KURUÇEŞME
Garpark
Kuruçeşme

Son dakika haberleri- Aydın'ın haber sitesi SES Gazetesi'nde

  • Dolar 4.1018
  • Euro 5.0211
  • GR ALTIN 175.28
  • ÇEYREK 286.45

Bu rezaleti siz taşıyacaksınız!

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta sezona şampiyonluk umuduyla başlayan ancak aldığı başarısız sonuçlarla ateş hattından kurtulamayarak ligden düşmesi kesinleşen 3. takım olan Nazilli Belediyespor’da fatura yöneticiler başta olmak üzere teknik heyet ve futbolculara kesildi. Taraftarların sosyal medyadan ağır eleştiride bulunduğu Nazilli yönetiminin herhangi bir açıklama yapmaması ise tepkilerin artmasına neden oldu. ‘Bu rezaleti siz taşıyacaksınız’ diyen taraftarlar, takımı küme düşüren kulüp yöneticilerini Nazillispor camiasının unutmayacağını hatırlatarak “Alacaklarınızı bağışlayın, bedelini ödeyin” diyerek tepki gösterdi.

Bu rezaleti siz taşıyacaksınız!
  • 17 Nisan 2018, Salı 10:01

Sezona ligde şampiyonluk iddiası ile başlayan ancak sadece transfer şampiyonu olabilen siyah-beyazlı Nazilli Belelediyespor’da yöneticilerin kulüpten alacaklı olduğunu söylemeleri ise tepkilere neden oldu. Kulübü ligden düşüren mevcut yönetim başta olmak üzere önceki yönetimlerden alacaklı olanların bu düşüşte payı bulunduğunu ifade eden taraftarlar ‘bedel ödemeleri için bağış’ çağrısında bulundu. 2. Lig'de bulunduğu 6 sezonda 134 futbolcu alıp, 122 futbolcu gönderen Nazilli Belediyespor, aynı sezonlar içinde 16 teknik direktör ile çalıştı. Bu sezon aldığı kötü sonuçlarla eleştirilen Nazilli ekibi son haftalara kadar ödemesini yaptığı ve ihtiyaç olduğu halde kadro dışı bırakıldıkları için oynatılmayan Halil Zeybek ve Gökhan Dinçer nedeniyle de yönetim başta olmak üzere teknik heyete ateş püskürdü.

2017-2018 SEZONU NASIL GEÇTİ

Nazilli Belediyespor yönetiminin birçok isim üzerinden karara varamadığı ve dönemin kulüp başkanı Erdoğan Eker’in anlaşamıyoruz açıklamasının ardından imza atılan Fatih Akyel ile  ‘Şampiyonluk’ parolasıyla başladığı 2017-2018 sezonu, Ahmet Yavuz yönetiminde küme düşme ile sonuçlandı. Dönemin Kulüp Başkanı Erdoğan Eker’in birçok kez transferlerden haberinin olmadığı dile getirilen ve imzaların peş peşe atıldığı sezon başında kriz birçok kez de teğet geçmişti. Sezon başı Bora Yelken, Emre Balak, Mert Er Estik, Evren Özyiğit, Tayfur Emre Yılmaz, Nurettin Kayaoğlu, Turgay Gölbaşı, Fatih Öztürk, Mikail Albayrak, İlker Sayan, Hakan Turan, Mehmet Feyzi Yıldırım, İbrahim Bayram, Faruk Üstün, Burhan Arman ve Burak İmamlı imza atılırken önceki sezondan kadroda kalan Fatih Üge, Abdülkadir Kaplan, Mert Çapar, Halil Zeybek, Mert Çakar, Gökhan Dinçer, Berkay Öztuvan, Hüseyin Bülbül, Mehmet Ersavaş, Serkan Güler, Hasan Çayrak, Hakan Doğan, Doğancan Koca, Tuna Üzümcü, Alper Yusuf Günaydın, Efecan Dilmen ve Gürhan Gürsoy ile geniş kadro oluşturan Nazilli Belediyespor 3 futbolcusu kiralık olmak üzere 16 futbolcusunu kadrosundan uzaklaştırmıştı. Sezon başında Doğancan Koca, Hakan Doğan ve Mikail Albayrak’ı Aydınspor 1923’e kiralayan Nazilli ekibi, Ali Akburç, Metin Uçar, Sabri Turgut, Zafer Özden, Melik Yeğin, Atilla Yıldırım, Yüksel Kayaalp, Ramazan Işık, Hakan Duran, Ersin Aydın, Ersoy Dinçer, Furkan Yaman ve Semih Ergül ile yollarını ayırmıştı. Hedeflediği sonuca ulaşamayan ve küme düşmemek için planlar kurmaya başlayan Nazilli Belediyespor, Fatih Akyel ile yollarını olaylı biçimde ayırırken önce Mustafa Bahadır’ı ardından Ahmet Yavuz’u getirerek ikinci yarıya hazırlık yaptı. Devre arasında ise 12 futbolcuyu kadrosuna kadar 15 futbolcuyu da gönderdi. Devre arasında Onur Karakabak, Kıvanç Küçükkarış, Mazlum Demir, Abdülsamet Can, Serdar Eylik, İlter Ayyıldız, Onur Bulut, Ali Say, Samet Bülbül, Berkay Özçelik, Nuh Aşkın ve Görkem Bitin’i kadrosuna katarken verim alamadığı iddiasıyla da Fatih Öztürk, Turgay Gölbaşı, Evren Özyiğit, Gürhan Gürsoy, Tayfur Emre Yılmaz, Tuna Üzümcü, Emre Balak, Abdülkadir Kaplan, İlker Sayan, Emre Koca, Nurettin Kayaoğlu, Mehmet Feyzi Yıldırım ve Burhan Arman ile yollarını ayırdı.

