HAKAN ÇAĞLAR ERÜRKER

Son dakika haberleri- Aydın'ın haber sitesi SES Gazetesi'nde

Soylu, Köşk’te 25 milyon liralık yatırımları açtı 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Partili Köşk Belediyesi’nce yaptırılan, Recep Tayyip Erdoğan Meydanı, Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı hizmet binaları ile otoparkın açılışını yaptı. Bakan Soylu, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iftira attığını belirterek, “Bir kere de adam ol, özür dilerim de" diye konuştu.   

Soylu, Köşk’te 25 milyon liralık yatırımları açtı 
  • 13 Aralık 2017, Çarşamba 16:12

ŞEHİT AİLESİNDEN YASTIK HEDİYESİ 
  Aydın’a gelen Bakan Soylu, kentte ilk olarak Aydın Polis Mesleki Eğitim Merkezi (POMEM) 20. Dönem Mezuniyet Töreni'ne katıldı. Bakan Soylu’ya, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Denizli Valisi Hasan Karahan, AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş ile Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu eşlik etti. 
  Bakan Soylu’ya, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast girişimi sırasında şehit olan Polis Memuru Nedip Cengiz Eker’in babası Nihat Eker ve annesi Güzel Eker tarafından, üzerinde oğullarının resmi bulunan yastık hediye edildi.  
  AYDIN POMEM 415 MEZUN VERDİ 
  Dönem birincisi Mehmet Can Metin’in mezunlar adına konuşması ve yaş kütüğüne plaket çakmasıyla başlayan törende söz alan Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak, “Bugün Aydın’dan 415 olmak üzere ülke genelindeki 15 POMEM’den 6 bin 520 polis memurunu mezun veriyoruz. Bugün ve yarın mezun vereceğimiz 3 bin Özel Harekat polisiyle birlikte 46 bin 900 mezun sayısına ulaşacağız. Hedefimiz 2018 yılı sonuna kadar 85 bin mezun sayısına ulaşmak. Amacımız terör örgütleriyle en iyi mücadeleyi verebilmektir. Türkiye olarak Avrupa’nın en iyi polis eğitim sistemlerinden birisine sahibiz” dedi. 
  Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok ise, Türk Polis Teşkilatı'nın köklü bir geçmişe sahip olduğunu vurgulayarak, “Ülke olarak bir yandan birçok terör örgütünün saldırılarıyla uğraşırken, bir taraftan da devletin kılcallarına kadar sızmış FETÖ terör örgütü ile mücadele ediyoruz. Türk polisi, 15 Temmuz gecesi demokrasiden yana olarak hain darbe girişimine karşı başarılı bir mücadele vermiştir” diye konuştu. 
  Vali Köşger de, mezun olan polis akademisi mezunlarına meslek hayatlarında başarılar diledi. 
  "AVUÇLARINI YALAYACAKLAR"
  Özel Harekat ile birlikte bu hafta 10 bin yeni polisin, yeni görev yerlerine sevk edileceğinin müjdesini vererek konuşmasına başlayan Bakan Soylu, Cumhurbaşkanlığı forsunda yer alan 16 yıldızın, kurulan 16 Türk devletini temsil ettiğine dikkat çekti. 
  Soylu, şunları kaydetti: “Bu millet hiçbir zaman bir başka bayrağın altına girmemiş, hep kendi devletini kurmuştur. Bugüne kadar olduğu gibi, 15 Temmuz’da da bu milletin her ferdi bu şekilde davranmıştır. O gece şehit düşen 250 kişi ve yaralanan 2 binden fazla kişi, şu an kar, kış demeden teröristlerin peşinde koşan bizim evlatlarımızın tamamı böyle davranmıştır. Bunu yapanlar bize diz çöktürmek istiyor. Bizi bizle korkutmaya, bizi kendi değerlerimizle korkutmaya çalışıyorlar. 15 Temmuz hadisesi de kendi içimizde tasarlanmış, birbirimizden korkar hale gelmemiz için planlanmış bir hadisedir. Amerika gizli servislerinin yapmaya çalıştıkları bugün ortaya çıkmaktadır. Buradan kaçan ve bu ülkenin bayrağı ile şerefine ihanet eden eski bir polis memuruna 50 bin dolar rüşvet FBI tarafından verildiyse, orada çok farklı bir süreç başlayacaktır. Bu çabalar Türkiye’nin ayakta durmasını engelleyemeyecektir. Annelerimizin, babalarımızın dualarıyla avuçlarını yalayacaklardır.”
