NUMUNE TEK

Son dakika haberleri- Aydın'ın haber sitesi SES Gazetesi'nde

İdareciler hakem hatalarından yakındı

Aydın 1. Amatör 3. Grup takımlarından Yenipazar Gençlerbirliği Belediyespor Kulübü'nün Başkanı Ünal Sarıoğlu, A Takım Teknik Direktörü Deniz Yazıcı, U-19 Antrenörü Mahmut Öz ve Kaleci Antrenörü Ahmet Bezci, SES Gazetesi’nin sorularını yanıtladı. Dört isimde, Aydın amatör futbolunda hakem hataları sebebiyle ilçe takımlarının büyük zarar gördüğünü dile getirdi.   

İdareciler hakem hatalarından yakındı
  • 03 Aralık 2017, Pazar 10:39

Yenipazar Gençlerbirliği Belediyespor Kulübü Başkanı Ünal Sarıoğlu, kulüp olarak hedeflerinin spor yapmak ve ilçeyi en iyi şekilde temsil etmek olduğunu kaydetti. Sarıoğlu, "Biz bunları gerçekleştirirken fair-play ilkesi halinde hareket ediyoruz. Saha içinde ve dışında rakibimize saygı duyuyoruz ve hiçbir şekilde onları sakatlayacak hareketler yapmıyoruz. Tabi ki biz de rakip takımlardan bunun aynısını bekliyoruz. Fakat bazı rakip takımlarda bu hassasiyeti göremiyoruz. Maçlar, 3 sonuçla biten bir oyun. Rakip takıma bakıyorsun senin oyuncunu sakatlamak amacında. Bu durumu kulüp başkanı ve antrenörü de gördüğü halde buna teşvik edici hareket içine giriyorlar, sakinleştirmeye çalışmıyorlar. Yenipazar taraftarı da nezaket içindedirler. Seyirci bunları gördüğü halde çok aşırı olumsuz tepki göstermemeye çalışıyoruz ama biz deplasmanda bunu yapsak, çok farklı tepkiyle karşılaşıyoruz. Fair-play konusunda aynı hassasiyetin bize gösterilmemesi bizi üzüyor" dedi. 
  "HAKEMLERİN STANDARTLARININ OLMAYIŞI BİZİ ÜZÜYOR"
  Hakem hatalarından dolayı zarar gördüklerini vurgulayan Sarıoğlu, “Sezon başında iddialı olarak girdik ve iyi de başladık ama en başından bu yana hakemlerden yana şikayetçiyiz. Bu şikayetimizi hiçbir zaman yüksek sesle dile getirmedik ama artık bıçak kemiğe dayandı. Çünkü ciddi anlamda gerek oyun içerisinde, gerekse oyuncularımız hakkında tutulan tutanaklar bize disiplin olarak ceza şeklinde geri dönüyor. Hakemlerin standartlarının olmayışı bizi üzüyor. Bazı zaman gördüklerini görmezden geliyor, bazen de görmediği halde görmüş gibi tutanak tutuyorlar” diye konuştu. 
  "GENÇLERE ÖNEM VEREN BİR TAKIMIZ"
  Yenipazar Gençlerbirliği Belediyespor olarak gençlere önem veren bir takım olduklarına işaret eden Sarıoğlu, "Her zaman gençlere önem veriyoruz. Eskiden bu yana oynamak isteyen gençleri, takıma ve kulübe kazandırmak istiyoruz. Deniz Hoca, gelecek haftalarda gençlere ağırlık verecek. Kulüp olarak önemli olan Yenipazar’ı temsil etmek" ifadelerini kullandı. 
  BAŞKANDAN AYRILIK SİNYALİ
  2018 yılında başkanlığı bırakacağını söyleyen Ünal Sarıoğlu, şunları kaydetti: “30 Mayıs 2007 tarihinde yönetim kuruluna seçildim. 2 yıl yönetim kurulu üyeliği yaptıktan sonra 2009 yılında başkan seçildim. İşin açıkçası 11 yıllık süreçte insan bazen yorulduğunu hissediyor çünkü amatör sporda emek harcıyorsunuz ve maddi yönden de zorlanıyorsunuz. 2018 Mayıs ayında olağan genel kurul toplantısı var. Eğer Yenipazar’ı iyiye götürecek arkadaşlarımız olursa, bayrak değişimi olacaktır.” 
