NUMUNE TEK

Son dakika haberleri- Aydın'ın haber sitesi SES Gazetesi'nde

"Davası AK Parti olanın, husumeti olmaz"

AK Parti Yenipazar İlçe Başkanı Mehmet Sümer, Yenipazar Belediye Başkanı Zafer Savcı ile husumetli oldukları, aralarının açık olduğu iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi. Sümer, Ses Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, konuyla ilgili yerel basında çıkan haberleri yalanladı.    

  • 30 Kasım 2017, Perşembe 9:01

Sümer, Savcı'nın 2014 yılından bu yana yanında olduğunu, aralarında hiçbir sıkıntının bulunmadığını aktardı. 
  "Biz 2014 yılında ilçe başkanı olmadan önce Zafer Başkan'ın ismi çıktığında, parti üyesi ve yönetim kurulu olarak ilk yanında olan kişilerden biriyiz" diyen Sümer, "Zafer Bey’in yanında olan, sayın başkanımızın yanında olan kişilerin, Zafer Başkan'la olan husumeti söz konusu değildir. Ben yerel basındaki haberleri yalanlıyorum. Tabi ki de başkanlar arasında mutlaka arada bir fikir ayrılıkları oluşabilir. Yani biz Zafer Başkan'ın her dediğine 'evet', ya da o bizim her dediğimize 'evet' demiyor. Süreç içerisinde yerel gazetelerde çıkan haberleri ve bazı şahısların sosyal medyada atıp tutmasını kınıyorum” dedi.
  "ANKARA'NIN YOLLARINI AŞINDIRMAYA DEVAM EDİYORUZ"
  Geçtiğimiz hafta içerisinde AK Parti Yenipazar üyeliğinden istifa eden kişinin yerel bir gazetede kullandığı cümleleri de eleştiren Sümer, “Gazetelere 'İstifa ediyorum' diye haber yaptırması yanlış bir tutumdur. Aynı haberin içinde Yenipazar’a yatırımın gelmeme gerekçesi olarak, bizim Zafer Savcı Bey ile aramızda olan husumeti göstermesi ayrı bir olaydır. Nasıl partiye üye olmak şerefli bir şey ise, istifa etmek de onun kararına kalmıştır. Gazeteye yaptığı açıklamada, başkanların husumeti nedeniyle ilçeye yatırımın yapılmadığını iddia etmiş. İddiayı yalanlıyorum. Ayrıca insanların menfaatleri ve çıkarları çakışmadığında kayıtlı oldukları partilerden istifa edebiliyorlar. Biz de istiyoruz yatırım getirmek. Ankara’nın yollarını aşındırmaya devam ediyoruz. Devam de edeceğiz. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti AK Parti iktidarı, Türkiye’ye yenilikler katan bir parti. Şu anda düşmanlarla mücadele ediyor. Sağı solu, içeride dışarıda dünya kadar düşmanı var ve şimdi yatırımlar yapılmıyor. Tabii ki kalkıp da bakkal dükkanından oyuncak alıp 'bunu aldık' diyemiyorsunuz. Burada yatırımların bir ihale aşaması vardır, proje aşaması vardır. Gelir devlet yerine bakar, sonra uygunsa projelendirir ve ihale aşamasına alır, sonra da ihalesine çıkar ve Allah nasip ederse yapılır” diye konuştu.  
  DEVLET YATMIYOR
  İlçedeki yatırımların takipçisi olduklarını dile getiren Sümer, şunları kaydetti: "Biz burada Yenipazar Entegre Hastanesi’nin 2018 yılının ilk 3 aylık diliminin içerisinde hem ihalesini yapacağız, hem de temelini atacağız. Büyük Menderes Köprüsü’nün genişlemesi de talepten 6 aylık bir süre içerisinde yetkililer hemen geldi. Burada yetkililer etüt çalışması yaptı. Devlet yatmıyor ki, devlet çalışıyor. Hem de bu kadar düşmanla savaşıyor, bu kadar FETÖ’cü hainlerle mücadele ediyor. Terörle mücadele etmesine rağmen AK Parti Hükümeti Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde yatırımlarını da takip ediyor. Kara yolları Allah nasip ederse 2018 yılında da Menderes Köprüsü genişlemesi yapılacak, bunun takipçiyiz.”