  "2019’DA YENİ BİR BAŞLANGIÇ YAPACAĞIZ" 
  2019’da Türkiye’nin yeni bir başlangıç yapacağını ve bu nedenle terör sorunun tamamen ortadan kaldırmayı planladıklarını ifade eden Soylu, “Bugün sınırımızın güneyinde oynanmak istenen oyunu görüyorsunuz. Bu bölgeye barışın gelmesini engellemeye çalışıyorlar. Bir yandan FETÖ’yü, diğer yandan PKK ve PYD’yi besliyorlar. Diğer yandan PKK ile DEAŞ’ı el sıkıştırtıyorlar. Türkiye kendi ayakları üzerine durabilen bir ülkedir. Bir yandan terörle mücadele etmek, diğer yandan ise ekonomimizi büyütmek zorundayız. Ülkemizi 2019’deki yeni başlangıca, güvenlik sorunundan kurtulmuş bir şekilde hazırlamalıyız. Zayıf bir ülke olsaydık, 15 Temmuz’dan sonra ayağa kalkamazdık. Onlar Türkiye’yi tanımıyor ve anlamıyorlar. Bu ülkede bu memleketin evladı Adnan Menderes’i idam ettiler. Zannettiler ki biz korkar ve vazgeçeriz. Türk milleti birlik ve beraberliği ile baskı ve korkulara asla geçit vermedi. Onlar yanılıyorlar. Bizi 15 Temmuz ile birlikte zayıflatmaya çalıştılar. Biz biliyoruz ki, hem millet, hem de Cenabı Allah bizimle birliktedir” ifadelerini kullandı. 
  "VATAN SİZE EMANET" 
 Bakan Soylu, polis adayı gençlere seslenerek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Emniyetimiz, jandarmamız, sahil güvenliğimiz ve TSK hiç olmadığı kadar uyum içerisinde terör örgütleriyle birlikte mücadele etmektedir. Milletimize musallat olan her türlü belayı defetmek bizim boynumuzun borcudur. Güvenlik sorunlarımızı çözmek noktasında teknolojinin en üst seviyesini kullanabilecek imkan ve mali güce sahip durumdadır. Anlattığımız bu tüm işlerin temeli millet ve devlettir. Değerli gençler, işte bunlar da size emanettir. Biz bu vatanın hiçbir santimetresini para verip satın almadık, can verip aldık. Eğer sizden bunu isterlerse ucuza vermeyin. 15 Temmuz gecesi verilen şehitler gibi şahadetinizle verin. Bizim sizlere olan inancımız tamdır.”
  Konuşmasının ardından Bakan Soylu, dereceye giren ilk 3 mezuna ödül ve diplomalarını verdi. Tören, 415 yeni polis memurunun yemin etmesiyle sona ererken, polis adayları kep atarak mezuniyetlerini kutladı. 
  KÖŞK’TE ÇOŞKULU KARŞILAMA 
  Bakan Soylu daha sonra Köşk ilçesinde 25 milyon liraya mal olan 4 yatırımın toplu açılış törenine katıldı. Köşklü vatandaşlar açılışa yoğun ilgi gösterirken, Bakan Soylu ile fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarıştı. 
  AK Parti’li Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç, açılışta yaptığı konuşmada, yatırımları makam ve koltuk için değil, halka hizmet amacıyla yaptıklarını kaydederek, “İlçemize kazandırdığımız Recep Tayyip Erdoğan Meydanı, İlçe Kaymakamlığı ve Köşk Belediye Başkanlığı hizmet binaları ile çok katlı otopark, 25 milyon liraya mal oldu. Bu yatırımların ilçemize kazandırılmasında emeği geçen tüm devlet büyüklerimize teşekkür ediyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, ‘Halka hizmet, Hakka hizmettir’ mantığıyla ilçemize zaman meftunu gözetmeksizin hizmet etmeye devam edeceğime söz veriyorum” şeklinde konuştu. 
  AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, Türkiye’nin her geçen gün büyüyen bir ülke olduğunun altını çizerek, Aydın’ın da hak ettiği yatırımları aldığını ifade etti. 
  AK Parti İl Başkanı Ahmet Ertürk, Aydın’da bulunan 4 AK Partili ilçe belediyesinin sayısını, 2019’daki seçimde en az 14’e çıkartacaklarını dile getirdi. 
  "DÜNYANIN 10 BÜYÜK EKONOMİSİNDEN BİRİSİ OLACAĞIZ"
  Adnan Menderes’in büyüdüğü topraklarda olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek konuşmasına başlayan Bakan Soylu, AK Parti hükümetleri döneminde Türkiye’nin dört bir tarafına kalıcı eserler kazandırıldığını hatırlattı. 