  "GELECEK SEZONUN PLANLAMASINI YAPMALIYIZ"
  Yenipazar Gençlerbirliği Belediyespor Teknik Direktörü Deniz Yazıcı ise, ligde oynanan ve 4-1 kaybedilen Kardeşköyspor maçı hakkında konuştu. Yazıcı, “Kötü oynadığımız maçtı ve kaybetmemiz doğaldı. Kötü başlamadığımız bir maçtı ve rakibin ilk 3 atağı gol oldu. Takım savunması üzerinde problemimiz vardı. Maç sadece savunma oyuncularının üstüne kaldı. Tabi eksikliklerimiz var, artı antrenman eksikleri de var. Bunlar üst üste geldiğinde maç kaybetmemiz normaldir. Bizim en büyük problemimiz hırsımızın eksikliği, birkaç oyuncu dışında. Bu sene grup çok zorlu bir gruptu. Bulunduğumuz nokta bizim istediğimiz nokta değil ama işler istediğimiz gibi gitmedi. Artık gelecek sezonun planlamasını yapacağız” dedi.
  "KARDEŞKÖY MAÇINA GELMEYENLERİ DÜŞÜNMÜYORUM"
  Ligin 11. haftasında sahalarında Köprülüspor ile oynayacaklarını belirten Yazıcı, genç kadro ile maça çıkacaklarını belirtti. Yazıcı, “Gelecek hafta oynanacak olan Köprülüspor maçında, Kardeşköyspor maçına gelmeyen oyuncuları düşünmüyorum. Genç kadro ya da yedek kadroyla sahaya çıkacağım. Kazanmak evet istiyoruz ama gençlerin artık oynamasını istiyorum. Diğer maçlarda skora pek takılmayacağız. Elimizden gelen tüm mücadeleyi vereceğiz" diye konuştu. 
  "HAKEMLER YETERSİZ"
  Hakem hatalarından dolayı çok canlarının yandığına değinen Deniz Yazıcı, “Maçların hemen hemen hepsinde hakem hataları oldu. Aydın futboluna bakmak lazım bazı şeyleri görebilmek için. Tabi her takım için hatalar yapılıyor ama biz özellikle kırmızı kartlardan çok yandık. Kırmızı kartların çoğu hakem hatalarından sonra oldu. Normal şartlarda kazanmamız gereken maçları, hakem hataları yüzünden kaybettik. İlçe takımlarından ziyade merkez maçlarından daha çok hata oluyor. Yani merkez takımı ilçe takımı ile oynadığı zaman, ilçe takımı aleyhine hakem hataları oluyor. İnsanın da artık kafasına takılıyor bu durum. Genel olarak sıkıntılar var. Hakemlerin çok iyi hazırlandıklarını düşünmüyorum. Hakemlerin bazı maçları kaldıramadıklarını düşünüyorum. Maçlarda tutarsızlıklar da var. Hakemler farklı maçlarda farklı kararlar veriyor. Biz bu konularda sıkıntılıyız. Belki şampiyonluğa oynamıyoruz ama ortaya konan bir emek var. Bu emek de heba oluyor. Hakemleri yetersiz olarak düşünüyorum” ifadelerini kullandı. 
  "MAÇ SONRASI BİLİMSEL ÇALIŞMALILAR"
  Gözlemcilere çok iş düştüğünü söyleyen Yazıcı, “Kimler sorumlu ve görevliyse bu tip maçları iyi izlemeliler ve istatistik çıkartmalılar. Sayısal veriler ile nerede nasıl hata oluyor, bunları tespit etmeleri lazım. Bilimsel olarak bir çalışma yapılmalı. 1 yılın genel değerlendirilmesi gerekiyor. Gözlemcilere de çok iş düşüyor” diyerek maçların istatistiklerinin yapılmasına dikkat çekti.
  "HAKEM HATASI SONRASI KART YİYORUZ"