  "ÜZERİMİZDEN SİYASET YAPIYORLAR"  
  Sosyal medyada fenomen olmak için bazı kişilerin kendisi ve Belediye Başkanı Zafer Savcı üzerinden siyaset yaptığını söyleyen Mehmet Sümer, “İnsanlar Facebook’tan yazıyor 'Ya işte yatırım yapılmıyor' diye. Yine bazı arkadaşlar yazıyor çiziyor ben bunları takılmıyorum. Ben sosyal medyada çok takılarak vakit kaybetmek istemiyorum. Yenipazar Belediye Başkanı ile yatırım getirmek için beraber gittik. Hastaneye de, Kredi Yurtlar Kurumu’na da. Bugünlerde konuşulan konunun bir tanesi de KYK. En az 10 dekar yer istiyor. Artı bizim hazine yerimiz olmadığı için biz bunu yapamadık. Yenipazar’da hazine arazileri hepsi zamanında satılmış, yok. Biz de istiyoruz Yenipazar’a Kredi Yurtlar Kurumu gelsin, 350 ya da 500 kişilik yer yapsın. Çalışma istihdamı sağlayalım, öğrenciler daha rahat konaklama yapsınlar. Ama insanların istedikleri bazen olmuyor. Yenipazar vatandaşına desek ki, 'Şuradan 3-5 dekar yer ver', adam vermez. Vermemekte hem haklı, hem haksız, sonuçta kendi yeri. Ayrıca bazı arkadaşlar kendilerini sosyal medyada fenomen yapmak ve beğeni toplamak için Yenipazar Belediye Başkanı Zafer Savcı ve AK Parti Yenipazar İlçe Başkanı Mehmet Sümer üzerinden siyaset yapıyorlar” ifadelerini kullandı.
  "GÖREV SÜREMİZ DOLDU"
  3 yıllık görev süresinin dolduğuna da işaret eden Sümer, “3 Şubat 2014 tarihinde benden önceki ilçe başkanı Ünal Sarıoğlu idi. Ünal Sarıoğlu belediye başkan aday adayı olduğu için parti başkanlığından istifa etmek durumundaydı. İlçe başkanlığına benle birlikte üç kişi talip oldu. 3 Şubat tarihinde genel merkezimiz bizi çağırarak mülakat yaptı ve ilçe başkanlığını bize uygun gördü sayın genel başkan yardımcımız. Biz 2014 yılında belediye başkanımızın 30 Mart’taki yerel seçimlerinde yol arkadaşlığına devam ettik. 3 Kasım 2014 tarihinde de bizim kongrelerimiz gerçekleşti. Biz tekrar ilçe başkanlığı adaylığımızı açıkladık ve genel merkezimiz bizi uygun gördü. 3 Kasım 2014 tarihinden sonra 3 Kasım 2017 tarihinde 3 yıllık süremiz doldu ve şu anda bütün ilçe başkan arkadaşlarımın görev süresi doldu. Sosyal medyada 'İşte düşüyor, alınacak' paylaşımları da yapıldı. Bunlar genel merkezimizin ve il başkanımızın takdiri neyse odur” dedi.
  "İŞE GİRECEK ÇOCUĞUM YOK"
  Mehmet Sümer, Yenipazar Belediye Başkanı Zafer Savcı ile menfaat gözetmeksizin çalıştıklarını söyledi. Sümer, “Zafer Savcı ile bizim kesinlikle husumetimiz yoktur. Biz dava için çalışan insanlarız. Biz partide menfaat gözetmeksizin çalışan insanlarız. Biz gecemizi gündüzümüze katarak partinin bekçileriz. Allah nasip ederse, görev süremiz dolduktan sonra da bu böyle devam edecektir. İşte görev bitti, işte alındı. Bu ifadeler yanlıştır. Yenipazar 13 bin küsurlu nüfuslu, herkese nasip olmaz ilçe başkanlığı yapmak. Bize bu kutlu davanın, kutlu bir partinin yani hizmet partisinin ilçe başkanı olmak onur ve şeref verdi. Ve Zafer Başkan gibi tecrübeli bir başkanla çalışmanın onuruna da erdik. Ona ayrıca hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah hakkımızda hayırlı olan neyse o olsun. Tekrar söylüyorum, kesinlikle belediye başkanım ile husumetim yoktur. Husumetimin olması için işe girecek çocuklarımın olması lazım. İşe girecek çocuğum da yok” şeklinde konuştu. 
