Erbaş’tan hakkındaki iddialara sert yanıt

Didim Ticaret Odası (DTO) seçimlerine katılacak olan Değişim Grubunun sözcüsü Hilmi Erbaş, basın toplantısı düzenleyerek hakkında ortaya atılan iddialara yanıt verdi.

Haber albümü için resme tıklayın

D-Marin Didim Marina'da düzenlenen toplantıda Erbaş’a, Değişim Grubu'nda yer alan meclis üyeleri de eşlik etti.

"KÖTÜ SÖZ SAHİBİNE AİTTİR"

Kendi adıyla kurulan, “Hilmierbaskimdir.com” adresli internet sitesi ile bir ilgisinin olmadığını kaydeden Erbaş, “Bu toplantıya, 3 gün sonra yapılacak Oda seçimlerini etkilemeye yönelik şahsımı ve arkadaşlarımı da içine alacak ama benim üzerimden yürütülen karalama kampanyasından dolayı ihtiyaç duyulmuştur. 8 Nisan’daki seçimlerle ilgili süreç çok düzgün, seviyeli ve etik değerlere uygun şekilde yürütülmekte iken, maalesef birkaç haftadır karalama kampanyası ile karşı karşıyayız. Kötü söz sahibine aittir. Bir kişi ya da grubu karalamakla kimsenin eline bir şey geçmez. Güneş balçıkla sıvanmaz ama son olay bunu zorunlu hale getirdi" dedi.

"ÇALIŞMALARIMIZI ETKİLEMEYECEK"

Bu süreçte kendisinin FETÖ'cülükle itham edildiğini ileri süren Erbaş, “2010 yılında ben Ticaret Odası yönetimindeyken, o zamanın başkanı tarafından organize edilen bir Amerikan vizesi alma işlemi sırasında, Amerika’nın İstanbul Başkonsolosluğu'nda çekilmiş bir fotoğrafımız kullanılarak, onun üzerinden beni FETÖ'cü ilan ederek, yani bu seçimlere FETÖ'cüler olarak girdiğimizi ima ederek, benim üzerimden tüm arkadaşları töhmet altında bırakarak, seçimi etkilemeye yönelik bir çalışma başlatmış bulunmaktadırlar. Öncelikle şunu söyleyeyim. Didim’de kim FETÖ'cüdür, kim değildir, bunu kamuoyunun takdirine bırakıyorum. 'Onlar FETÖ'cüdür, şunlar FETÖ'cüdür' diyecek değilim. Bunları kamuoyu yakinen bilmekte ve takip etmektedir. Ancak seviyeli bir yarışı, projeleriyle, bilgi donanımıyla ve yapacağımız projelerle sürdüren ekibi, son 3 günde karalamaya çalışmak, en azından insaf ve izana sığmaz. Elbet bu bizim çalışmalarımızı etkilemeyecek. Açıkça şunu ilan etmek isterim, ne ben, ne de arkadaşlarımın içinde bir tane FETÖ'cü bulunmamaktadır. Ne ben, ne de arkadaşlarımdan birisi FETÖ'cülükten kovuşturmaya ya da soruşturmaya tabii tutulmamıştır. Ayrıca şahsımın sırf FETÖ meselesinden dolayı, kendi geçmişimde yürüttüğüm ilçe başkanlığından istifa ettiğim, 17 Şubat 2014'deki konuşmam videolu olarak kayıtlıdır. FETÖ ile ilgili neler söylediğim, düşüncelerimin neler olduğu, orada açıkça ifade edilmiştir. 15 Temmuz'u yaşamış bireyler olarak hepimizin gündeminde ve taze. Eğer FETÖ'cü aranacaksa, FETÖ'cülük üzerinden Oda seçimleri kurcalanacaksa, bugün kimlerin nereye hizmet ettiği, kimlerin birtakım insanlarla işbirliği yaptığı, kimlere hangi baskılar kurduğu kamuoyunun malumudur. Şu ya da bu ithamda bulunmak istemiyorum. Pazar günü sağlıklı seçim yapılacağından tereddüdüm yoktur. Didim’de Oda seçimleri Hilmi Erbaş üzerinden, 'Yeter ki Hilmi Erbaş olmasın, sandıktan çıkmasın' şeklinde kampanyaya dönüşmüştür. Bunları kimlerin yaptığını sizler de, bizler de biliyoruz. Bugün bu yapılan çalışmanın amacı, tüm arkadaşlarımın moralini bozmaya çalışmaktır. Didim’de herkes kimin ne olduğunu, ne düşündüğünü, siyasi ve ticari hayatını bilmektedir" ifadelerini kullandı.

"AVUKATIM GEREKLİ HAZIRLIKLARI YAPIYOR"

Haklarında ortaya atılan iddialarla ilgili hukuki süreç başlatacaklarını da ifade eden Erbaş, sözlerini şöyle tamamladı: "Rahmetli kayınvalidemin bir sözü var. 'Oğlum kendi başını bağlamamış gelin başı bağlar' derdi. Kendi işini bağlayamayanlar ve kendi işini yürütemeyenler bir kampanya yürütüyorlar. İsimlerini ve yüzlerini keşke gizlemeselerdi. Şu ismi ya da şunu işaret etmiş değilim. Avukatım gerekli hazırlıkları yapıyor. Hukuki sürecin sonucunda bunlar aydınlanacak. İsmimizin öne çıktığı zamanlarda maalesef bir takım ithamlara maruz kaldık ve kalmaya devam ediyoruz. Biz yargı yoluyla bunlara dava açtık ve cevap verdik. İftira yoluyla her habere ve isimsiz bildirilere açmış olduğumuz onlarca dava var ve her davayı kazanmış durumdayız. Arkasında kim var bilmiyorum ama arkasında yürekli değil, namuslu değil, ahlaklı kişiler değil, Ticaret Odası'na talip nitelikli kişiler olamaz. Ticaret Odası'nın seçimleri konusu belli, projelerimiz belli. Pazar günü de sandığa gideceğiz ve sandıktan düzgün ve net bir skorla sonuç alacağız.” 

05 Nisan 2018 - Gündem

Muhabir Hüseyin Çalışkan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?