Geleceğin çevre mühendisleri Kuşadası'nda bilgilendirildi

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Çevre Mühendisliği Bölümü öğrencileri, Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Ambalaj Atıkları Toplama Ayırma Tesisi’ni ziyaret ederek teknik bilgi aldı. DEÜ Çevre Mühendisliği Bölümü’nden Doç. Dr. Görkem Akıncı’nın rehberliğinde Kuşadası Belediyesi Ambalaj Atıkları Toplama Ayırma Tesisi’ni gezen öğrencilere, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu ile Kuşadası Belediyesi

Büyütmek için resme tıklayın

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Çevre Mühendisliği Bölümü öğrencileri, Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Ambalaj Atıkları Toplama Ayırma Tesisi’ni ziyaret ederek teknik bilgi aldı.

DEÜ Çevre Mühendisliği Bölümü’nden Doç. Dr. Görkem Akıncı’nın rehberliğinde Kuşadası Belediyesi Ambalaj Atıkları Toplama Ayırma Tesisi’ni gezen öğrencilere, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu ile Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü İrem Şahin eşlik etti. Tesisin çevre mühendisleri Özgür Çiftçi ve Fatma Kızılkaya ise öğrencileri tesisin işleyişi, karşılaşılan problemler ve çözüm yolları, ambalaj atıklarının türleri gibi konularda bilgilendirdi.

   Temizlik çalışmaları hakkında kendilerine bilgi verildi. Çöp toplama işlerinin merkezi yerler ve caddelerde, yaya ve taşıt trafiğini engellemeyecek şekilde yapılması için gerekli programlama işlemlerinin yapılmasını, kontrol ve takip edildiğini anlattılar. Çöp ve süprüntü kavramına girmeyen çöp araçları tarafından toplanamayan koltuk, kanepe, karyola, dolap, buzdolabı vb. eski ev eşyalarının toplanması ve kullanılabilir durumda olanların ihtiyaç sahiplerine verilmesini sağladıklarını söylediler.

Öğrenciler, görsel olarak bilgilendirmelerinden sonra sorular sorarak gerekli bilgileri aldılar.

26 Kasım 2016 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?