Söke'de ticari taksi ve otomobilin çarpıştığı kazada 1 kişi yaralandı Söke'de ticari taksi ve otomobilin çarpıştığı kazada 1 kişi yaralandı
CHP Nazilli Belediye Başkan adayı Ertuğrul Tetik, İlçe Başkanı Avukat Sema Aslıhan Ökmen,meclis üyesi adayları Nazilli Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Cemiyetin Mehmet Panayırcı toplantı salonunda yapılan ziyarete Başkan Ümit Özmen’in ev sahipliğinde gerçekleşti.1-004.jpg“HEPİMİZ NAZİLLİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
Ziyarette açıklamalarda bulunan CHP Nazilli Belediye Başkan adayı Ertuğrul Tetik, “Adaylığımı koyduğum andan itibaren şunu söyledim, basınla iyi diyalog içinde olmayan herhangi bir kişinin başarılı olması mümkün değil. Çünkü bizim görmediğimizi basın görüyor. Bizim duymadığımızı siz görüyorsunuz. İnsanlar diyor ki taraflı aktaranlarda oluyor. Olabilir, aktarılması önemli. Hepsinin içinden gerçekleri alabilirsen zaten iş bitiyor. Basın doğru haberleri topluma sumadır. Basının görevi bu. Sizler her biriniz benim ekibimsiniz. Ama beni eleştirin, isterseniz beni yerden yere vurun, ama yine de benim ekibimdesiniz. Her birinizden öğreneceğim bir şey var. Hepiniz Nazilli için çalışıyor, eminim. Hepimiz Nazilli için çalışacağız. Geli hepiniz birlik olalım. Ben tek başıma bir hiçim, ekibim olmadan bir şey yapamam. Sadece meclis üyeleri ekibim değil, tüm Nazilli halkı ekibimde olsun istiyorum. Basınla beraber çalışmak istiyorum. Çözebilmek kadar çözmek istiyorum. Ben sizi çok yoracağım. Hevesliyim, iştahlıyım. Gönlüm genç, en genç ilçe başkanı da yanımda. Gelin hep birlikte çalışalım” dedi.2-004.jpg“SORUMLULUK BÜYÜKŞEHİRDE LAFINI DUYMAYACAKSINIZ”
Büyükşehir ile beraber alt yapıyı yapacaklarını ifade eden Ertuğrul Tetik, “Özlem hanımla görüşmemizde ikimizde hayalinin alt yapı olduğu ortaya çıktı. Alt yapı projelerimiz tamamlandı. Nazilli’nin alt yapısı yapılacak. Bu güne kadar projeleri tamamlamadan çıkmak istemedim. Bundan sonra benden sorumluluk Büyükşehirde lafını duymayacaksınız. Sizin için ne gerekiyorsa ben ve büyükşehir yapar. Çünkü beraberiz. Projemizin ilkini söylemiş olduk.”3-003.jpg“İNSANLARLA TERS DÜŞERSEK HİZMET NASIL GELİR”
Özlem hanımın birçok belediye başkanıyla geçinemedi, siz nasıl geçinmeyi düşünüyorsunuz sorusuna Tetik, “Ben Özlem hanımla, genel merkezle ve milletvekillerimizle çok güzel ilişkiler kurdum. Nazilli’ye hizmet için varız. Aydın için hizmet için. Neden insanlar ters düşsün. Herkesle iyi geçinmek isterim. Aydın’a kaç dönemdir hizmet eden olan biri Özlem Çerçioğlu, Aydınımıza bu kadar hizmet eden, bana sonuna kadar destek olacak bir insanla neden ters düşeyim. Nazilli ve Aydın’a hizmet etmek isteyen insanlarız. İnsanlarla ters düşersek hizmet nasıl gelir” dedi.4-003.jpg“BENİMLE YENİ BİR BELEDİYECİLİK GELECEK”
Nazilli imar durumu ile ilgili soru üzerine Tetik, “İmarda yaptığımız istişarelerde 5 yıllık 10 yıllık değil, 50 yıllık 100 imar planları yapmak istiyoruz. Benim asıl hayalim imar planları yaparken halkımla beraber yürümek istiyorum. Bütün paydaşlarla görüşüp ona göre planlamak istiyorum. Birlikte karar alacağız, birlikte başaracağız. Benimle yeni bir belediyecilik gelecek. Şaşıracaksınız. Hiç bir zaman tek karar veremem. Halkın parası halka gidecek”
“ÇALIŞAN KİMSEYLE HİÇBİR İŞİM OLMAZ”
İşçi çıkaracak mısınız sorusuna, “Seçimi kazandıktan sonra bakarsınız listelere kontrol edersin. Ben insanların ekmek parasına dokunmam. Kimsenin ekmeğiyle oynamam. Çalışmayan adamı bile karşıma alırım seni şurada görevlendirdim. Yine de çalışmıyorsa gerekeni yaparım. Çünkü orada sizlerin hakkını yemiş olacak. Çalışan kimseyle hiçbir işim olmaz. Söz veriyorum.
“TAŞ FABRİKASI VE ASFALT FABRİKASI AÇACAĞIZ”
Nazili Belediyesi’nin borcuna nasıl çözüm bulacaksınız sorusuna Ertuğrul Tetik, “İnsanları işten çıkararak borçları kapatamazsınız. Belediyedeki borcu kapatmak için borcu yöneteceksiniz. Gelir giderleri dengelersiniz borçtan korkmazsınız. Arkanızda bir Çerçioğlu gibi biri olduğu sürece borçtan korkmazsınız. Taş fabrikası ve asfalt fabrikası açacağız. Buradan gelen parayla hem borç kapatacağız ve hizmet yapacağız. Bende belediye başkanı olduğum zaman belediyenin ne kadar borcu olduğunu asacağım. Şikayet, eleştiri olarak değil, sadece bu kadar borçla aldığımı belirtmek için yaparım. Kimseyi eleştirmek için demiyorum, kim Nazilli için ufacık bişi yapsa da Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.
Bu arada CHP Nazilli Belediye Başkan adayı Ertuğrul Tetik, kent meydanındaki projesi olarak Beşeylül, Ahmet Yesevi ve Recepbey okullarının kaldırılarak bunların şehir stadyumunun olduğu yerde eğitim yapmalarını istediğini belirterek, stadyumunda şehir dışına alınması gerektiğini vurguladı. Tabi bunların yeni stadyum yapıldıktan sonra projenin uygulanabileceğinin de altını çizdi.