Garpark
UĞUR

Son dakika haberleri Aydın'ın haber sitesi SES Gazetesi'nde

  • Dolar 3.5248
  • Euro 4.1275
  • GR ALTIN 145.67
  • ÇEYREK 238.22

“Tüm teşkilatlarımızla bir bütünüz”

27 Nisan’da MHP Genel Merkezi tarafından Aydın İl Başkanlığı’na atanan Levent İlter, gazeteniz SES’e özel açıklamalar yaptı. Göreve atandığı günden bu yana aradan geçen 90 günlük sürece ilişkin değerlendirmelerde bulunan İlter, Aydın’da MHP üzerinde tezgahlanan tüm girişimlerin bertaraf edildiğini söyledi.  

“Tüm teşkilatlarımızla bir bütünüz”

 

Açıklamalarında Aydın’daki tüm teşkilatlarla bir bütün olduklarının altını çizen Başkan İlter, “MHP’nin Aydın’daki tüm teşkilatlarında bugüne kadar yaşanmış olan o muhalefet ve kirli siyasetle birlikte MHP üzerinde tezgahlanan tüm girişimler bertaraf edilmiştir. Teşkilat bütünlüğü sağlamıştır ve MHP Genel Merkez politikalarıyla tam bir uyum içinde çalışılmaktadır” dedi.
 
“EFELER’DE YENİ YÖNETİM OLUŞTURDUK”

1 Mayıs 2017 tarihinde yeni yönetim kurulu üyeleriyle birlikte gerçekleştirdiği basın açıklamasının ardından göreve başladıklarını belirten İlter, “Aydın, o aşamada hem il hem de Efeler İlçe Teşkilatı’nın kapatılması gibi bir durum yaşamıştı. O noktada, halihazırda 5 ilçemizin kongresinin yapılmayışı ve akabinde birkaç sıkıntılı ilçe teşkilatının olduğu da ortadaydı. Aydın ilimizin en büyük ilçesi olan Efeler’de teşkilat anlamında yeniden bir yapılanmaya gittik. Yaptığımız çalışma sonucunda MHP Genel Merkezi’nin siyasetine, ilke ve prensiplerine uygun hareket eden, ülkücü gelenekten gelen, Türk Milliyetçiliği’nin gerek ve icaplarını bilen bir yönetim anlayışıyla Tamer Şengezen başkanlığında yeni bir yönetim oluşturduk” dedi. 

“NAZİLLİ’DE DE GÜZEL BİR YÖNETİM OLUŞMASINI SAĞLADIK”

Süreç dahilinde diğer sorun yaşanılan ilçelerden olduğunu söylediği Nazilli’de de yapılan değerlendirmelerle bir yönetim değişikliği ihtiyacının hasıl olduğunu gördüklerini belirten İlter, “Bunun ardından oradaki mevcut yönetim görevden alıp Nazilli’deki dinamikleri de gözetip yine Efeler ilçesindeki hassasiyetleri göz önünde bulundurarak MHP’nin kurumsal varlığı ve manevi şahsiyetine uygun bir yönetim kadrosunu yeniden tesis ettik. Ülkücü geleneğin içinden gelen Zafer Keskin ülküdaşımızın başkanlığında orada yapılan istişareler sonucunda da güzel bir yönetim oluşmasını sağladık” diye konuştu. 

“BUHARKENT’TE YAŞANILAN ART NİYETLİ BİR HAREKETTİ”

