Sol Sabit
  • 19.12.2016
Levent VARDAR

Levent VARDAR

Ne demişler…

“Bu vahşeti işleyenleri ben de şahsım olarak, milletim adına lanetliyorum, kınıyorum. Terör nereden gelirse gelsin lanetlenmelidir. Terörün dini, ırkı, milliyeti yoktur”  (Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı. 20 Temmuz 2015, Suruç)

“Birlik ve beraberliğimize, ülkemizin huzuruna kasteden bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyorum. Kaynağı, söylemi, amacı, adı ne olursa olsun, her türlü terör eyleminin ve terör örgütünün karşısındayız, hep birlikte de karşısında olmak mecburiyetindeyiz” (Recep Tayyip erdoğan, Cumhurbaşkanı. 10 Ekim 2015, Ankara)

"Türkiye'nin kararlı ve ilkeli duruşu devam edecektir. Bu bölgede faaliyet gösteren tüm terör örgütlerinin ilk hedefi Türkiye'dir. Çünkü Türkiye bunların hepsiyle aynı kararlılıkla mücadele yürütmektedir." (Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı. 12 Ocak 2016, Sultanahmet)
"Türkiye’nin, terörle mücadelesinde verdiği kayıplara yenilerinin eklenmesi, milletçe yüreğimizi yaralamakta, sabrımızı zorlamaktadır. Saldırıları gerçekleştiren piyonlarla ve onların arkasındaki güçlerle mücadelemizi, her gün daha kararlı bir şekilde sürdüreceğiz" (Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı. 18 Şubat 2016, Ankara)

“Türkiye, millet olarak birbirine kenetlenen kimliğiyle bu zor günleri de elbette geride bırakacaktır. Devletimiz, her türlü terör tehdidi karşısında, meşru müdafaa hakkını kullanmaktan asla vazgeçmeyecektir. Askeriyle, polisiyle, köy korucusuyla tüm güvenlik güçlerimiz, hayatları pahasına, terör örgütleriyle kararlı bir mücadele yürütmektedir. (Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı. 13 Mart 2016 Ankara)
“ Biz terörle mücadelemize sonuna kadar devam ediyoruz. Hiçbir şekilde gevşeme olmadan sonuna kadar bu şiddet olayları sona erene, terör şebekeleri susturulana kadar bu mücadeleye devam edeceğiz." (Numan Kurtulmuş, Hükümet Sözcüsü, 19 Mart 2016, Taksim)

"Bu terör saldırıları,Türkiye'nin terörle mücadele konusundaki kararlı tutumundan geri adım atmasına sebebiyet vermeyecektir. Nerede ne şekilde olursa olsun mutlaka teröriste ve terör faaliyetlerine karşı en kararlı, ilkeli ve etkin tutumu sergilemeye devam edeceğiz.” (Ahmet Davutoğlu, Başbakan. 27 Nisan 2016, Bursa)

"Bu acı günler geçer ama bu milletin birliği beraberliği daha da tahkim edilerek geleceğe inşallah taşınır. Bütün yakınlarına taziyelerimi iletirken, milletimize başsağlığı diliyorum. Aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum." (Ahmet Davutoğlu, Başbakan. 1 Mayıs 2016, Gaziantep)

“Diyarbakır'da hiçbir  şeyden haberi olmayan masum vatandaşlarımıza ve şehrin güvenliğini ve huzurunu  sağlayan polislerimize karşı yapılan bu insanlık dışı alçakça saldırıyı milletçe  lanetliyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Yaralılarımıza acil şifalar  diliyoruz" (Binali Yıldırım, Başbakan. 12 Mayıs 2016, Diyarbakır)

"Bunun affedilir, bağışlanır yanı yoktur. Teröristlere karşı da biz mücadelemizi de sonuna kadar yılmadan, usanmadan vereceğiz"  (Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı. 7 Haziran 2016, Vezneciler)

"Katil PKK örgütüdür. Yavaş yavaş çemberleri daralıyor" (Binali Yıldırım, Başbakan. 8 Mayıs 2016, Midyat)
“Türkiye, terör örgütleriyle olan mücadelesine, ödediği tüm bedellere rağmen, sonuna kadar devam edecek güce, dirayete, imkana sahiptir.” (Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı. 28 Haziran 2016, Atatürk Havalimanı)

“Hepsi bizim için terör örgütüdür. Bunların dini, milleti, vatanı, söz konusu değildir. Türkiye olarak da bizler tüm gücümüzle ve 15 Temmuz'da olduğu gibi milletimizle el ele omuz omuza bunların üzerine gideceğiz." (Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı. 20 Ağustos 2016, Gaziantep)

"Taşıdığı anlam çok açıktır; ülkemizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine kasteden, artık çaresizlik içerisindeki terör örgütleri, ses getirmek için bütün alçaklıklarını ortaya koyuyorlar. Ne yaparsa yapsınlar bu millet, aziz Türk milleti büyük bir millettir.” (Binali Yıldırım, Başbakan. 10 Aralık 2016, Beşiktaş)

"Özellikle ülkemizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine yönelik, terörle mücadele kapsamında yaptığımız çalışmaların netice verdiği bugünlerde bu saldırı elbette bir anlam taşıyor. Ne yaparsa yapsınlar bu millet, aziz Türk milleti büyük bir millettir.” (Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı. 17 Aralık 2016, Kayseri
 


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.