Günel: “Ekibime güveniyorum”

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, belediye birim müdürleri ile bir araya geldi. Düzenli aralıklarla birim müdürleri ile buluşarak çalışma programı yapan Günel, “Belediye yönetimi bir ekip işidir. Seçim öncesi de belirttiğim gibi ben ekibime güveniyorum. Almış olduğumuz mali disiplin kararları ile bütçe açığımızı kapatmak için ilk adımı atmış olduk” dedi.

Enver Önder
Enver Önder Tüm Haberleri
Günel: “Ekibime güveniyorum”
Günel: “Ekibime güveniyorum”
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Birim müdürleri ile yapılan toplantıda vatandaşın yüzündeki gülümseye verdiği önemin altını çizen Başkan Günel, “Değerli mesai arkadaşlarım, ben Kuşadası’na bir söz verdim. Bu kentte yaşayan tüm hemşehrilerimin yüzünde gülümseme eksik olmayacak. Biz bir ekibiz ama unutmayın ki bu ekibin patronu bu kentin sade vatandaşıdır” diye konuştu.

 “SORUNLARI HIZLI BİR ŞEKİLDE ÇÖZÜME KAVUŞTURACAĞIZ”

Başkan Ömer Günel, birim müdürlerinin telefonlarının 24 saat açık olması gerektiğini belirterek, “Bizlerin mesai saati yoktur. Gece 02.00’de beni arayan vatandaşımın probleminin çözümü için sizlerin de telefonları açık olmalı. Özellikle turizm sezonuna girdiğimiz bu dönemde bir seferberlik ilan etmiş durumdayız. Bu nedenle hepinizin bu konuda gerekli özveriyi göstereceğinizden eminim. Bu konuda bizim en önemli departmanımız Güvercinmasa’dır. Güvercinmasa vatandaşımızın iletişim noktasıdır. Bu noktadan gelecek tüm problemlerin çözüm merkezi de sizlersiniz. İyi bir planlama işleri yüzde 90 azaltır. İnsanların dertlerini dinleyeceğiz. Sorunlarını hızlı bir şekilde çözeceğiz. Çözüme hemen ulaşamıyor isek planlamasını yapacağız. Bu planlamayı da detayları ile vatandaşa bildireceğiz. Vatandaş sorununun ne zaman çözüleceğini bilecek” ifadelerini kullandı.

BORCU HATIRLATTI

Günel, belediyeyi 320 milyon Türk Lirası borç ile devraldıklarını ifade ederek, “Bu nedenle ciddi bir mali disiplin programı içindeyiz. Bugün itibari ile belediye çalışanlarımızın maaş alacağı yoktur. Mali disiplin programımız içinde belediyemize gelen talepleri de çok iyi değerlendireceğiz. Belediyemizde olmayan bir hizmeti dışardan satın alarak taleplerin karşılanması son bulmuştur. Tasarruf tedbirlerimiz kapsamında göreve gelir gelmez ihtiyaç fazlası tüm araçları kademeye çektirmiştik. Bunun ekonomik olarak faydasını da gördük. Belediyemizde acil hizmetler haricinde hiçbir harcama yapılmayacaktır. Sosyal hizmetler müdürlüğümüze gelen talepleri incelediğimizde de gerçekten ihtiyaç sahipleri dışında bir talep alışkanlığı gördük. Gelen talepler en ince ayrıntısına kadar incelenerek gerçek ihtiyaç sahiplerine verilecektir. Kirada bulunan birçok mülkümüz var. Ancak görüyoruz ki zamanında bu mülkler kiraya verilirken rayiç bedellerin çok altında kiralanmış. Yıl sonu itibari ile yeniden ihaleye çıkılarak kiralamalar gerçek değerleri üzerinden yapılacak” bilgisini verdi.

“HİÇ KİMSE VAZGEÇİLMEZ DEĞİLDİR”

Günel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Değerli mesai arkadaşlarım, hiç kimse vazgeçilmez değildir. Kuşadası Belediyesi’nin tek patronu sade vatandaştır. Bizler görevlerimizi layığı ile yerine getirmekle mükellefiz. Biz kamu adına hizmet üretmek zorundayız. Varlık sebebimiz olan Kuşadası ve halkına en iyi, en kaliteli hizmeti vermek asli görevimiz olmalıdır.” 

04 Haziran 2019 - Gündem

Muhabir Enver Önder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?