Geçtiğimiz Temmuz ayının ilk haftası Buharkent’te yönetimin istifasıyla sonuçlanan krize ilişkin de açıklamalarda bulunan İlter, “Kuyucak ilçesinde de gördüğümüz lüzum üzerine yönetim değişikliğini yapmamızın ardından Buharkent’te akşam saat 10 civarında, partimizin teşkilat binasında bulunan mefruşat, dosya ve tabelasının taşınarak adeta yangından mal kaçırılırcasına taşındığı haberi bize ulaştı. Bunun üzerine biz de Kuyucak’tan Buharkent’e giderek yapılan bu yanlışın düzeltilmesi için teşkilat idaremizi ortaya koyduk. Yine gece vakti o taşınan yerden eşya, tabela ve evraklarımızı alarak teşkilat binamıza yerleştirdik. O esnada orada bir takım arbedeler yaşandı ve bunlar da basına intikal etti. Orada yapılan MHP’nin ilçe yönetiminde bulunan kişilere yakışmayan bir hareket tarzıydı ve bu taşınmayla beraber istifa duyurmaları yapıldı. Bu art niyetli bir hareketti” dedi. 

“AKŞENER’İN İRTİBAT BÜROSU HALİNE GETİRECEKLERDİ”

Buharkent’teki yaptıkları incelemeler sonucunda MHP’ye karşı yapılanın malum FETÖ operasyonu olduğunu vurgulayan İlter, “O muhalefet hareketinin içinde bulunan arkadaşların, MHP’nin Buharkent ilçe binasındaki yerini Meral Akşener’in irtibat bürosu haline getirecekleri bilgisini aldık. Yapılan da bunu destekler nitelikteydi. Mevcut başkan istifasını verdi, gereği yapılacaktır. Bu noktada disiplin kurulunu da sevk edilmeleri için gerekli işlemler yapılıyor. Buharkent’te yaşanan bu sorunun ardından kapalı kalan teşkilatımız, tekrar bugünlerde yapılan çalışmayla önümüzdeki birkaç gün içinde açılacaktır. İl teşkilatını, Genel Merkezi, Genel Başkanı tanıyan, uyumlu çalışan bir yönetim orada da oluşturulacaktır” dedi. 

“AYDIN’DA MHP ÜZERİNDE TEZGAHLANAN GİRİŞİMLER BERTARAF EDİLDİ”

Aydın’daki 17 ilçede de saha çalışmalarının devam ettiğini belirten İlter, “ MHP il yönetimi olarak, vatandaşımızın bize ihtiyacı olduğu noktada her türlü derdine derman olmak adına görevimizin başındayız. Süreç içerisinde, Türk Milliyetçileri’nin Türk Milleti’nin yanında olması gerektiğini de sözde değil özde samimiyet ve ihlasla yerine getirmek üzere gece gündüz, zaman mevhumu olmadan bir hareket kabiliyeti kazandığımızı söyleyebilirim. Aynı duyarlılık ilçe teşkilatlarımızda da hasıl etti. Buharkent’e yeni yönetim birkaç güne görevlendirilecek. Şu anda tüm teşkilatlarımızda birlik ve bütünlük sağlanmıştır. Aydın ilinin tüm teşkilatlarında bugüne kadar yaşanmış olan o muhalefet ve kirli siyasetle birlikte MHP üzerinde tezgahlanan tüm girişimler bertaraf edilmiştir. Teşkilat bütünlüğü sağlamış ve MHP Genel Merkez politikalarıyla tam bir uyum içinde çalışıldığını söyleyebilirim” diye konuştu.

“BİRLİK BERABERLİK DURUŞUNU YAŞATMAYA GAYRET GÖSTERİYORUZ”

Türkiye’nin zorlu ve karanlık günlerden geçtiğini söyleyen İlter, “15 Temmuz İhanet Kalkışması’ndan sonra Türk Milleti’nin her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Bu noktada siyaset makamında olan, milleti gerecek ve kaosa sürükleyecek her türlü eylem ve söylemden kaçınarak Yenikapı ruhuyla ortaya konmak istenen Büyük Türk Milleti’nin birlik ve bütünlük duruşunu, samimiyetle tekrardan yaşatmaya gayret gösteriyoruz. Buna çok ihtiyacımız var. Çünkü içeride ihanet, dışarıda büyük bir kuşatma vardır. Bugün Türkiye, batı ile izole edilmeye çalışılmaktadır. Bildiğiniz üzere Avrupa Birliği ile ilişkiler donma noktasına gelmiştir. Bugün, Atlantik Cephesinde, NATO ile Türkiye’nin askeri bağlantısının koparılması yönünde bir takım sözler sarfedilmektedir. Bu noktada sınırımızın hemen dibinde yaşanan bir Suriye meselesi vardır. Yine 25 Eylül’de Barzani’nin bir referandum meselesi vardır. Misak-ı Milli sınırları içerisinde bulunan Musul, Kerkük ve Süleymaniye’ye yapılmaya çalışılan bir Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) operasyonu vardır” dedi. 

