Diş Hekimliği Fakültesi, ilk mezunlarını coşkuyla uğurladı

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Diş Hekimliği Fakültesi’nde mezuniyet sevinci yaşandı. Yemin edip kep atan diş hekimi adayları, ADÜ’nün ilk mezunları olmanın gururunu da yaşadı.

Diş Hekimliği Fakültesi, ilk mezunlarını coşkuyla uğurladı
Diş Hekimliği Fakültesi, ilk mezunlarını coşkuyla uğurladı
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Mezuniyet Töreni, Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Törene, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Akyol,  Aydın Diş Hekimleri Odası Başkanı Diş Hekimi Günhan Eskicioğlu, öğretim üyeleri,  öğrenciler ve aileleri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende, Diş Hekimliği Fakültesi birincisi Ayça Mergen bir konuşma yaptı.

"GÖNÜLLERİ AYDINLIK BİREYLER OLACAĞIZ"  

Emeklerinden dolayı ailesine ve hocalarına teşekkür eden Mergen, “Bizler Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinin ilk öğrencileri olarak fakültemizin adeta bizimle şekillendiğine ve geliştiğine tanık olduk. Henüz yeni kurulmuş bir fakülte iken geldiğimizde oturacak bir sıramız bile yoktu. Sonrasında sadece bizim sığabileceğimiz, bizimle özdeşleşmiş bir sınıfımız oldu. Laboratuvarlarımız, klinik düzenlerimiz ilk bizimle oluşturuldu. Şimdi ise dönüp baktığımızda nereden nereye gelmiş olduğunu görmek, fakültemizin ne kadar geliştiğinin kanıtıdır. Aydınlık yarınlar, aydınlık yürekler ile var olur. Bizlere armağan edilmiş bu ülkede hekimlik unvanının getirdikleriyle vicdanı hür ve gönülleri aydınlık bireyler olacağız” dedi.

TAVSİYELERDE BULUNDU

Aydın Diş Hekimleri Odası Başkanı Günhan Eskicioğlu,  mezuniyetin asla unutulamayacak çok özel bir an olduğunu belirterek, “Sevgili mezunlar çok kıymetli bir mesleğiniz var. Bu mesleği severek, hakkını vererek yapın. Öğretim üyelerinizin emekleriyle çok ciddi bir eğitim aldınız bunu kullanmasını mutlaka bilin” sözleriyle genç mezunlara işlerini severek yapmaları tavsiyesinde bulundu.

“DEĞİŞİMİN LİDERİ, ÇÖZÜMÜN PARÇASI OLMAK İÇİN ÇABALAYIN”

Mezun olan gençlere hayata dair öğütlerde bulunan Diş Hekimliği Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Musa Şamil Akyıl da, “Mesleğinizi dürüstçe icra edin gerçek manada başarı; hayatı bir bütünlük içerisinde dürüstçe yaşamak, mesleğinizde dürüst olmaktır. Mesleğiniz altın bir bileziktir değerini bilin. Mesleğinizi yaparken insan sevgisinin ve kişiler arası iletişimin önemini, empati kurmayı, ahlaklı, vicdanlı ve merhametli olmayı hiç unutmayın. Sorunun parçası değil; değişimin lideri, çözümün parçası olmak için çabalayın. Bilgi en büyük güçtür asla kendinizi yenilemekten ve sürekli yeni şeyler öğrenmekten vazgeçmeyin.  Mesleğinizin etik ilkelerine sahip çıkan ve ona yakışan bireyler olacağınıza yürekten inanıyorum” dedi.   

BAŞARILAR DİLEDİ

Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, genç mezunlarla  kendi hayatından anılar paylaşarak önemli kişileri rol model olarak kabul edip bu doğrultuda çalışmanın başarılı bir hayatın püf noktalarından biri olduğunu belirtti. Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, dürüstlük, ahlak, doğruluk ve sadakatin önemine vurgu yaptığı konuşmasını gençlere hayat boyu başarılar dileyerek sonlandırdı.

YEMİN EDİP KEP ATTILAR

Konuşmaların ardından öğrencilerin hazırlanmış olduğu video izlendi ve Prof. Dr. Musa Şamil Akyıl eşliğinde mezun öğrenciler Hipokrat Andı’nı okudu. Dereceye giren Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerine ödüllerinin ve mezun öğrencilere mezuniyet belgelerinin verilmesinin ardından öğrenciler keplerini attı.

12 Haziran 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?