  Türkiye’nin dünyanın en güçlü 10 devletinden biri olma yolunda hızla ilerlediğini kaydeden Soylu, “Siyaset hem fikri, hem de söylemi üretmelidir. Siyaset kalıcı eserler bırakmalıdır. Lafı bol ama icraatı yok, iftirası, çamuru bol, milleti oyalamak için, hizmet ve hedeflerimizden alıkoymak için çelmesi bol olanlar var. 15 Temmuz’u yapanları ve arkasında olanları sormak istiyorum. Becerebildiniz mi, korkutabildiniz mi? Ayaklarımızın üzerine duruyoruz ve ekonomimiz büyümeye devam ediyor. Allah’ın izniyle dünyanın 10 büyük ekonomisinden birisi olacağız. Tüm çabalarınız boşa gitti, eliniz ayağınız birbirine dolandı. Türkiye’nin büyümesini kimse engelleyemeyecek. Bu milletin yakasından bir türlü düşmediler. Sevincimizi bir nebze olsun yaşamamızı istemediler. Bu Anadolu coğrafyasının dünyaya hakim olmasını istemediler. Buradan Aydın’dan, Efeler diyarından, Adnan Menderes’in memleketinden, Demirci Mehmet Efe ve Yörük Ali Efe’nin memleketinden sesleniyorum. Çatlasanız da, patlasanız da 2023’e gidiyoruz, 2053’e de gidiyoruz, 2071’e gidiyoruz” diye konuştu.
  “BİR KERE ADAM OL”
  Suriye’de yaşanan gerilimler üzerinden ana muhalefet partisi ve Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Bakan Soylu, konuşmasına şöyle devam etti: “DEAŞ’ın patronu kimmiş? Amerika. Hiç kıvırmasın. Şimdi Amerika’da bir çadır mahkemesinde, bir hainin ifadesi alınıyor. Ana muhalefet partisinin bu konuda hiç sesi çıkmıyor. Ey CHP’li kardeşlerim. İçinizde bir fitne tohumu var. Ne olur onu oradan uzaklaştırın. 15 Temmuz gecesi söylediklerimin arkasındayım. Biz bu memleketin bu acıları bir daha yaşamasını istemiyoruz. Rahmetli Adnan Menderes’e yapılanların Recep Tayyip Erdoğan’a yapılmasını istemiyoruz. Çıkıp, bu ülkenin Cumhurbaşkanı’na ‘Bankada parası var’ dedi. Şerefliysen ya ispat et, ya da istifa et. Belgelerin hepsi fos çıktı. Geçen Salı ‘Kıyameti koparacak açıklama yapacağım’ dedi, fos çıktı. Onlar bunlarla uğraşırken, şu an Türkiye kar kış demeden terörle mücadele ediyor. Şu an hepimiz Allah şahit orada olmak istiyoruz. Biz bugüne kadar bu coğrafyada kimseyi yalnız bırakmadık. Geçen hafta Cumhurbaşkanımızla birlikte Batı Trakya’daydık. Mazlumiyetleri yüzlerindeydi ancak onurlu ve başları dik idi. Bu yüzden biz dik durmak zorundayız. Ey CHP’li kardeşlerim, içinizdekileri temizleyin ki, siyaset güçlensin. Ya siyasetin canına yanayım. Bir kere adam olun. Bir kere ‘ben hata yaptım, özür dilerim’ de. Çamur atmadıkları kimse kalmadı. 15 yıldır Cumhurbaşkanı Erdoğan’a atıyorlar ama bu millet O’nu ayakta tutuyor. Yapanın yanına kar kalmamalı, hep birlikte üzerine gitmeliyiz. Battal boy yolsuzluk yapıp, yanınıza kar kalmamalı. Ne oldu adalet yürüyüşünüze? Onlar kendi işlerini yapacaklar, biz milletimizle birlikte kendi istikametimizde yürüyeceğiz.”
  “KAYYUM BELEDİYELER, ESNAFA OLAN BORÇLARI ÖDEDİ”
  Doğu ve Güneydoğu’da kayyum atanan belediyelerle ilgili değerlendirmede bulunan Soylu, “Belediyelere görevlendirme yaptık. 693 bin lira esnaf borcunu ödeyemedik. Paraları mı yoktu? Hayır, paraları silaha, genç kız ve erkeklerimizi kaldırdıkları Kandil’e gönderiyorlardı. O Kandil’in başına öyle bir iş açacağız ki göreceksiniz tüm yaptıklarının bedelini ödeyecekler. Allah bizi bu aziz millete mahcup etmesin. Gayretimiz milletimiz içindir. Ertelenecek bir zamanımız ve işimiz yok. 2019 yılında yepyeni bir süreç başlatıyoruz. Kol kola ve omuz omuza gideceğimiz 2019’dan sonra daha hızlı atacağımız adımlarımızla geleceğe daha emin bakacağız” şeklinde konuştu. 
  Açılış kurdelesi keserek Köşk ilçesindeki yatırımları açan Bakan Soylu, Köşk Belediyesi’ni de ziyaret etti. 

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
sanalbasin.com üyesidir
NAMAZ VAKİTLERİ
Nazilli Belediyesi Tanıtım
yukarı çık