ALT YAPININ ÖNÜNÜ KESTİLER SONRA ONLARA MUHTAÇ KALDILAR

Son yıllarda sürekli alt yapı üzerine açıklama yapan ancak sadece alt yapı için tesis yapmaktan öteye geçemeyen Nazilli Belediyespor’da U19 şampiyonu yapılan takım dağıtılırken son yıllarda 30’u aşkın başarılı futbolcudan sadece 4’ünün takıma kazandırılması dikkat çekti. Alt yapıdan yetişme Mert Çapar’ın önünü kesmek için Burhan Arman, Efecan Dilmen’in önünü kesmek için Osman Berkay Özçelik transfer edilirken sezonun ilk yarısını sakat geçiren Özçelik’in lisansı sakat olduğu gerekçesiyle çıkmayınca Efecan tekrar kadroya alınması dikkatlerden kaçmamıştı. Alt yapıdan yetişme gençler varken orta sahaya 3 ve 4. takviyeleri alarak gereksiz harcama yapan Nazilli ekibi, forvet hatalarıyla da sezonun büyük bölümünde rakip filelere gol atmadan tamamladı.

TARAFTAR ATEŞ PÜSKÜRDÜ

“Sözün bittiği yerdeyiz” diyerek yönetimi istifaya davet eden Nazilli taraftarı; “Bir şehrin hayallerini, umutlarını mahvettiniz. Yönetime: Tezelden istifa ediniz, nam için yada başkanın ricasından çıkamayarak boşu boşuna o koltukları işgal etmeyiniz. En büyük suçlulardan biri sizsiniz, yapılan yanlışlara, tasdik memurluğu yaptınız, sesiniz çıkmadı. İSTİFA edin ki bu takımın derdiyle gerçekten dertlenecek olanların, yönetime gelmesine vesile olun. Ahmet Yavuz’a: Geldiğin günden beri hayal sattın hocam, verdiğin sözlerin hiç biri gerçekleşmedi. Biz artık daha fazla yazmak istemiyoruz, yazacak çok şey var lakin temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp aynı şeyleri tekrarlamak istemiyoruz. Futbolculara: Takım bu haldeyse en büyük suçlulardan biri sizsiniz, gerçi hoş hiçbiriniz kabullenmez 50 türlü bahane bulur, sorumluluğu almazsınız. Sonuçta futbol sizlere dayalı bir düzen, 3-5’iniz hariç mücadele etmediniz, beyninizde bu işi bitirdiniz. Bir çoğunuz seneye tekrar 2. lig’de mücadele ederken bizler, Velimeşe, Yomra deplasmanlarında takımımızın peşinde olacağız, hiç önemli değil. Tarih bizleri de yazacak, takım düşüren sizleri de. Taraftara: Her şerde bir hayır vardır. Bu takım küllerinden yeniden doğacak ama ANKA KUŞU gibi değil, EFELER GİBİ. Güzel günler yakındır, rahat olun. Desteklerinizi bu takımın dertleriyle dertlenecek olan güleryüzlü adamlardan esirgemeyin” ifadelerini kullandı.

