Dünya Zeytin Günü’nde zeytinyağı tattırıldı

Aydın Ticaret Borsası, 1. Dünya Zeytin Günü’nde zeytinyağı tadımı yaptırdı. Tarih Profesörü İlber Oltaylı’nın da zeytinyağının tadına baktığı etkinlikte renkli görüntüler oluştu. Bu yıl birincisi ilan edilen Dünya Zeytin Günü kutlamaları kapsamında, Ulusal Zeytin Zeytinyağı Konseyi (UZZK) tarafından organizasyonu yapılan ve Aydın Ticaret Borsası tarafından desteklenen “Bir Zeytin Dalı Yeter” etkinliği Urla’da gerçekleşti. Aydın Ticaret Borsa

Büyütmek için resme tıklayın

Aydın Ticaret Borsası, 1. Dünya Zeytin Günü’nde zeytinyağı tadımı yaptırdı. Tarih Profesörü İlber Oltaylı’nın da zeytinyağının tadına baktığı etkinlikte renkli görüntüler oluştu.

Bu yıl birincisi ilan edilen Dünya Zeytin Günü kutlamaları kapsamında, Ulusal Zeytin Zeytinyağı Konseyi (UZZK) tarafından organizasyonu yapılan ve Aydın Ticaret Borsası tarafından desteklenen “Bir Zeytin Dalı Yeter” etkinliği Urla’da gerçekleşti.

Aydın Ticaret Borsası, kutlama programı çerçevesinde gerçekleştirilen organizasyonda Uluslararası Zeytin Konseyi (International Olive Council / IOC ) tarafından akredite olan Aydın Ticaret Borsası Tadım Paneli Başkanı Burcu Keser, tadım uzmanları Yusuf Küçük ve Aysun Uğur tarafından, tüketicilere kaliteli zeytinyağını nasıl ayırt edebilecekleri, kaliteli zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilgiler verildi.

Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bosnalı, yaptığı açıklamada; “1. Dünya Zeytin Günü Etkinlikleri kapsamında amacımız Zeytin ve zeytinyağına dikkatleri çekmektir. Ülkemiz zeytin üreticisi ülkeler arasında yer almasına karşın, tüketim aşamasında maalesef hala gerilerdeyiz. Aydın Ticaret Borsası olarak yaptığımız Zeytinyağı Pazar Payının Arttırılması projelerimiz ile zeytinyağı tanıtımına ağırlık verdik. Amacımız kişi başına düşen zeytinyağı tüketiminin arttırılmasıdır. 1. Dünya Zeytin Günü etkinlikleri kapsamında ziyaretçilere kaliteli zeytinyağını nasıl ayırt edebilecekleri, kaliteli zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilgiler verilerek, sağlıklı ve bilinçli tüketicilerin artmasına katkı sağlamaya çalışılmıştır” dedi.

13 İLDE ZEYTİNYAĞI TANITILDI

Zeytinyağı Pazar Payının Arttırılması projesi hakkında da bilgiler veren Bosnalı, “Aydın Ticaret Borsası tarafından başvurusu yapılarak, İstanbul Ticaret Borsası, Ege Zeytin Zeytinyağı İhracatçıları Birliği, Ulusal…

28 Kasım 2016 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?