  "BAŞKANIMIN YANINDA OLDUĞUMA SÖZ VERDİM"  
  Yenipazar Belediye Başkanı Zafer Savcı’nın yanında olduğuna yönelik her mahallede söz verdiğini belirten Sümer, “Biz 2014 seçimlerinde her mahalleye belediye başkanımızla birlikte gittik. Her mahallede belediye başkanımız açılış konuşmasını yaptı. Sonra en son konuşan bendim, ilçe başkanı olarak. Biz hep beraber hizmet için mahalle mahalle dolaştık, 'Neler yapabiliriz?' diye. Mahalle mahalle başkanın yanında olduğumuzu söz vermişken, bizim başkanla husumetimiz olamaz” ifadelerini kullandı.
  "FESTİVALE SAĞLIK SORUNLARIMDAN DOLAYI KATILMADIM"
  Yenipazar’da yapılan Pide Festivali’ne katılmayan Mehmet Sümer, sağlık sorunlarının olduğunu kaydetti. Sümer, “Pide festivalinde sosyal medyada çıkan bazı olaylar vardı. Ben ilçe başkanı olarak katılmadım. Sağlık sorunlarım vardı, böbrek taşı düşürüyordum ve böbrek taşı ağrısı çok kötü olduğu için o nedenle katılmadım. Zaten hava soğuktu, soğukta ağrımın artmaması için sağlık sebeplerinden dolayı katılmadım” dedi. 
  "HALK BANKASI YENİPAZAR’A YÜZDE 100 AÇILACAK"
  Sümer, Halk Bankası’nın sadece yer sorunu olduğunu söyledi. Sümer, şunları kaydetti: “Sayın Milletvekilimiz Abdurrahman Öz ile birlikte Esnaf Kefalet Odası Başkanı ve yönetim kurulu ile Halk Bankası Genel Müdürü'müzü ziyaret ettik. Sayın Vekilimiz Mustafa Savaş'ın 2014 yılında, 5 Şubat tarihinde vermiş olduğu bir söz vardı. Yenipazar’a mutlaka Halk Bankası açma sözü vermişti. Bu sözü 2017 yılının Ekim ayında gerçekleştirmek üzere bir adım attı. Bölge Müdürlüğü'nden ve İstanbul’dan gelen ekiplerle birlikte Yenipazar’da en azından 15 günde bir bölge müdürü ve de bu işlere bakan sorumlu daire başkanlarının gelmesi ile Yenipazar ilçesinde harıl harıl çarşı merkezinde yer aranıyor. Şu anda uygun bir yer bulunamadı, yerde sıkıntı var. Çünkü belediye başkanımızın 'Ben vereceğim' dediği yer depreme dayanıksız olduğu için bölge müdürü buna sıcak bakmıyor ama mutlaka ki mutlaka banka Yenipazar’a yüzde 100 açılacak. Sadece yer ile alakalı bir problem var ama şu anda. Yer ile ilgili çalışmamız var. Herkes haberdar olsun, kafası karışık olan arkadaşlara da cevap vermiş oluruz.” 
  10 NUMARA STAT
  Yenipazar Kapalı Spor Salonu’na güzel bir dizayn yaptıklarını belirten Mehmet Sümer, “Gençlik Spor Bakanlığı'mızca Yenipazar’daki kapalı spor salonuna 300 bine yakın maliyetle komple yeniden dizayn yapıldı. Şu anda çatısında bir akma problemi vardı. İl müdürlerimiz ve milletvekillerimiz ile yapılan görüşmede tekrar çatısını kapattık. Akan yerlerin hepsi telafi edildi ve 300 binlik yatırımda çatının yapılması ile daha güzel bir görünüm kazandı. İçerisinde çocuklarımız daha rahat spor yapabilecek. Hizmete açılmış olacak ileri ki günlerde. Bunun akabinde şehir stadyumumuzun tribünlerinin oturaklarının olmadığını, soyunma odalarının ve tuvaletlerin uygun birer ortam olmadığı yönünde fikir birliğine vardık. Belediye başkanımızla, parti yönetimimizle birlikte. İleri ki zamanda da 89 milyar artı KDV ile tribünlere, oturak, tribünün altındaki yerlere soyunma odası, tuvalet, banyo, hakem odası ve kafe yapılacak. Sahanın her yerine kamera sistemi döşenecek. Bu da alkol alan gençlerimizi ya da gece yarısı oraya giden gençlerin sayısını azaltmamızı sağlayacak” şeklinde konuştu.  