“TÜRK MİLLETİ’NİN AKLINI BAŞINA DEVŞİRMESİ LAZIM”

Kuzey Irak’ta BOP taşeronluğunu yapan Barzani’nin böyle bir referanduma cüret etmesinin Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti için kabul edilemez bir gelişme olduğuna değinen İlter, “Yine Kuzey Kıbrıs Cephesi’nde de bir takım gelişmeler var. İsviçre’deki müzakereler olumsuzlukla sonuçlandı. Türk tarafının taviz ve toprak vermesini, adadan asker çekilmesinin istendiği süreçler vardır. Bunlar asla kabul edilemez gerçeklerdir. Bugün Türkiye, güneyinden ve Ortadoğu Cephesi’nden yani kısacası dört tarafından kuşatılmıştır. BOP’un hedefi Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir. Bilge Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin tabiriyle, adeta mumlardan gemiler ve ateş okyanuslarından geçmekteyiz. Bu dönem cumhuriyet tarihinin en nazik dönemidir. Sonuçta Kuzey Afrika’dan başlayan BOP’un yıkım dalgası bugün Şam’a dayanmıştır. Bugün bölgedeki birçok ülkenin askeri gücü Doğu Akdeniz’e konuşlanmış durumdadır. Türk Milleti’nin aklını başına devşirmesi lazım” diye konuştu. 

“MHP’NİN İZLEDİĞİ SİYASETİ DOĞRU ANLAMAK ŞART”

Türk Milleti’nin bekası ve çocukların geleceğiyle birlikte ebedi selamet noktasında milletin üzerindeki ölü toprağını söküp atıp ayağa kalkarak olan biteni dört gözle takip etmek durumunda olduğuna dikkat çeken İlter, “MHP’nin, ‘Önce ülkem ve devletim, sonra partim ve ben’ anlayışı samimiyetle siyasette de izdüşümünü göstermektedir. Şu andaki mevcut durumlar siyasetüstü davranmayı gerektiren bir durum olduğu için MHP’nin izlediği siyaseti doğru anlıyor olmak gerekmektedir. Bunu anlayamayan bir takım insanlar olabilir. Bu noktada bunu söyleyen insanların art niyetli olduğu da ortadadır. MHP, bugün herhangi bir partinin destekçisi değil, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurumsal kimliğinin, rejiminin, ilke ve değerlerinin, anayasanın değişmez ilk dört maddesinin tartışma konusu olmamasının teminatıdır” dedi. 

“16 NİSAN’IN ÖNEMİ YARINLARDA DAHA NET ALGILANACAK”

16 Nisan referandumu’nun MHP’nin sayısal çoğunluktan ziyade ülkenin mukadderatına nasıl tesir ettiğini de gösterdiğini belirten İlter, “16 Nisan’da çıkan ‘Evet’ büyük bir başarı ve ülkemiz için kazanımdır. 95 yıllık Cumhuriyet tarihinde 65 hükümet değiştiyse sıkıntı olduğu da ortadadır. Geçtiğimiz süreçte Pakistan’da Başbakan Şerif’i yargı yoluyla görevden alma durumu yaşandı. Orada da Türkiye’ye benzer durumlar var. Pakistan tıpkı biz de olduğu gibi hükümet nezdinde siyasi istikrarı gösterememiş bir ülkedir. 16 Nisan referandumuyla Türkiye artık yap-boz tahtasına çevrilip oynanmayacak ve tüm vesayetlerden arındırılmış bir sistemle, ülkemizi kaotik durumdan daha aydınlık yarınlara emin adımlara götürme anlamında bir gerçeklik var. Belki bugün bu anlaşılamayabilir ama yarın bunun ne için yapıldığı çok daha net algılanacaktır. Artık birileri istediği gibi sistemle, hükümetle oynayamayacaktır. Bu noktada bugünlerde TBMM’deki iç tüzük değişikliğiyle eksik yanları tamamlanmaktadır. MHP ile AK Parti Hükümeti’nin ortak çalışmaları olumlu sonuç vermiştir. İç tüzük değişiklikleri de onaylandı. Bu noktada da milletimiz rahat olsunlar” dedi. 

