Yıldırım'dan 'Dünya Çiftçiler Günü' mesajı

Didim Ziraat Odası Başkanı Hilmi Yıldırım, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla açıklama yaptı. Yıldırım, Ülkemizde tarım sektörü var olan potansiyelini tam olarak kullanamamasına rağmen ülkemizin zenginliğine büyük katkı sağlamaktadır” dedi.

Hüseyin Çalışkan
Hüseyin Çalışkan Tüm Haberleri
Yıldırım'dan 'Dünya Çiftçiler Günü' mesajı
Haber albümü için resme tıklayın

Yıldırım açıklamasında, çiftçiliğin önemine değinirken, Didim’de süreç içerisinde yapmak istedikleri projelerden bahsetti. Yıldırım, “Giyimimizden beslenmemize, toprağın korunmasına kadar ülke insanına hizmet eden, tarım ürünlerini üreten, bağda, bahçede, tarlada zor koşullarda üretim yapan, yazın sıcağında, kışın soğuğunda alın teriyle kazanç sağlayan temiz sıcak insanlardır. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, 'Türkiye'nin gerçek sahibi ve efendisi gerçek üretici olan köylüdür' cümlesiyle çiftçiliğin önemini vurgulamıştır. Ülkemiz önemli tarım ürünlerinin üretim merkezidir. Bu bereketli topraklarda üretim çeşitliliği bakımından 55 ürünle dünyada ilk 10 sırada yer alıyoruz. Tarım sektörü özellikle yaz aylarında 7 milyona yakın çalışanıyla ciddi bir tarımsal istihdam sağlamaktadır. İnsanlık tarihi boyunca tarım en stratejik sektör olmuştur. Ancak ülkemizde tarım sektörü, var olan potansiyelini tam olarak  kullanamamasına rağmen ülkemizin zenginliğine büyük katkı sağlamaktadır” dedi.

PLANLADIKLARI ÇALIŞMALARI ANLATTI

Didim özelinde Ziraat Odası olarak yapacakları çalışmalara da değinen Yıldırım, “Tarım ve hayvancılık konusunda çiftçilerimizin refahına katkı sunacak her türlü proje ve girişimleri kararlılıkla sürdüreceğiz. İlçemizde tarıma dayalı turizmin öncülüğünü yapmak niyetindeyiz. Didim Ziraat Odası olarak önümüzdeki günlerde sizlerin de desteğiyle, pamuk ekim alanlarımızın toplulaştırılması, zeytinlerimizin daha düşük maliyetle sulanmasının sağlanması, çiftçimizin ihtiyacı olan gübre, zirai ilaç, fidan gibi gereksinimlerinin ilerleyen zaman içinde odamız tarafından daha ucuza temin edilmesi, çiftçimize doğru ve verimli tarım için danışman mühendislik hizmetinin verilmesi, ilçemizde yetiştirilen tarım ürünlerinin çok daha verimli değerlendirilmesi ve çiftçi eğitimlerine büyük öncülük edeceğiz. Didim çiftçisinin toprağı, suyu, teknolojiyi en uygun biçimde kullanarak doğru ve rasyonel tarım uygulamalarını geliştireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Didim Ziraat Odası olarak yönetim kurulum ve meclis üyelerimle birlikte çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Günü'nü gönülden kutluyoruz. Bütün tarım ürünlerinde hasat mevsiminin verimli, bol ve bereketli geçmesini diliyoruz” ifadelerini kullandı.

14 Mayıs 2019 - Gündem

Muhabir Hüseyin Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 213 16 50
Reklam bilgi


Anket Sitemizi nasıl buldunuz?