  "YENİPAZAR’IN MAHALLELERİNE DE YATIRIM YAPILACAK"
  Yenipazar’ın çeşitli mahallelerine de hizmetler yapılacağını kaydeden Mehmet Sümer, “Koyunlar’a muhteşem bir gölet yapıldı. Sulama amaçlı göletler Hamzabali’ye yapıldı ve halen yapılmaya devam eden birçok göletlerimiz var. Hedefimiz Karacören ve Paşaköy. Çavdar Göleti'ni de takip ediyoruz. Allah nasip ederse bu göletlerin de takipçisiyiz. Bu göletlerin nizamında Donduran Köyü okulunun bahçesi inanın çocuklarımız çamurlu ayaklarıyla okullara girerken, şimdi Donduran Köyü'nün okulunun çok az bir peyzaj çalışması kaldı. Yenipazar’da civar mahallelerdeki yani ova mahallelerindeki en güzel okullardan bir tanesi olacak. Tabii Donduran Mahallesi'ne yaptığımız yatırım herhalde bir 400 bin lirayı buldu. Okul bahçesi ve onların tabiriyle düğün salonuna soyunma odaları ve tuvalet, banyoları yapıldı. Artı oradaki faaliyet alanlarının etrafları düzeltildi. Şimdi taş döşeme ihalesine çıkıyor Milli Eğitim. Halı saha üzerine file gelecek. Hedefimiz o mahalledeki bulunan vatandaşlarımız için jimnastik aletlerini koymak. Bunun için çalışma içerisindeyiz bu şekilde bir çalışma yapıyoruz ve de inanın okul bahçesini gidip görsünler. Hedefimizde şu an Yenipazar Merkez Orta Okulu var. Orayı yıkıp 2 katlı da olsa 18 derslik bir okul yapabilirsek Allah’tan başka bir şey istemeyeceğiz” ifadelerini kullandı.
  "TOKİ VAZGEÇTİ"
  AK Parti Yenipazar İlçe Başkanı Mehmet Sümer, Belediye Başkanı Zafer Savcı ile TOKİ başkanlığına yaptıkları ziyaretin ardından yere bakıldığını ve uygunluk verildiğini belirtti. Sümer, şöyle dedi: "Fakat yer üç kat bodrum çıktığı için geri maliyeti Yenipazar Merkez’de 1 lira ise 1.5 lira maliyet çıktığı için ve evlerde 2+1 şeklinde olduğu için, TOKİ yapmaktan vazgeçti. Belediye talep aldı ve müracaat eden 5 kişi oldu.”  
  KARACAÖREN’İN EN ÖNEMLİ İHTİYACI
  AK Parti Yenipazar İlçe Başkanı Mehmet Sümer, sözlerini şöyle tamamladı: “Şu anda Karacaören Düğün Salonu ile ilgili adımlar atıldı. Valiliğimiz YİKOP aracığıyla ve Abdurrahman Öz, Mustafa Savaş ve Mehmet Erdem’in talimatları doğrultusunda Allah nasip ederse köyümüze bir Kapalı Düğün Salonu kazandıracağız. Tabii ki düğün salonu olmayan köylerden, mahallelerimizden bir tanesi ve en önemli ihtiyaçları Allah nasip ederse 2018 yılında karşılanmış olacak. Bununla beraber Koyunlar Köyü'müze şu anda bir halı saha kazandırdık. İnşallah ilerleyen günlerde çalışmalar başlayacaktır.”   

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
sanalbasin.com üyesidir
NAMAZ VAKİTLERİ
Nazilli Belediyesi Tanıtım
yukarı çık