AYDİYAR
Garpark

Son dakika haberleri- Aydın'ın haber sitesi SES Gazetesi'nde

  • Dolar 3.8033
  • Euro 4.6442
  • GR ALTIN 162.33
  • ÇEYREK 267.86

Şerif Erul 'değişim ve yenilik' sloganıyla adaylığını açıkladı

Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Üyesi Şerif Erul, Şubat ayında yapılması planlanan Oda Genel Kurulu'nda, başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Sorun değil, çözüm odaklı bir yapıda hareket edeceklerini kaydeden Erul, “Değişim ve yenilik sloganıyla çıktığımız bu yolda tüm esnafların desteğini bekliyoruz” dedi.  

Şerif Erul 'değişim ve yenilik' sloganıyla adaylığını açıkladı
  • 08 Kasım 2017, Çarşamba 14:31

Erul, ilçedeki bir kafede düzenlediği basın toplantısıyla, Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanlığı için aday olduğunu açıkladı. Toplantıya, Yönetim Kurulu listesinde yer alacak olan Nihat Özçevik ile Aslan Balakan da eşlik etti. 
  Erul, açıklamasında ilk olarak kendini tanıtarak, “Didim'de 30 senedir ikamet etmekteyim. 22 senedir de kendi iş yerimde esnaf olarak faaliyet göstermekteyim. Son seçimlerde Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Üyesi olarak Didim’e hizmet etme gayreti içerisinde oldum. Bugünkü toplantıya beraber yola çıktığımız ve aynı zamanda yönetim kurulu listemizde yer alacak Nihat Özçevik ve Aslan Balakan arkadaşlarımızla sizlerin huzurundayız” ifadelerini kullandı.
  “ESNAFIN SESİ OLACAĞIZ”
  Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Şerif Erul, esnafın sesi olmak için yola çıktıklarını belirterek, “Ben yönetim kurulu üyesi olarak bulunduğum zaman içerisinde Didim'de bulunan esnaf arkadaşlarımın sıkıntılarına vakıf oldum. Turizm kenti olmamız nedeniyle sürekli gelişen ve büyüyen bir ilçemiz var. Dolayısıyla göç alan bir yer olduğu için aynı zamanda esnaf ve sanatkar artışı da çok oluyor. Burada kurumlar, sivil toplum kuruluşlarına ve Odalara daha fazla görevler düşüyor. Bunun bilinci ile hareket ederek esnaf ve sanatkar arkadaşlarımızın istek ve talepleri doğrultusunda aday olmaya karar verdim. Bizler çıktığımız bu yolda daha fazla hizmet etmeye ve esnafın sesi olmaya geliyoruz” diye konuştu. 
  “YÖNETİMDE BAYANLARIN TEMSİLCİSİ OLACAK”
  Kurucu Oda Başkanı ile mevcut Oda Başkanına hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Erul, Didim esnafı için değişim ve yeniliğin zamanı geldiğini dile getirerek, “Bildiğiniz üzere Odamız yaklaşık 30 yıllık geçmişe sahip. Bu süre zarfından gerek Kurucu Başkanımız Mehmet Ali Karaca, gerekse görevi başında olan Yaşar Pektaşoğlu, görev sürelerinde hem Didim için, hem de esnaf ve sanatkarımız için hizmetlerde bulundu. Bu hizmetleri için Didim esnafı adına teşekkür ediyorum. Zaman değişim ve yenilik zamanı. Bizler Didim’de sorun odaklı değil, çözüm odaklı çalışarak esnafın yanında olacağız. Bu söylediklerimiz lafla değil icraatlarla olacak. İcraatlarımızdan ilkini de yönetim anlayışımızı değiştirerek yapacağız. Burada ilk icraatımız, odamızın kurulduğu günden bu yana yönetim kurulunda bir bayan arkadaşımızın olmaması. Bizler bu dönem odamızda hem asil, hem de yedek yönetim kurulunda bir bayan arkadaşımızla yola çıktı. Şu an ismini buradan açıklamak istemiyorum ama süreç içerisindeki geniş katılımlı toplantıda diğer arkadaşlarımızla birlikte kamuoyuna tanıtacağız. Çünkü biz biliyoruz ki kadının olduğu yerde güzellik, emek ve disiplin olur. Bu noktada eğer seçilirsek Didim’de ilki yapacağız ve  odamız yönetiminde bir bayan arkadaşımızla odamızı birlikte yöneteceğiz” şeklinde konuştu. 
  “SOSYAL MEDYANIN GÜCÜ KULLANILACAK”
  Erul, açıklamasında bazı hizmet ve projelerinden de bahsederken, şunları kaydetti: “Süreç içerisinde her zaman bildiğimiz ve sizlerin de duyduğu Esnaf Odası'nın katkısı ne? Bu soru ziyaret ettiğimiz yerlerde de sıkça dile getiriliyor. Dediğimiz gibi değişim ve yenilik sloganıyla çıktığımız bu yolda bizler sıkça esnaf ziyaretleri yaparak onların yanında olduğumuzu, sorunlarının takipçisi olacağımızı bir kez daha yinelemek istiyorum. Bunlar lafla değil, icraatlarla olacak. Günümüz dünyasında sosyal medyanın gücü ortada. Sadece üyelere mesaj atarak bilgilendirmenin yanı sıra, sosyal medyayı da kullanarak hem sorunlarını takip etme, hem de anlık bilgilendirmelerde bu gücü odamız bünyesinde kullanacağız. Aylık ya da 3’er aylık periyotlarla esnaflarımızla karşılıklı belirlediğimiz gün ve yerlerde toplantılar yaparak sorunların ne olduğu ve nasıl adım atılması noktasında fikir toplantıları yapacağız. Bunları ilgili ve yetkili mercilere iletmek ve takibini yapmak da bizlerin görevi olacak. Esnafımızın sorunları biter mi? Bitmez. Ama en aza indirmek bu makamlara talip olan bizlerin görevleri. Bunu yalnız mı yapacağız? Tabii ki hayır. Diğer odalarla ve sivil toplum kuruluşlarla birlikte adım atarak çözüm odaklı çalışacağız.” 
