Paramedikler yeni ambulansları tanıdı

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Söke Sağlık Hizmetleri İlk ve Acil Yardım Programı öğrencilerine, Ambulans ve Ambulans Ekipmanları Eğitimi” verildi.

Haber albümü için resme tıklayın

ADÜ Söke Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (MYO), Paramedik ve Hastane Öncesi Acil Tıp Derneği (PARHAD) Aydın İl Başkanlığı, Aydın İl Sağlık Müdürlüğü iş birliğiyle Söke Sağlık Hizmetleri İlk ve Acil Yardım Programı öğrencilerine ‘Ambulans ve Ambulans Ekipmanları Eğitimi’ verildi. Söke İşletme Fakültesinde verilen eğitimde, PARHAD İl Başkanı Paramedik İbrahim Gökçe, İl Başkan Yardımcıları Uzm. Mahmut Yılmaz, Şube Müdürü Paramedik Harun Doğruöz, Paramedik Emre Serttaş ve ATT Enes Gidici tarafından yeni nesil ambulanslarla ilgili öğrencilere bilgilendirme yapılıp ambulans malzemeleri tanıtıldı. Eğitime, PARHAD Derneği üyeleri Paramedik Rahmi Enes Sağlam ve Mahiyenur Demir de tecrübe ve bilgileriyle destek oldu.

“UYGULAMALI EĞİTİMLERE ÖNEM VERİYORUZ”

Sağlık Bakanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde çalışan paramedik ve acil tıp teknisyeni ile teknikerlerinin aldığı kapsamlı eğitimleri öğrencilerine yüksekokuldan mezun olmadan vermeyi hedefleyen Söke Sağlık Hizmetleri MYO, yüksekokul eğitimi ile meslek hayatı arasında köprü kurmayı amaçlıyor. Ezberci eğitim yerine uygulamalı eğitimin, öğrencilerin motivasyonlarının artmasında ve öğrendikleri bilgilerinin kalıcı olmasında daha etkili olacağını söyleyen Söke Sağlık Hizmetleri MYO yönetimi ve öğretim elemanları, uygulamalı eğitimlere daha fazla önem vererek nitelikli sağlık personeli yetiştirme gayesinde olduklarını ifade etti. Ambulans ve Ambulans Ekipmanları Eğitimi, eğitimcilere teşekkür belgelerinin verilmesi ile son buldu.

17 Mayıs 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?