Kız Kardeşim Eğitim TIR'ı Kuşadası'na geliyor

Habitat Kız Kardeşim Eğitim TIR’ı, 4-5 Ekim tarihleri arasında Kuşadası’na geliyor.

Enver Önder
Enver Önder Tüm Haberleri
Kız Kardeşim Eğitim TIR'ı Kuşadası'na geliyor
Kız Kardeşim Eğitim TIR'ı Kuşadası'na geliyor
+4
Haber albümü için resme tıklayın

‘‘Kız Kardeşim’’ projesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Habitat Derneği, İstanbul Teknik Üniversitesi ile Coca-Cola Türkiye ortaklığında yürütülüyor. Proje ile kadınların ekonomik ve sosyal konumlarının güçlenmesi, bölgesel ekonomik kalkınmada etkin rol almalarının sağlanması, ekonomik hayata katılım konusunda gerekli bilgi ve becerilerle donatılarak toplumsal ve ekonomik konumlarının güçlendirilmesi hedefleniyor. Kız Kardeşim Projesi Türkiye’de yaşayan 18-55 yaş aralığındaki kadınların kişisel finansal kaynaklarını doğru yönetmesinin sağlanması, girişimcilik farkındalığının arttırılması ve desteklenmesini de amaçlıyor.

9 BİN KADINA ULAŞILMASI PLANLANIYOR

Projede, Kuşadası Kadın Girişim Üretim ve İşletme Kooperatifi de yer alıyor. Bilişim programlarında; Sosyal Medya Okuryazarlığı, Bilgisayar Okuryazarlığı, İnternet Güvenliği, Web Tabanlı İçerik Yönetim Sistemleri, Finansal Bilinç & İletişim Programlarında; Bireyler İçin Finansal Okuryazarlık, Girişimciler İçin Finansal Okuryazarlık, Mobil Fotoğrafçılık, İnternet Reklamcılığı konularında eğitim verilecek. Proje illerinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, kamu kurumları ve kadın çalışmaları özelinde faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlar, bireysel olarak 18-55 yaş arası kadınlar internet üzerinden Habitat Derneğine başvurabilecek. 2018 yılı içerisinde 30 ilde yüz yüze gerçekleştirilecek eğitimler yoluyla 9 bin kadına ulaşılması planlanıyor.

28 Eylül 2018 - Gündem

Muhabir Enver Önder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?