ALACAKLARINIZI BAĞIŞLAYIN

‘Bu takımı, bu camiayı gönülden seven insanların uyarılarını hiç dikkate almadınız’ diyen taraftarlar, “Gününüzü gün ettiğiniz zamanlarda başladı bu düşüşün hikayesi. Yanlış yaptığınızı, kulübü yanlış yönettiğinizi, koskoca Nazillispor'u şehrin takımı değil de 3-5 kişinin takımı yaptığınızı yüzünüze söyleyen insanları bu kulüpten, bu camiadan uzaklaştırdığınız zamanlarda başladı bu düşüş. Siz hep ‘parayı veren düdüğü çalar’ mantığıyla hareket ettiniz. Her şeyin parayla hallolacağını sandınız. Nazillispor için yanıp tutuşmayan, sırf isim olsun diye, şekil olsun diye, futboldan anlamayan adamları doldurdunuz kulübe.

sizin yöneticilik anlayışınız bu. Bugün şapka düştü beyler. Bugün yaptıklarınız gün yüzüne çıktı. Kendi menfaatleri için değil, şehrin takımının menfaatleri için bu zamana kadar susan hiç kimseyi susturamayacaksınız artık. Çok şey yazacağız, çok şey konuşacağız. Bu takımı nasıl düşürdünüz, hepinize hesap soracağız. Biz bedel ödedik. Şimdi sıra sizde. Keyfinize göre yaptığınız transferler. Hatalı yaptığınız transferler nedeniyle kulübü kendinize bağımlı yaptınız. Sözde kimseye borcu yok kulübün ama yöneticilere var. Şeffaf bir yönetim olun. Açıklayın kimin bu kulüpten alacağı varsa. Eğer o da delikanlı ve yürekliyse, bu düşüşün bedeli olarak alacaklarını bağışlasın. Kulübü tertemiz bir şekilde anahtarını teslim ederek gitsin. Giderken hocanızı da alın gidin” ifadelerini kullandı.

ALICIK VE TÜRKER’E TEPKİ

Öte yandan bazı taraftarlar ise Onursal Başkan Haluk Alıcık başta olmak üzere mevcut yönetim kurulu başkanı Özgen Türker ve yöneticileri, Ahmet Yavuz ve ekibi ile sezon başı takımın başında olan Erdoğan Eker ve Fatih Akyel’e de tepki gösterdi. Sezon başı yapılan hatalı transferler nedeniyle Fatih Akyel’in de bu vebale ortak olduğunu dile getirdiler. Olaylı bir şekilde takımdan ayrılan ancak ardından yaptığı açıklamalarla mevcut yönetim kurulu başkanı Özgen Türker’i suçlayan Fatih Akyel’in açıklamaları ise kafaları karıştırmaya devam etti. Akyel’in açıklamaları kulübün küme düşmesi ile birlikte yeniden gündeme gelirken, taraftarlar Türker’in teknik ekiplerin işine karışması ve transfer politikasını kendisi yönetmesi nedeniyle tüm alacaklarını bağışlamasını ve istifa etmesini istedi. Nazilli Belediye ve Belediyespor Onursal Başkanı Haluk Alıcık’ın da takımın küme düşmesinde vebali olduğunu dile getiren taraftarlar Alıcık’ın yeni oluşturulacak yönetime maddi destek vermesini ancak kulübün içişlerine karışmaması gerektiğini dile getirerek, yerel seçimler öncesi yaşanan küme düşmenin kendisine etki edeceğini ifade ettiler.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 1 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
Kaynak: ÜMİT ÖZMEN

