NUMUNE TEK

Son dakika haberleri- Aydın'ın haber sitesi SES Gazetesi'nde

“Tüm belediye başkanlarımızın yanındayız”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Başkanı Bayram İnci, yerel ve genel seçimlerin yapılacağı 2019 yılının, Aydın’da ve Türkiye’de ‘CHP’nin İktidar Yılı’ olacağını söyledi.   

“Tüm belediye başkanlarımızın yanındayız”
  • 26 Ekim 2017, Perşembe 10:20

Ses Gazetesi’ne özel yaptığı açıklamada, 2019’da gerçekleşecek olan yerel seçimlerde CHP olarak hedeflerinin, Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni Özlem Çerçioğlu’nun başkan adaylığında ve 30 Mart 2014’e kıyasla daha yüksek oy oranıyla kazanmak olduğunu söyleyen İnci, “CHP olarak hedefimiz, birlik beraberlik içerisinde tüm ilçe belediyelerini de almaktır” diye konuştu. 
  “BİRLİK BERABERLİK İÇERİSİNDEYİZ”
  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Muhtarlar Toplantısı’nda sarfettiği, 2019’daki yerel seçimlerde Özlem Çerçioğlu’nun Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı ile ilgili destek açıklaması üzerine de konuşan İnci, “Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu, Türkiye’de başarılı ve marka olan bir isimdir. Bu bize göre beklenen bir açıklamaydı. Biz başta Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız olarak üzere tüm belediye başkanlarımızın yanındayız, birlik ve beraberlik içerisindeyiz. 2019’a örgütümüzü kongre süreçleriyle birlikte hazırlıyoruz. Bunları da sağlıklı bir biçimde tamamlayacağız. Tabi bizim örgütlerimiz ve üyelerimiz dinamiktir. Bunun da bazı yansımaları oldu ancak biz hepimiz yol arkadaşıyız ve yoldaşız. Kongrelerimizde çeşitli listeler çıkıyor tabi bu da bizim demokrasi anlayışımızın da bir yansımasıdır” dedi. 
  “AYDIN İÇİN VERİMLİ BİR TOPLANTI OLDU”
  CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla 20 Ekim Cuma günü Kuşadası’nda gerçekleşen ‘Muhtarlar Toplantısı’nda, Aydın’daki mahalle muhtarlarıyla Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın ev sahipliğinde bir araya geldiklerini söyleyen İnci, “CHP’nin muhtarların sorunlarının çözümüyle ilgili düşünce ve projelerini Genel Başkanımız ifade etti. Coşkulu ve kalabalık bir katılım vardı. Genel Başkanımız Aydın’dan gayet memnun ayrıldı. Aydın için verimli bir toplantı oldu ki zaten bu bir çalıştay şeklinde gerçekleşti. Muhtarlarımız Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığımıza sorun ve taleplerini ilettiler. Biliyorsunuz muhtarlar bulundukları yerin, mahallelerin kanaat önderleridir. Sorun ve çözümlerle ilgili en yetkili kişiler olmakla birlikte demokrasimizin de mihenk taşlarıdır. O yüzden muhtarlarımızın sorunlarının çözümüne dönük talepleri dinlenilerek nasıl çözüme kavuşturulacağıyla ilgili de bir çalıştayın gerçekleştirilmesi de gayet yerinde oldu. Mahallerimizin altyapı ve su sorunları gibi geniş kapsamdaki talepleri, bu çalıştayda gündeme getirildi. Bunların belirli bir program dahilinde yapılması için fikir alışverişinde bulunuldu” ifadelerini kullandı. 
  “2019’DA HEDEFİMİZ TÜM İLÇE BELEDİYELERİNİ ALMAKTIR”
  Devam eden ilçe kongreleri sürecinde hangi listeden olursa olsun seçilen tüm delegelerin yoldaşları ve yol arkadaşları olduğunu belirten İnci, “Her biri iyi birer CHP’lidir. Hep birlikte amacımız CHP’yi en iyi şekilde teslim etmek ve bir yerlere taşımaktır. Bizim kongrelerimizde rekabetçi bir ortam olur ama seçildikten sonra da herkes birlik beraberlik içinde çalışmalarına devam eder. Tüm listelerdeki delegelerimiz, bizim partimizin emekçileri ve üyeleridir. Kongre sürecini hep birlikte sağlıklı bir şekilde tamamlayacağız ve 2019’da Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni daha yüksek oy oranıyla birlikte  kazanarak elimizdeki ilçe belediyelerinin de sayısını artıracağız. CHP olarak 2019 Yerel Seçimleri’ndeki hedefimiz, tüm ilçe belediyelerini almaktır. Birçok ilçe belediyesini tekrar alacağımızdan şüphem yok. Bazıları her ne kadar hizmetlerimizi görmek istemese de vatandaşlarımızda hizmetin karşılığını görüyor ve gözlemliyor. Bu da oya dönüşecek. Hem ilçe belediyelerini artıracağız, hem de Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde de oy oranını artırarak, belediye meclisinde daha güçlü bir biçimde, tekrar Özlem Başkanımızla birlikte Aydın halkına hizmete devam edeceğiz” şeklinde konuştu. 
