Eğitim'de beyaz kalem

Özel öğretimde 34 yıl dershane, okul öğretmenliği ve işletmeciliği yaparak gençlerin hayallerine ulaşmasına katkı sağlayan Kurucu Saffet Güzel, şimdi de Beyaz Kalem/Öğrenme Atölyesi ile eğitime yeni bir bakış açısı getiriyor.

Çözüm Temel Lisesi Kurucusu Saffet Güzel, yaptığı açıklamada, “Öğrenemeyen öğrenci yoktur. Sadece aynı sürede ve aynı metotla öğrenemeyen öğrenci vardır. Öğrenciye özgü öğrenme metotları uygulandığında öğrencilerimizin harikalar yarattığını defalarca gördüm. Bu nedenle klasik öğretmen, öğrenci, ders, ödev ve sınav anlayışını değiştirmemiz gerekiyor. Eğitim sürecini interaktif hale getirerek öğrencilerin sol ve sağ beyinlerini etkili kullanabilmeyi öğretmenin zamanı geldi. Beyaz Kalem/Öğrenme Atölyemizde öğrencilerimiz eğitimin öznesi olacaktır. Öğrenciler sorumluluk almayı, derse hazırlanmayı, derse aktif katılmayı, soru sormayı, yorum yapabilmeyi, bilgiyi paylaşmayı, yardımlaşmayı ve zaman yönetimini, yaparak ve yaşayarak öğreneceklerdir” dedi.

“SİZLERİ EĞİTİMDE YENİLİKLE TANIŞTIRACAĞIZ”

“Öğrenci, atölye çalışmalarına gelmeden önce dijital ders içeriklerinden konuyu dinleyerek önemli kelimeleri belirleme, kısa sorular yazma, yaşantısından örnekler oluşturma gibi ön hazırlıkları yaparak gelecektir” diyen Güzel, şunları kaydetti: “Atölyede öğretmenin yönlendirmeleri sonucu öğrenciler 'soru kartları oluşturma', 'kelimeleri cümlede kullanma', 'hatırladıklarını yazma', 'tanıdığın nesnelere benzetme', 'zihin haritaları oluşturma', 'sorudaki anahtar kelimeleri bulma' gibi birçok eğlenceli teknikle öğrenme keyifli ve bilgi kalıcı hale getirilecektir. Beyaz Kalem/Öğrenme Atölyesi’nde her öğrenci aynı bilgiyi birbirinden farklı yorumlayarak ve farklı kullanarak sahip oldukları potansiyeli keşfedeceklerdir. Potansiyelini amacı doğrultusunda kullanan öğrenci hayat amacında hedeflerini yükselterek büyük bir kararlılıkla hayallerini gerçekleştirmek için mücadele gücü kazanacaktır. Beyaz Kalem/Öğrenme Atölyesi’nde sizleri eğitim alanında birçok inovasyonla (yenilikle) tanıştıracağız. Beyaz Kalem/Öğrenme Atölyesi’nde öğrenci eğitimin öznesidir. Yani öğrenci yeni bilgiler öğrenebilmek, öğrendiği bilgiler arasında bağ kurabilmek ve bilgilerini hayatının farklı alanlarında kullanabilmek için aktif roller üstlenecektir. Beyaz Kalem/Öğrenme Atölyemizde öğretim yılı içindeki çalışmalarımıza ilave olarak yaz tatili ve ara tatillerde öğrencilerimizin sosyal, kültürel ve sportif yönden gelişmelerini sürdürebilmeleri için değişik programlar ve projeler oluşturarak eğitimin kesintisiz olarak sürmesini sağlayacağız. Beyaz Kalem/Öğrenme Atölyemizde 7. sınıftan, lise mezunlarına kadar tüm öğrencilerimize eğitim vermeyi planlıyoruz.”

15 Haziran 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 213 16 50
Reklam bilgi


Anket Sitemizi nasıl buldunuz?