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 30 20 3 7 36 63
2 Beşiktaş 30 18 8 4 34 62
3 İstanbul Başakşehir 30 19 5 6 22 62
4 Fenerbahçe 29 16 9 4 27 57
5 Trabzonspor 30 12 10 8 9 46
6 Göztepe 30 12 8 10 -5 44
7 Demir Grup Sivasspor 30 13 5 12 -5 44
8 Kayserispor 30 12 8 10 -6 44
9 Kasımpaşa 30 11 7 12 -2 40
10 Yeni Malatyaspor 30 10 8 12 -6 38
11 Bursaspor 30 10 6 14 -2 36
12 Akhisarspor 30 9 8 13 -10 35
13 Antalyaspor 29 9 8 12 -13 35
14 Atiker Konyaspor 30 8 8 14 -3 32
15 Aytemiz Alanyaspor 30 9 5 16 -6 32
16 Osmanlıspor FK 30 8 8 14 -6 32
17 Gençlerbirliği 30 7 9 14 -14 30
18 Karabükspor 30 3 3 24 -50 12
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 Çaykur Rizespor 32 18 9 5 27 63
2 MKE Ankaragücü 32 17 8 7 18 59
3 Ümraniyespor 32 17 7 8 15 58
4 Boluspor 32 17 5 10 22 56
5 Gazisehir Gaziantep FK 32 15 8 9 22 53
6 Altınordu 32 15 7 10 11 52
7 Erzurum BB 32 13 10 9 9 49
8 Vartaş Elazığspor 32 13 8 11 12 47
9 İstanbulspor 32 13 7 12 2 46
10 Balıkesirspor 32 14 7 11 6 46
11 Adanaspor 32 12 7 13 -8 43
12 Giresunspor 32 11 8 13 4 41
13 Adana Demirspor 32 10 7 15 -4 37
14 Eskişehirspor 32 11 7 14 4 37
15 Denizlispor 32 9 8 15 -8 35
16 Samsunspor 32 7 14 11 -13 35
17 Manisaspor 32 7 3 22 -43 15
18 Gaziantepspor 32 2 4 26 -76 1
    Takımlar O G B M Av P
1 Hatayspor 32 22 6 4 46 72
2 Menemen Belediyespor 32 21 7 4 40 70
3 Afjet Afyonspor 32 20 7 5 31 67
4 Sivas Belediyespor 32 18 9 5 27 63
5 Keçiörengücü 32 18 7 7 37 61
6 Sancaktepe Belediyespor 32 15 11 6 21 56
7 İnegölspor 32 16 7 9 7 55
8 Sarıyer 32 13 5 14 1 44
9 Etimesgut Belediyespor 32 11 8 13 -1 41
10 Kastamonuspor 32 12 3 17 -2 39
11 Tokatspor 32 10 9 13 -10 39
12 Eyüpspor 32 11 5 16 -8 38
13 Amed Sportif 32 10 8 14 -4 35
14 Bodrumspor 32 9 7 16 -15 34
15 Bucaspor 32 9 8 15 -11 32
16 Tuzlaspor 32 8 8 16 -12 32
17 Kocaeli Birlik Spor 32 4 4 24 -45 13
18 Mersin İdmanyurdu 32 1 1 30 -102 -17
    Takımlar O G B M Av P
1 Gümüşhanespor 32 18 7 7 26 61
2 Altay 32 17 9 6 25 60
3 Sanliurfaspor 32 18 5 9 19 59
4 Sakaryaspor 32 16 10 6 17 58
5 Bandırmaspor 32 17 7 8 17 58
6 Bugsaşspor 32 15 9 8 20 54
7 Hacettepe Spor 32 14 11 7 16 53
8 Konya Anadolu Selçukspor 32 14 9 9 5 51
9 Niğde Belediyespor 32 13 7 12 0 46
10 Kırklarelispor 32 10 9 13 -9 39
11 Zonguldak Kömürspor 32 9 10 13 -11 37
12 Pendikspor 32 9 9 14 -11 36
13 Kahramanmaraşspor 32 8 12 12 -14 36
14 Fatih Karagümrük 32 10 5 17 -14 35
15 Fethiyespor 32 7 11 14 -13 32
16 Nazilli Belediyespor 32 6 8 18 -25 26
17 Karşıyaka 32 6 9 17 -17 21
18 Silivrispor 32 2 11 19 -31 17
NAMAZ VAKİTLERİ
özge
yukarı çık