“CHP’NİN HİÇBİR MİLLİ POLİTİKAYA SAYGI DUYMADIĞI ORTADA”

Referandum sonuçları noktasında tarihsel Türk düşmanlarının, batının göstermiş olduğu tavrın da meydanda olduğunu söyleyen İlter, “Mevcut siyasi tablo da TBMM çatısı altında dört parti vardır. Birisine parti demek çok zordur. O parti Kandil’in siyasi uzantısıdır. Demokratik kurum ve kuruluş olarak değerlendirilmemektedir. Talimatı İmralı ve Kandil’den almaktadır. Geri kalan üç partiden CHP’nin bu nazik süreçte ülkenin olumlu gidişatını sekteye uğratıp çelme takacak hal ve tutum içerisindedir. Bunu anlamak çok zordur. Demek ki ortada şöyle bir durum var; 1938’de Büyük Başbuğ Atatürk’ün ebediyete intikalinden sonra bizim inandığımız bir karşı devrim süreci vardır. CHP’nin hal ve tutumları bize artık karşı devrim sürecinin tamamlandığını ve CHP’nin hakikaten gayrimilli bir eksene oturtulduğunu, Sosyalist Enternasyonal’e üye olan CHP’nin hiçbir milli politikaya saygı duymadığını, sahte bir Atatürkçülük maskesiyle ve Cumhuriyet değerleriyle her daim çatışma halinde olduğunu gösteregelmektedir. Biz bunu 1970’lerden iyi biliriz” dedi. 

“HAK ARAMA MERCİ SOKAKLAR DEĞİL MECLİS ÇATISIDIR”

CHP Lider Kemal Kılıçdaroğlu’nun organize ettiği Adalet Yürüyüşü’nü de eleştiren İlter, “Türk Milleti’ni sokağa çağırmak, adalet gibi çok evrensel ve saygın bir değeri malzeme yaparak sokaklara dökülmek, bu milletin ve devletin menfaatine değildir. Bunun hak arama merci sokaklar değildir. Bunun nerede nasıl yapılacağı demokratik ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de bellidir. Bunun yeri TBMM çatısı altıdır. Bu noktada orada mücadele vermeden sokaklara inmek tribünlere oynamaktır. Türkiye Cumhuriyeti ile dalga geçmektir ve ülkemizin bekasını tehlikeye sürüklemektir” diye konuştu. 


 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
Kaynak: MURAT TAN

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


mustafa çakırcı mustafa çakırcı 03.08.2017

il başkanı ilçe başkanını yumrukluyor sonrada buharkentde mhpyi biitiriyor.buharkentde bahçeliye artık bir oya dahi çıkmaz.partide kurulamaz.

