Teleferik kazasında hayatını kaybeden Aydınlı aile ile ilgili yeni detay Teleferik kazasında hayatını kaybeden Aydınlı aile ile ilgili yeni detay
Bilindiği üzere; 27 Şubat Pazartesi gecesi saat 23:30 sıralarında Ege Caddesi üzerinde bulunan Didekum Sitesi önünde meydana gelen olayda Serhat Kılıç, pompalı tüfekle Osman Durmaz’a iki el ateş ederek öldürdü. Olay sonrasında katil Serhat Kılıç, aracıyla olay yerinden kaçtı. Durmaz ise yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

“CİNAYETİ İŞLEDİ; KIZ ARKADAŞININ YANINA GİTTİ

Olayın duyulmasının ardından harekete geçen Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş grup amirliği ekipler firari Kılıç’ı yakalamak için çalışma başlattı. İddialara göre; Olay öncesinde katil Serhat Kılıç’ın kız arkadaşı Esra Y. ile birlikte bir restoranda yemekte olduğu, o esnasında Orman Durmaz’ın Esra Y.’nin telefonuna mesaj attığı öğrenildi. Mesaja sinirlenen Serhat Kılıç, telefonla Osman Durmaz’ı arayarak görüşmek istedi. Durmaz’ın yanına otomobiliyle giden Kılıç, yanında getirdiği pompalı tüfekle iki el ateş ederek olay yerinden kaçtı. Kılıç olay sonrasında yeniden kız arkadaşının yanına gittiği, olayı anlatmasının ardından abisiyle telefona görüşmesi yaparak belirlenen eve saklandı.didim-emniyetinin-titiz-calismasiyla-katil-yakalandi-449806-bd21d6d38f462057af9f7cddc5b6b936.jpg
“DİDİM EMNİYETİNİN TİTİZ ÇALIŞMASI KATİLİ YAKALATTI”

Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri firariyi yakalamak için Kılıç’ın araçla geçtiği tüm yerlerin güvenlik kameralarını inceledi. 1000 saatlik kamera görüntülerini ve HTS kayıtlarını dinleyen Emniyet güçleri yaptığı titiz çalışma neticesinde Serhat Kılıç’ı Hisar mahallesinde saklandığı evde tek başına yakaladı. Kılıç’ın olayda kullandığı pompalı tüfekle ele geçirildi. Olayda adı geçen Esra Y.’nin ise yardım ve yataklık suçundan emniyetteki sorgusunun ardından sevk edildiği mahkemece tutuklanırken, Serhat Kılıç’ın ise emniyetteki sorgusunun sürdüğü öğrenildi.

“KOMİK VİDEOLARLA FENOMENLİK YAPIYORDU”

Öte yandan katil Serhat Kılıç’ın “Serhat Ciwan” adıyla kanalı olduğu ve çektiği komik videolarını kendi sayfasında paylaştığı öğrenilirken, çok sayıda takipçisi olduğu da öğrenildi.