Aydın'da 15 Temmuz zaferi konuşuldu

Eğitim Bir-Sen Aydın Şubesi ‘En Uzun Gece 15 Temmuz Demokrasi Zaferi’ adlı konferans düzenledi.  Aydın Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü Hidayet Sayın Tiyatro Salonunda gerçekleştirilen konferansa konuşmacı olarak Gazeteci-Yazar Turgay Güler katıldı.  15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitlerin yad edildiği geceye AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, Eğitim Bir-Sen üyeleri ve davetliler katıldı. ‘En Uzun Gece 15 Temmuz Demokrasi Zaferi’ ad

Büyütmek için resme tıklayın

Eğitim Bir-Sen Aydın Şubesi ‘En Uzun Gece 15 Temmuz Demokrasi Zaferi’ adlı konferans düzenledi.

Aydın Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü Hidayet Sayın Tiyatro Salonunda gerçekleştirilen konferansa konuşmacı olarak Gazeteci-Yazar Turgay Güler katıldı.  15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitlerin yad edildiği geceye AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, Eğitim Bir-Sen üyeleri ve davetliler katıldı.

‘En Uzun Gece 15 Temmuz Demokrasi Zaferi’ adlı konferansın açılış konuşmasını yapan Eğitim Bir-Sen Aydın Şube Başkanı Tevfik Aksoy, “ 15 gecesini unutmayacağız ve unutturmayacağız demiştik. Eğitim Bir-Sen olarak hamd olsun ki sözümüzü tutmuş olmanın verdiği rahatlık içerisindeyiz. Buradan Batıya sesleniyorum iki asırdır medeniyet anlayışınız tüm insanlığı yok etme savasına getirmiştir. Hayatı süslü kılıp insanlığın sadece dünya hayatının maddi güzelliklerine hapsettirmiştir. Sonra ölüm korkusu ile insanlığa karşı işlediğiniz vahşete karşı sessiz kalmasını istediniz. Ama olmaz, bu oyunu milletçe birlikte bozduk ve bozacağız” dedi.

“BİZİ ÖLÜMLE KORKUTAMAZSINIZ”

Bir medeniyetin sahip olması gereken değerin asalet olduğunu ifade eden Aksoy, “Asaletin ise en büyük düşmanı ölüm korkusudur. Ölüm korkusu en büyük esarettir. Esaret, asaleti yok eder. Ölümden korkmuyoruz ölüm bizim için Şebr-i Aruz’dur. Bu yüzden hürriyetsiz yaşamayacağız. Batı ve batının uşakları çok iyi bilsinler ki bu millet nezih bir millettir. Bizi ölümle korkutamadığınız gibi açlıkla da korkutamayacaksınız. Bu yolda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor. Eğitim Bir-Sen ailesi olarak dış güçlere karşı…

26 Kasım 2016 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (256) 213 16 50
Reklam bilgi

Anket Sitemizi nasıl buldunuz?