  Lig boyunca yedikleri kırmızı kartları da eleştiren Deniz Yazıcı, “Yediğimiz kırmızı kart pozisyonları hakem hatalarından sonra gelişen olaylarda oluyor. Hakem hata yapıyor ve oyuncu sinirleniyor. Sonucunda da kırmızı kart yiyor. Tamam kartlar doğru olabilir ama ondan önce yapılan hakem hatası var. Bunu gören, tutan yok” şeklinde konuştu.  
  "HAKEM, RAKİP ANTRENÖRÜN DAVRANIŞINA TEPKİ VERMELİYDİ"
  Yenipazar Gençlerbirliği Belediyespor Altyapı Sorumlusu Mahmut Öz de, “Son maçta saha içerisinde olduğum için daha rahat gördüm pozisyonları. Özellikle rakip takım antrenörünün bizim lehimize verilen penaltı sonrası maçın hakemine kullandığı sözleri sizler de duydunuz. 'Gel buraya, gel buraya', 'Ben mi geleyim oraya?'. Bu tür cümlelerde hakemlerin buna müsaade etmemeleri lazım. Bunlarla ilgili maçın gözlemcilerinin çok iyi not etmesi lazım. Bundan sonraki maçlarda böyle durumla karşılaşmamamız, en büyük isteğim. Bunları en aza indirmek istiyoruz. Sezon başında değimiz gibi alttan oyuncu yetiştireceğiz A takıma. Deniz hocam her maç öncesi şunu diyor: 'Maçın başında mağlup da olabiliriz ama bu maça bırakmamız gerek'. Kardeşköyspor maçında bunu yapamadık" diye konuştu.   
  "YENİPAZAR, GENÇLERİNİ KAZANMALI"
  Altyapıdan A takıma oyuncu kazandırdıklarını kaydeden Mahmut Öz, şunları kaydetti: “Sezon başında birinci amacımız geçen sezon şampiyon olan U-19 takımımızdan A takıma oyuncu kazandırmaktı. Biz yine de A takıma oyuncu kazandırdık. Özcan, Kadir, Seyfullah ve Hüseyin, A takıma kazandırdığımız oyunculardan. Bunu hak eden daha çok oyuncu var ama okul sebebiyle alamadık. Kalan süre içerisinde genç oyuncularımızı A takımda oynatacağız. Yenipazar, gençlerini kazanacak.” 
  "PROFESYONEL HATALAR, AMATÖRLERE YANSIYOR"
  Aydın ve Türk sporunun kötüye gittiğini belirten Öz, “Genel ligde bakarsak Aydınspor 1923 ve Nazillispor’un durumu ortada. Bunlar dolaylı olarak aşağılara yansıyor. Yılların biriken hataları üst üste geldiğinde çözmemiz zorlaşıyor. Her şeyi ortaya dökeceğiz, yapmamaya çalışacağız ama durum herhalde iyiye gitmiyor. Türk sporu kötüye gidiyor" dedi. 
  "ALEYHİMİZE HATA YAPILIYOR"
  Yenipazar Gençlerbirliği Belediyespor’da yıllardır kaleci formasını terleten Kaleci Antrenörü Ahmet Bezci, hakemlerin sezon başından beri Yenipazar aleyhine çok hata yaptıklarını belirtti. Bezci, “Sezon başından itibaren çoğu hakem bizim aleyhimize hatalı kararlar verdi. Bu durum sahadaki futbolculara, tribündeki seyircilerimize ve biz yöneticilere de yansıdı. Son maçı izleyemedim, Antalya’daydım. Ama Ses Gazetesi’nden okudum. Öncelikle Ses Gazetesi'ne dakika dakika maçı yazdıkları için teşekkür ederim. Yani hakemler, merkez takımına karşı oynayan ilçe takımına ağır cezalarda bulunuyorlar. İlçe takımı da büyük zarar görüyor” diye konuştu. 
  Öte yandan Yenipazar Gençlerbirliği Belediyespor idarecileri, sıkıntı ve taleplerini aktarma fırsatı sunduğu için Ses Gazetesi'ne teşekkür etti.  


 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
sanalbasin.com üyesidir
NAMAZ VAKİTLERİ
Nazilli Belediyesi Tanıtım
yukarı çık