NUMUNE TEK

Son dakika haberleri- Aydın'ın haber sitesi SES Gazetesi'nde


  • 09 Ocak 2018, Salı 9:28
HalitTÜKENMEZ

Halit TÜKENMEZ

Yıllar geçse de senaryo hep aynı

Hatırladığım kadarıyla 2003 yılında ABD’nin Irak'a saldırdığında Saddam Hüseyin'in zulmünden bıkmış olan Irak'lılar ABD askerlerini nerdeyse ellerinde çiçeklerle karşılamışlardı...

Aynı ABD daha önce Irak eski Devlet Başkanı Saddam Hüseyin'in aklına girerek 1980-1988 yılları arasında İran ile savaşmasını sağlamıştı. 8 yıl boyunca İran ve Irak savaşmış, 8 yıl boyunca bu iki ülkeye silah tüccarları silah, ilaç tüccarları ilaç, bazı tüccarlarda gıda ürünleri satmışlardı. 8 yılın sonunda savaşın galibi olmayınca savaş sona ermiş, akabinde de yine ABD Büyükelçisinin yol vermesiyle Saddam Hüseyin, Kuveyt'e saldırmıştı. 7 ay süren Kuveyt'te süren Irak işgali, ABD öncülüğündeki koalisyon güçleri tarafından 1991 yılında sona erdirilmişti.

O zaman ABD Başkanı olan George W.Bush'un şu sözleri hala hafızalardadır. Trump'la aynı tarikattan olan yani Evangelist olan Baba Bush Irak'a saldırırken önce  "Yıldızlardan İlham aldım." demiş peşinden de "Haçlı Savaşları Başlattım." demişti.

İşte aziz dostlar 1991 yılında ABD Devlet Başkanı George W.Bush'un Irak'a saldırarak başlatmış olduğu Körfez Savaşı adı altında aslında Haçlı Savaşları halen devam etmekle birlikte "Elhamdülillah Müslüman’ım" diyen hiç bir devlet yetkilisi, daha doğrusu hiç bir Müslüman Ülke Baba Bush'un bu sözlerini ciddiye almadı, ya da ruhlarını emperyalizme sattıkları için gerekli tedbirleri almadılar.

Neticede 1991 Körfez Savaşı sonunda Saddam Hüseyin'i tahttan indiremeyen ABD hava harekatlarıyla Irak' Güney’den Kuzey'e 3’e bölmüş ve ileriki bir tarihte yapacağı kara savaşının alt yapısını hazırlamıştı.

ABD Irak'a asıl yıkıcı hamleyi 2003 yılında yaptı..Irak'a karadan saldırdı,işgal etti...Ve 1 milyon Irak'lının ölümüne, 2 milyon Irak'lının ülkesini terk etmesine sebep oldu...Benim gibi yaşı kemale ermiş olanlar 2003 yılı ve sonrasında Conilerin Irak'ta yapmış oldukları zulmün tanığı olmuşlardır. ABD Askerleri Irak'ta sadece kadınlara ve genç kızlara değil erkeklere bile tecavüz ettiler. Camilere saldırdılar, Kerkük'te, Telafer'de Müslüman Türk katliamları gerçekleştirdiler.

Görünen o ki ABD o dönemde Irak halkı üzerinde gerçekleştirmiş olduğu psikolojik harekatı bu gün İran halkı üzerinde gerçekleştiriyor. Şayet İran halkı sadece hayat pahalılığını protesto amacıyla başlatmış olduğu gösterilerine kısa sürede son vermezse korkarım ülkelerinin ABD tarafından işgali ile sona erecek bir sona doğru yaklaşmaktadırlar. Zira masumca hazırlanan "Hayat Pahalılığını Protesto gösterileri" aralarındaki ABD Ajanları tarafından silahlı eyleme dönüştürülmekte, silahlar patlayınca devlet güçleri devlet nizamını sağlamak için silah kullanmak zorunda kalıyor. Çünkü ilk kurban bir polis memuruydu. Şayet gösterilerde Polis öldürülüyorsa hedefte devlet var demektir bu masum bir protesto gösterisi olmaktan çıkmış bir isyana dönüşmüştür. Umarım komşumuz İran bir an önce Huzura kavuşur.

ABD'nin başka ülkelerin yönetimlerine nasıl müdahale ettiğinin kısa bir örneğini aktarmadan geçemeyeceğim. Anlı şanlı gazetecilerimizden biri 1986 yılında ABD Büyükelçisi ile bir röportaj yapar. Röportajın sonunda ABD Büyükelçisinin şu iki cümlesi çok anlamlı. ABD Büyükelçisi diyor ki; "Bizim Türkiye'de toplumu yönlendirmek için kullanmış olduğumuz insan sayısı medyanın dışında 3000 ila 15.000 arasında değişir.." ve ilave eder; "Ve bu insanlar benim gibi sarı saçlı mavi gözlü değil, senin gibi kara kaşlı kara gözlüdür.."

Anlaşılan o ki 32 sene önce ülkemizde ABD adına toplum mühendisliği yapan insan sayısı 15.000 kişi. Bu insanlar aramızda yaşıyorlar, bizden görünüyorlar ama bizden değiller. Onlar bizi çok iyi tanıyor ama biz nedense onları tanımıyoruz. Bu gün sayıları belki 500.000’e ulaştı, belki 5 milyona. Demek istediğim çok dikkatli olmak zorundayız arkadaşlar. Zira İslam Dünyasında 22 İslam ülkesinin sınırlarını değiştirmek, daha doğrusu 22 İslam ülkesini parçalamak için Büyük Ortadoğu Projesini hayata geçirmeye devam eden Büyük Şeytan'ın hedefinde İran'dan sonra Türkiye var...

Saygılarımla...


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
Nazilli Belediyesi Tanıtım
yukarı çık