NUMUNE TEK

Son dakika haberleri- Aydın'ın haber sitesi SES Gazetesi'nde

Erdem, sağlık yatırımlarını değerlendirdi 

AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, son 15 yılda Aydın'da gerçekleştirilen sağlık yatırımlarını değerlendirdi. Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Erdem, sağlık alanında çok hızlı bir yol katedildiğini, vatandaşların tedavi için başka şehirlere gitmesinin önüne geçildiğini anlattı.   

Erdem, sağlık yatırımlarını değerlendirdi 
  • 13 Ekim 2017, Cuma 16:02

Son 15 yılı içerisinde Aydın Devlet Hastanesi'ne yapılan İnvaziv Kardiyoloji ve Kardiyovasküler Cerrahi Üniteleri'nin açılarak 24 saat Acil Kardiyoloji ve açık kalp cerrahisi hizmeti verilmeye başlandığını belirten Erdem, şunları aktardı: “Bu sayede vatandaşlarımızın başka illere yapılan hasta sevkine son verildi. Bunun yanı sıra Denizli’nin bir kısmı olmak üzere, Muğla, Bodrum, Fethiye, Kuşadası, Didim’e de hizmet vermektedir. Aydın Devlet Hastanesi'nde, Talasemi Ünitesi ve Kemoterapi Ünitesi işlemleri hematoloji uzmanı tarafından başlatılmıştır. Diyaliz ve poliklinik ek hizmet binası açılarak ve 33 adet İlave poliklinik oluşturulmuştur. Daha fazla girişimsel kardiyolojik işlem yapılması için İkinci Anjiyografi Ünitesi açılmıştır. Toplum Ruh Sağlığı Merkezi açılmış olup bu alanda hizmet vermektedir. Yine hastanemizde tomografi cihazı hastalara hizmet vermektedir. Hastanemizin doğalgaz sitemine geçişi yapılarak tasarruf sağlanmıştır. Kardiyoloji 2 servisi 9 yataklı olarak hizmet vermekte olup, Kardiyopulmoner Rehabilitasyon Ünitesi ve Fizik Tedavi ek rehabilitasyon üniteleri açılmıştır. Yoğun bakım yatağının bulunmaması sebebiyle oluşan mağduriyetleri önlemek amacıyla, Yoğun Bakımların Revizyonları ve Merkezi Havalandırma Sistemi yapılarak hizmet kalitesi artırılmıştır. Genel Yoğun Bakım açılarak, Uyku Laboratuvarı 5 yatak kapasitesiyle vatandaşlarımıza hizmet vermektedir. Dahiliye Yandal Uzmanları Poliklinik hizmeti vermeye başladı. Gastro Enterolojik Cerrahi Uzmanı tarafından Obezite Cerrahisi ameliyatları yapılmakta olup ve yine Hastanemizde Cerrahi Onkoloji Uzmanı tarafından Onkolojik Cerrahi ameliyatları da yapılmaktadır.”
  HİZMET YELPAZESİ GENİŞLİYOR
  Aydın Atatürk Devlet Hastanesi bünyesinde Göğüs Hastalıkları ve Anestezi ve Reanimasyon Yoğun Bakım Birimleri açıldığını da sözlerine ekleyen Erdem, “Aydın'da sadece Atatürk Devlet Hastanesi'nde hizmet veren Radyasyon Onkolojisi Kliniği açılmış olup kanser tedavisi gören hastalarımızın radyoterapileri burada yapılmaktadır. Kematorepi ünitemiz ve medikal onkoloji servisi açılmıştır. Nükleer Tıp Birimi açılmıştır. PET Sintigrafi Cihazı kurulmuş ve kanser tanısında kullanılmaktadır. Evde sağlık birimimiz ve evde sağlık il koordinasyon birimleri kurulmuştur. Fizik Tedavi ünitesi kurulmuştur. Poliklinik sayısını arttıran ek hizmet binası yapılmıştır. Endoskopi birimi kurulmuştur. Taş kırma ünitesi kurulmuştur. Görme alanı ölçümü yapılmaya başlanmış ve göz cerrahisi ekipmanları ile modern göz hastalıkları cerrahisi başlatılmıştır. EEG-EMG gibi nörolojik tanı yöntemleri kurulmuştur. Kardiyolojik tanı çeşitliğini arttırmak için ritm ve tansiyon holter birimleri kurulmuştur. Eski idari birim Fizik tedavi servisi olarak kısa süre sonra faaliyete başlayacaktır. Atatürk Devlet Hastanesi'ne bağlanan Germencik Devlet Hastanesi Palyatif Bakım Merkezi kurulumu için çalışmalar başlatılmış olup, yakın zamanda faaliyete başlayacaktır” ifadelerini kullandı. 
  BAŞKA İLLERE HASTA SEVKİNİN ÖNÜNE GEÇİLDİ
  İl bazında, MR cihazı bulunmayan Aydın’da başka illere yapılan hasta sevkinin önüne geçildiğini de kaydeden Erdem, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Aydın’da MR cihazı 2002’de yokken, 2016 itibariyle 4 adet MR cihazı vatandaşlarımıza hizmet vermektedir. Yine vatandaşlarımızın tedavisi için önemli olan cihazların sayısını arttırdık. Buna göre Ultrason cihazı sayısı 2002’de 5, 2016 tarihi itibariyle 42 dir. 2002’de 21 olan Diyaliz cihazının sayısı 2016’da 293 olmuştur. AK Parti hükümetleri olarak insanımıza verdiğimiz sağlık hizmetini devletin sağladığı bir lütuf değil, bir hakkın teslimi olarak görüyoruz. AK Parti iktidarından önce hastane kapılarında uzayıp giden kuyruklar vardı. Hastanelerimizi modern imkanlara ve fiziki şartlara haiz, aynı zamanda hizmet sunum kalitesi bakımından da birinci sınıf hastaneler haline getirerek, hastanelerimizin kalitesini yükseltmeye devam ediyoruz. İnsan hayatını her şeyin önünde tutuyor, yeni hastaneler inşa ederken Vatandaşlarımızın mevcut hastanelerde en iyi hizmeti alabilmesi için dönüştürmeye devam ediyoruz. Bu hizmetlerin vatandaşlarımıza ulaşması için gece gündüz demeden fedakarca çalışan doktorlarımıza, hemşirelerimize, sağlık yöneticilerimize ve tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.”  

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Abdullah portakal Abdullah portakal 15.10.2017

Sayın vekilim çalışmalarıindan çok teşekkür ederim sizlerden zeytin fiyatları için yardımcı olmanızı istiyoruz çok Böyük tepki alıyoruz çok zarar ediyoruz hayvan pazarları çöktü bunu lar bizler çok oy kayipi oluyor

yükleniyor
sanalbasin.com üyesidir
NAMAZ VAKİTLERİ
Nazilli Belediyesi Tanıtım
yukarı çık