'Ölüm ilanı - Son Ses' kitabını tanıttı

Gazeteci, yazar, siyasetçi Hakan Tartan, Kuşadası Fatma Özel Arabul Kültür Merkezinde (KUAKMER) son kitabı Ölümün ilanı - Son Ses kitabını anlattı.Ölüme felsefik bir bakış açısı ile de yaklaşan ve alanında tek olma özelliği de taşıyan kitapta, insanların doğumu ile birlikte  ‘ölümünün de doğduğu’ ve aslında yaşamın bu gerçeklik üzerinden sevgi, saygı, dostluk, iyilik ve hoşgörü penceresinden sürdürülmesi gerektiğine vurgu yapılıyor. 56. Hük

Büyütmek için resme tıklayın

Gazeteci, yazar, siyasetçi Hakan Tartan, Kuşadası Fatma Özel Arabul Kültür Merkezi'nde (KUAKMER) son kitabı 'Ölümün ilanı - Son Ses' kitabını anlattı.

Ölüme felsefik bir bakış açısı ile de yaklaşan ve alanında tek olma özelliği de taşıyan kitapta, insanların doğumu ile birlikte  ‘ölümünün de doğduğu’ ve aslında yaşamın bu gerçeklik üzerinden sevgi, saygı, dostluk, iyilik ve hoşgörü penceresinden sürdürülmesi gerektiğine vurgu yapılıyor.

56. Hükûmet Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, 20 ve 21. dönem İzmir milletvekili, 2009-2014 İzmir’in Konak İlçesi Belediye Başkanı gazeteci-yazar Hakan Tartan’ın son kitabı hakkında katılanlara her şeyin gazetede çıkan bir ölüm ilanı ile başladığını anlatarak, çok duygulandığını ve sakladığını söyledi. Tartan; "Sonra benzer ilanlar da dikkatimi çekti. İlanlar birikti. Ölüm ve yaşam arasındaki hassas çizgi üzerine araştırmalar yaptım. Sonuçta bu eser ortaya çıktı" dedi.

2013 yılında kaybettiği babası Fikret Tartan ile yaşadığı duygu dolu anları ve keşkeleri de anlatan yazar Hakan Tartan; "Alanında dünyada da bir ilk olduğunu sanıyorum. Konu belki ölümün ilanı, ancak kitabın verdiği mesaj net.  Bu dünyada çevremize mutluluk vererek yaşayalım ve mutlu olalım. Bir anlamda ölümle yüzleşiyoruz. Ancak bu sevgi pencereleri açmamız için de bir şans. Ölüm sonrasında yaşanan hep pişmanlık, hep ah, vah. Hep bir gidene doyamama. Keşke şöyle yapsaydım, keşke böyle yapsaydım. Ve gidenin ardından yapılan şatafatlı törenlerin de anlamı yok. Güzel olanı sevdiklerimize sevgi ve saygıyı onlar yaşarken göstermek. Bu kitabı okuyanların gelecekte daha az pişmanlık duyacaklarına, daha az keşke diyeceklerine inanıyorum" diye konuştu.

22 Aralık 2016 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?