Son dakika haberleri- Aydın'ın haber sitesi SES Gazetesi'nde


  • 16 Nisan 2018, Pazartesi 11:17
ErdoğanEKER

Erdoğan EKER

ALICIK’A MECLİS KISKACI!

Nisan ayı Nazilli Belediye meclis toplantısı, Belediye Başkanı Haluk Alıcık için adeta kabus olarak geçti.

Özellikle CHP’li belediye meclis üyesi Atila Talay, Belediye başkanı Alıcık’ı mecliste sunduğu bilgilerle kroke durumuna düşmüş bir boksör durumuna getirdi.

Aslında Belediye Başkanı için tam 5-6 yıl önce bende görevinde, yerinde olmamasını eleştirmiştim. Bir yılda 110 gün görevine gelmediği için eleştirmiştim. Başkanın görev sorumluluğunda artış olmuş. 110 günlük devamsızlığını 72 güne düşürmüş.

Sayın Talay, bunu gözden kaçırmış! Sonuçta bu kadar Nazilli’yi ihmal etmenin altında Nazilli için önemli proje ve yatırımlar olsa, Nazilli düşünülmüş olsa, hep beraber bu gezilere ve yoklara katlanalım. Ne var ki ortada ciddi bir proje yok, hep rant var.

Eriyen ve kaybeden, küçülen Nazilli oluyor! Yapılan her işte menfaat çeteleri türüyor, büyüyor.

**

ÖNCE BAŞKAN KENDİNİ YARGILAMALI!

Nazilli Belediyesi’nin alacaklarını tahsil etme konusunda da sınıfta kaldığını görüyoruz. Geçmiş dönemlerde yüzde 98’lere ulaşan Belediye alacakların tahsilatı, bugün ne yazık ki yüzde 83’lere kadar gerilemiş.

 Belediyenin alacaklarında tahsilat zorluğu çektiğini iddia eden Atila Talay’da; Bu durumun belediyenin maddi sıkıntılar çekmesine neden oluğunu söylemesi, ‘görünen köy kılavuz istemez’ kadar açık bir durum olarak kabul ediyorum.

Bir Şehidimizin isminin verildiği parka yapılan ‘UCUBE satış ofisini’ Talay, Nazilli’nin estetik güzelliğini bozduğunu iddia ederek, başkanın söz verdiği halde hafta da, ayda 1 müşterinin ancak geldiği satış ofisini hala kaldırmamasını ben de kınıyorum. Verdiği söz, başkanın başını önüne eğmesine, üzülmesine neden oldu.

“Artık sözünü tut yeter başkan, biraz çalışma prensibin ve ciddiyetin ve disiplinin olmalı” diye eleştirmesi sayın Başkana kabus yaşattı.

AK Parti Meclis Üyesi Necmi Esenlik’te yol açma ve kentsel dönüşüm çalışmalarını yetersiz bulduğunu ifade etti.

Bu konularda yapılacak çalışmalar, planlı projeli Nazilli’nin ismine yaraşır olmalı diye eleştirmesi meclis çalışmalarına hareketlik getirdi.

**

SATILACAK NE KALDI?

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, beşeri ilişkiler bakımından Nazilli’de benzeri bulunmayan bir başarı sahibidir.

Bu nedenle Nazilli’de bir marka mıdır? Evet, Alıcık bir markadır. Ancak markalar kalitesini koruyamazsa, görevinin gereğinden uzaklaşırsa çok çabuk demode olur. Sıradan birine dönüşür. Başkan son zamanlarda bu dönemini yaşıyor. Başkan son zamanlarda ne varsa satıyor. Yine de bırakın borçlarını, borçların faizlerini ödeyemiyor.

2 yıldır Nazilli Belediyesi yaşadığı maddi sıkıntıları aşmak için Büyükşehir yasasının kendisine verdiği hakları kullanıp, Nazilli içindeki ve Nazilli mahallelerindeki (eskiden köyleriydi) gayrimenkulleri durmadan satıyor.

2017 yılında sattığı gayrimenkullerin tutarı 8,5 milyonu aşmış.

2018 yılının ilk 3,5 ayında ise ihale ile sattığı gayrimenkullerin tutarı da 6 milyonu aşmış.

Bunları duyanların aklına ister istemez batmış işadamı veya şirketleri akla getiriyor.

Başkan Alıcık, geçen yıl “Belediyemizin 40 milyon TL borcu var” diyordu. Bugünde hala “40 milyon lira borcumuz var” diyor!

Ne oldu? Neler oldu da Nazilli bu hale geldi? Aydın Büyükşehir oldu ilçelerde yatırımlar durdu. Bir de bu borç neden hiç azalmıyor da artıyor?

 **

HESAPSIZ KASAP ÖRNEĞİ!

Hani, ister istemez “HESAPSIZ KASAP, YA BIÇAK KIRAR, YA MASAT” sözü aklıma geliyor. Bu kadar ticari zihniyetten uzak, bir şehir nasıl yönetilir?

Sayın Başkan göreve geldiği zaman arka arkaya açıklamalar yapmıştı.  Nazilli Belediyesi’nin borcu 1 milyon liraya yakın diye yakınmalarda bulunmuştu. Ne yazık ki bugün bu borç tam 40-50 kat artmış durumda.

Nazilli MAALESEF bugün için en az 5 yıllık geleceğinden yemiş durumda. Bu duruma nasıl geldik? Sayın belediye başkanı Haluk Alıcık, bunları halka açıklamalı. Daha sonra bizimde söyleyecek elbette sözümüz olacak.

Halk arasında konuşmalar infial yaratacak durumda. Vatandaş, bir ihale furyasının yaşandığını görüyor. Bu ihalelere kimlerin girdiğini, ihalelerin kimlerde kaldığını bilmek istiyor. Herhalde bu şeffaflığı bilmek vatandaşında hakkı olmalı.

İhaleleri alan kişilerin belediye meclis üyelerinin yakın çevresi olduğu iddiaları üzüntü veriyor. Ben başkanın yerine olsam halka belediye borçlarını ve nedenlerini basın toplantısı ile bir bir açıklarım. Başkan unutmasın ki devamlı kan kaybediyor. Kansızlıktan dolayı, yoğun bakıma kaldırılmaz inşallah.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


NAMAZ VAKİTLERİ
Nazilli Belediyesi Tanıtım
yukarı çık