Didim ESKKK’dan esnafa cansuyu

Didim Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali İhsan Kubaliç, esnafın sıkıntıda olduğu dönemde rahatlatacak bir öneri sundu. Başkan Kubaliç, hükümetin sigorta, vergi yapılandırmasını yürürlüğe sokması ile birlikte Didim esnafına çağrıda bulunarak, “Gelin bu borçlarınızı vereceğimiz kredi ile kapatın ve borçlarınızdan kurtulun” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Hükümetin sigorta, vergi yapılandırmasını yürürlüğe sokması sonrasında esnaflara yönelik bir çağrıda bulunan Kubaliç, yaptığı yeni bir çıkışla esnafı sevindirdi. Vergi ve sigorta alacaklarının yeniden yapılandırılmasıyla ilgili yasada borcun peşin ödenmesi halinde esnafın borcunun çok önemli bir miktarının affedileceği ve esnafın rahat bir nefes alacağı ifade edildi. Esnafın bu tür borçlarını ödeyebilmesi için Kooperatif olarak yine destek çıkacaklarını ifade eden Başkan Kubaliç, “Didim Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi olarak esnaf ve sanatkarın iş yükünü kolaylaştıracak ve ekonomiye katkı sağlayacak önemli bir düzenlemeyi hayata geçirdik. Didimli esnaflar, Vergi Dairesine, SSK’ya ve Bağkur’a olan borçlarını, kooperatiflerden aldığı kredi ile 3-5 yıla kadar vadeli taksitlerle ödeyebilecek. Esnaflarımızı Vergi Dairesine, SSK’ya ve Bağkur’a olan gecikmiş ve hacizli borçlarından kurtarıyoruz. Aynı zamanda da hükümetimizin kooperatiflerimize verdiği plasmanın yüzde 60’ı tekrar devlete vergiden ve SSK’dan geri dönüyor. Esnafa düşük faizli kredi imkanları ile yardımcı olacağız. Vergi dairelerindeki yüksek faiz ve hacizlere maruz kalan esnaflarımızın da yükünü önemli derecede hafifleteceğiz” dedi.

EMEKLİ OLMAK İSTEYENE DE KREDİ

Esnaf için bu önemli desteği verdiklerini belirten Didim Esnaf ve Sanatkarlar, Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali İhsan Kubaliç, “Esnaf, bizden almış olduğu düşük faizli kredi ile geçmişte içinde bulunduğu faiz ve borç çamurunun içerisinden çıkacak ve istediği taksitte uygun faiz oranları ile bize geri ödeyecek. Kafası rahat bir şekilde kendi işine, gücüne bakacak. Bir de önemli olan bir konuyu da buradan ifade etmek isterim. Esnaflarımızdan Bağkur borcu olup ta emekli olmak isteyen varsa gelsin biz kredi verelim ve emekli olsun. Kredisini 4-5 yıla yayalım istediği şartlarda ödesin” diye konuştu. Esnafı bugünün şartlarında ayakta tutabilmek için çabaladıklarını belirten Başkan Kubaliç, “Bugüne kadar yaptığımız girişimler sonucu kooperatifimiz ve esnafımız arasında bir aile bağı kurarak güzel bir şekilde faaliyetlerimizi yürütmekte ve esnafımızın sorunlarını çözmeye gayret etmekteyiz. Kredi ve kefalet kooperatifleri esnafların gerçek yuvasıdır. Biz bu girişimlerle riskler alıyoruz ve almak zorundayız çünkü bizler ticari kuruluş değil hizmet kuruluşuyuz. Bizim felsefemiz, esnafımızı nasıl ayakta tutarız ve nasıl kalkındırabiliriz, biz onun peşindeyiz” ifadelerini kullandı. Başkan Kubaliç, kendilerine her zaman destek verenlere teşekkür ederken, “Başta bize bu imkanları sağlayan AK Parti Hükümetine, Merkez Birliği ve Genel Başkanımız A. Kadir Akgül’e ve AK Parti Aydın Milletvekilimiz Mustafa Savaş’a teşekkür ediyorum. Bunun yanında, Bölge Birliği Başkanı Necip Saraç ve yönetim kuruluna, bizlere bu şekilde çalışma imkanı sağlayan Halk Bankası Müdürü ve personeline, esnafımıza hizmetlerimizi rahat yapabilmemizi sağladıkları için tüm esnafımız adına teşekkürlerimizi sunarız. Bu arada 24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerin de ülkemiz ve milletimiz için hayırlar getirmesini dilerim” dedi.

20 Haziran 2018 - Gündem

Muhabir Hüseyin Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?