Salman

Son dakika Aydın haberleri- Aydın'ın haber sitesi SES Gazetesi'nde

Televizyon ekranlarında görmeye alışık olduğumuz, RENKLER programı ile dünyanın pek çok yerinden bizlere seslenen Ayhan Sicimoğlu' un hayatı.

Ayhan Sicimoğlu

Ayhan Sicimoğlu 25 Ağustos 1950 Niğde doğumludur. Ailesi Kayserilidir. Talas Amerikan Koleji'nde ortaokul ve Tarsus Amerikan Koleji'nde lise öğrenimini yaptı. Hacettepe Üniversitesi ve Temel Bilimler Fakültesi'nde ekonomi eğitimi almıştır. Üniversiteden sonra fotoğraf ve film bölümlerinde okumak için İngiltere'ye gitmiştir. Daha sonra ise moda fotoğrafçılığı yapmak için Roma'ya gitmiş ve 4 sene orada yaşamıştır. 1981'de döndükten sonra da New York'a yerleşmiştir.

Mazhar-Fuat- Özkan ve Galip ile beraber İpucu Beşlisi grubunu kurdu ve birlikte "Heyecanlı" isimli 45'ligˆi yaptılar. Sicimoğlu, Türkiye'nin ilk müzik klibi sayılan "Heyecanlı" klibini yönetti. Grubun düzenlediği şarkılar arasında yer alan Ele Güne Karşı, daha sonra MFÖ grubunun kült şarkılarından biri haline gelecektir. Grubun 70'lerin sonunda dağılmasının akabinde Ayhan Sicimoğlu kariyerine ağırlıklı solo olarak devam etmiştir. İlerleyen yıllarda MFÖ grubunun popüler şarkılarından olan Peki Peki Anladık parçasının, Ayhan Sicimoğlu'na ithaf edildiği yakın arkadaşı Mazhar Alanson tarafından açıklanmıştır.

Bir dönem tekstil işiyle de uğraşan sanatçı, son yıllarda çeşitli TV kanallarında Ayhan Sicimoğlu ile Renkler adlı gezi-kültür programını yapmakta ve kurmuş olduğu Latin All Stars grubu ile perküsyon performansları sergilemektedir. Ayrıca Joy FM'de Latin Lovers isimli radyo programını düzenlemektedir. Sicimoğlu İngilizce, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca ve Portekizce konuşabilmektedir.

Sicimoğlu'nun sevdikleri arasında iyi yemekler; seyahat, yelken ve müzik var.  

Sevmedikleri arasında ise; futbol, tekno müzik, fasfood, sigara, kuralsız trafik ve İstanbul tahribatı yer alıyor. 

KİTAPLARI

Hastasıyım 

Renkli Masallar 

İstanbul Hayaden Gerçeğe- Sözden Yazıya  

  • ÇOK OKUNANLAR
  • SON DAKİKA
NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık
Ege Et Acilis Duyuru Calismasi