  “16 NİSAN’DAKİ SONUÇLAR YEREL SEÇİMLERE DE YANSIYACAK”
  “Örgütlerimizle birlikte ve dinamik bir yapıyla 2019 yılının CHP’nin yerelde ve genelde iktidar yılı olacağını düşünüyorum” diyen İnci, şunları kaydetti: “16 Nisan’da gerçekleşen referandum vesilesiyle Aydın’daki diğer partilerle de birlikte bir iletişimimiz doğdu. Birbirimizi daha yakından tanıdık. Bizim için gerçekten 16 Nisan’da Cumhuriyet ve rejim söz konusuydu. Bu değerlerimiz üzerinden bir araya geldik. Biz hep birlikte Tek Adam Rejimi’ne karşı demokrasiyi, ifade ve inanç özgürlüğünü savunduk. Aydın’da referandum bunun yansıması yaşandı. Bu tabi ki yerel seçimlerde de aynı olacaktır. İletişim kurarak aday çıkartmayacak partilerden bize destek olacak olanlar var. Kaldı ki bizim belediyelerimiz parti gözetmeksizin herkese eşit mesafede hizmet sunuyor. Mesela Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Karpuzlu, Kuyucak ve İncirliova gibi ilçelerimize de hizmet götürüyor. Bunun da tabi ki değişik yansımaları olacaktır." 
  “CHP AYDIN’DA YÜKSELİŞ İVMESİ KAZANMAYA DEVAM EDİYOR”
  Aydın’ın işgale karşı Kuvayi Milliye ruhuyla direniş mücadelesi verenlerin yaşadığı bir il olduğunu vurgulayan İnci, sözlerini şöyle sürdürdü: “Aydın’da yaşayanların tam bağımsızlıktan yana, antiemperyalist ve Atatürkçü bir çizgisi vardır. Yani hangi partiden olursa olsun burada yaşayanların belirli bir yaşam tarzları var. Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkanımız sosyal belediyecilik kapsamında yapılması gereken her türlü hizmeti hayata geçirerek vatandaşlara dokunuyor. Bunun da tabi ki geri dönüşleri oluyor. İlçe örgütlerimiz, kadın kollarımız ve gençlik kollarımızla sahada seçim döneminde ve öncesinde de iyi çalışıyoruz. Demokratik kitle örgütleri ve sendikalarla devamlı iletişim halindeyiz. Tabi insanların sorunlarının çözümüne dönük çalıştığımız için örgütlerimizle birlikte Aydın’da daha fazla yükseliş ivmesi kazanmaya da devam ediyoruz."
  “HAYAL SATMIYORUZ”
  Türkiye’nin içinden geçtiği zorlu bir süreçle karşı karşıya olduğunu da söyleyen İnci, “Cumhuriyet’i kuran, ülkeyi kurtaran ve bu ülkeyi çok partili sistemle, sosyal demokrasiyle buluşturup herkesi birleştiren CHP’dir. Biz etnisite ve inanca göre siyaset yapmıyoruz. Halihazırda ülke ekonomisinin durumu çok kötü. Dış politikanın kötü olmasıyla birlikte içeride de yıllardan beri kronikleşen huzursuzluk, kaos ve terör ortamı var. Genel Başkanımız 4 yıl içinde terörü bitireceğini söylüyor. Eğitimdeki sorunlarda belli, Genel Başkanımız tüm sorunları çözeceğini söylüyor. Bizim 7 Haziran ve 1 Kasım 2015’teki Seçim Bildirgemizdeki her husus uygulanabilir olma özelliğindeydi. Biz hayal satarak değil ayakları yere basarak yapacağımız düzenlemelerle ülkedeki birçok sorunu çözmeye talibiz” dedi.
  “ÜLKE MENFAATLERİNİ DÜŞÜNEN BİR SİYASET İZLENMİYOR”
  Türkiye’nin sınırlarındaki komşularıyla dostluğunun kalmadığını savunan İnci, sözlerini şöyle tamamladı: “Biz CHP olarak ‘Yurtta Barış, Cihanda Barış’ı tekrar sağlayacağız. Tekrar komşularımızla iyi diyalog ve sağlıklı ilişkiler kurmamız gerekiyor. Dış politikada en önemli husus ülke çıkarlarıdır. Bu zamana kadar yapılan uygulamalarda ne yazık ki ülke menfaatlerini düşünen bir siyaset izlenmedi. Sürekli sıkıntılar yaşıyoruz. Her şeyi ithal eden bir ülke olduk. Yani sıkıntılı komşu ülkelerimizdeki vatandaşlar da dahil, saman, arpa, buğday ve hayvan ithal eden bir ülke durumuna geldik. Tarım ve hayvancılık gitgide daha da kötüleşiyor. Mazot, gübre ve ilaç gibi girdi maliyetleri artarken örnek veriyorum zeytin, üzüm geçen yıl ki fiyatların altında. Genel Başkanımız, üretime dayalı bir model oluşturma doğrultusunda, mazotu çiftçilerimize 1.5 liradan vereceğiz demişti."

 

HABERE AİT RESİMLER

Kaynak:

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
sanalbasin.com üyesidir
NAMAZ VAKİTLERİ
Nazilli Belediyesi Tanıtım
yukarı çık