yükleniyor
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 1 1 0 0 3 3
2 Kasımpaşa 1 1 0 0 2 3
3 Yeni Malatyaspor 1 1 0 0 2 3
4 Beşiktaş 1 1 0 0 2 3
5 Trabzonspor 1 1 0 0 1 3
6 Akhisar Bld. Genç. 1 1 0 0 1 3
7 Medipol Başakşehir 1 1 0 0 1 3
8 Fenerbahçe 1 0 1 0 0 1
9 Göztepe 1 0 1 0 0 1
10 Gençlerbirliği 1 0 1 0 0 1
11 Karabükspor 1 0 1 0 0 1
12 Atiker Konyaspor 1 0 0 1 -1 0
13 Bursaspor 1 0 0 1 -1 0
14 Medicana Sivasspor 1 0 0 1 -1 0
15 Aytemiz Alanyaspor 1 0 0 1 -2 0
16 Osmanlıspor FK 1 0 0 1 -2 0
17 Antalyaspor 1 0 0 1 -2 0
18 Kayserispor 1 0 0 1 -3 0
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 Medicana Sivasspor 34 17 11 6 24 62
2 Yeni Malatyaspor 34 18 7 9 7 61
3 Eskişehirspor 34 16 11 7 18 56
4 Boluspor 34 16 6 12 3 54
5 Göztepe 34 15 8 11 4 53
6 Giresunspor 34 15 8 11 6 53
7 Altınordu 34 14 11 9 8 53
8 Ümraniyespor 34 12 12 10 4 48
9 Balıkesirspor 34 10 12 12 8 42
10 Vartaş Elazığspor 34 12 11 11 8 41
11 Denizlispor 34 11 10 13 1 40
12 Manisaspor 34 11 9 14 -6 39
13 Gazisehir Gaziantep FK 34 9 10 15 -9 37
14 Adana Demirspor 34 8 15 11 -4 36
15 Samsunspor 34 9 9 16 -19 36
16 Sanliurfaspor 34 9 9 16 -8 36
17 Bandırmaspor 34 9 8 17 -9 35
18 Mersin İdmanyurdu 34 6 11 17 -36 26
    Takımlar O G B M Av P
1 Gümüşhanespor 26 17 4 5 27 55
2 MKE Ankaragücü 26 17 4 5 23 55
3 Hatayspor 26 13 7 6 13 46
4 Menemen Belediyespor 26 12 9 5 13 45
5 Karşıyaka 26 12 5 9 9 41
6 Niğde Belediyespor 26 11 8 7 8 41
7 Kastamonuspor 26 11 7 8 8 40
8 Sarıyer 26 10 8 8 4 38
9 Eyüpspor 26 11 4 11 -9 37
10 Etimesgut Belediyespor 26 10 6 10 5 36
11 İnegölspor 26 6 14 6 0 32
12 Aydınspor 1923 26 8 7 11 -4 31
13 Tuzlaspor 26 8 6 12 -8 30
14 Bugsaşspor 26 6 11 9 -1 29
15 1461 Trabzon 26 5 13 8 0 28
16 Tokatspor 26 6 10 10 -4 28
17 Kırklarelispor 26 4 9 13 -12 21
18 Kayseri Erciyesspor 26 0 2 24 -72 -1
    Takımlar O G B M Av P
1 İstanbulspor 26 17 3 6 21 54
2 Erzurum BB 26 14 7 5 23 49
3 Amed Sportif 26 14 6 6 13 48
4 Kocaeli Birlik Spor 26 13 6 7 6 45
5 Keçiörengücü 26 12 8 6 11 44
6 Sivas Belediyespor 26 11 9 6 9 42
7 Pendikspor 26 10 6 10 -1 36
8 Nazilli Belediyespor 26 9 8 9 -5 35
9 Bucaspor 26 11 4 11 -6 34
10 Zonguldak Kömürspor 26 8 9 9 2 33
11 Konya Anadolu Selçukspor 26 9 5 12 -9 32
12 Kahramanmaraşspor 26 7 10 9 -5 31
13 Hacettepe Spor 26 7 9 10 1 30
14 Fethiyespor 26 7 8 11 -6 29
15 Anadolu Üsküdar 1908 26 5 11 10 -10 26
16 Fatih Karagümrük 26 6 7 13 -9 25
17 Büyükçekmece Tepecikspor 26 6 5 15 -17 23
18 Ofspor 26 5 5 16 -18 20
NAMAZ VAKİTLERİ
özge
yukarı çık