  Mevcut oda yönetiminin sürdürdüğü çalışmaların devam edeceğini, üzerilerine yeni proje ve çalışmalar ekleyeceklerini kaydeden Erul, “Bilindiği üzere geçmiş yıllarda Odamızın başlattığı ve süren projeleri var. Bunların devamı bizim dönemimizde de devam edecek. Sadece kurslar üzerine değil, Avrupa Birliği projeleri, GEKA destekli kurslar, hatta Kalkınma Ajanslı projeleri de araştırıp esnaflarımıza hangi yönde, nasıl katkı sağlayabilirizi araştıracağız. Odamız sadece üyeden para alan ve rutin toplantılar yapan oda değil, günü ve çağı takip eden oda haline gelecek. Bu süreçte bizler bunları sadece yönetim olarak değil, esnafımızın ve siz değerli basın mensuplarının öneri ve eleştirileri de bizlere yön verecektir. Bu süreçte hazırladığımız projeleri ve çalışmaları sadece Didim ölçeğinde değil, Aydın’daki bağlı olduğumuz Esnaf Odalarımız birliğimizle işbirliği yaparak ve onların da desteklerini alacağımızı da bildirmek istiyorum" ifadelerini kullandı. 
  “İLÇENİN KALKINMASI NOKTASINDA HER ÇALIŞMAYI TAKİP EDİYORUZ”
  Didim’in gelişmesi noktasında girişimi başlatılan tüm çalışmaları yakından takip ettiklerini ve bu noktada göreve seçilmeleri durumunda bu projelere de gerekli her türlü desteği sağlayacaklarını belirten Başkan Adayı Şerif Erul, “Malum turizm ilçesi olan Didim’de esnafımızın daha çok para kazanması ve üretmesi için bir takım projeler ve çalışmalarda yürütülüyor. Bu noktada üniversitenin yer sorunu ve öğrenci sayısının arttırılması, Fen Lisesi'nin yapılması ve süreç içerisinde yapımı düşünülebilecek olan yurt konusu hakkında da atılacak her türlü adıma göreve geldiğimizde tam destek olacağımızı ve seçilirsek bu konuyu da her defasında ilgili makamlara ileteceğimizi de bildirmek istiyorum. Çünkü yaşadığımız ilçemize gelecek her türlü yatırım esnafımıza da katkı sağlayacak. Bizler Didim esnafının gücüne ve azmine inanarak yola çıktık. Çıktığımız bu yolculukta esnafa olan güvenimiz tam. Değişim ve yenilik sloganıyla çıktığımız bu yolda her kesimin desteğini bekliyor, sürecin ilçemize ve Odamıza hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
  “ALTINKUM’A KIŞIN DA CANLILIK LAZIM”
  Erul, açıklamasının sonunda basının sorularını yanıtlarken, Altınkum esnafının durumuyla ilgili bilgi sahibi olduklarını ve o bölgenin kışın da kalkınması noktasında gerek belediye ile, gerekse esnaflarla konuşarak bölgedeki canlılığın arttırılması için yapılacak girişimlere destek olacaklarını söyledi. 
  “SEÇİM DÖNEMİ DEDİKODULAR OLACAK, ODA PERSONELİ RAHAT OLSUN”
  Mevcut Oda binasının ne kadara alındığı ve oda personelleriyle ilgili ortaya atılan iddialarla ilgili yöneltilen soruya cevap veren Erul, “Oda binasının ne kadara alındığını zaten mevcut başkan kendisi beyan etti. Bu konuda başka söz söylemeye gerek yok. Oda personelleriyle ilgili iddialar tamamen asılsız. İnsanların seçim zamanında iş için gelip söyledikleri sözler üzerinden itham etmek doğru değil. Zaten geçen hafta oda personeliyle de vedalaştık. Sürece hazırlandığımızı söyledik. Biz kimsenin ekmeğiyle oynamayız. İleride nasip olursa seçilirsek, onların 'İyi ki seçilmişsiniz' diye düşünmeleri için çalışacağız. Onların hepsinin tecrübeleri bizlere lazım. Birlikte daha güzel çalışmalar yapacağız. Bu konuda herkes rahat olsun. Seçim döneminde bu tür dedikodular olacaktır” dedi.
  “KOLTUĞA YAPIŞIP KALMAYACAĞIZ”
  Erul, göreve seçilmesi durumunda kaç dönem aday olma fikri olduğuna yönelik soruya da, “Zaten mevcut olarak şu an yanımızda olan Nihat ağabeyimiz, 'Bir dönem varım, sonrası gençlerin' dedi. Bizler de 20 ya da 25 yıl başkanlık yapma fikrimiz tabiki de yok. Zamanı gelince bırakmasını bileceğiz” yanıtını verdi.  


 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
1 İstanbul Başakşehir 17 11 3 3 13 36
2 Galatasaray 17 11 2 4 15 35
3 Fenerbahçe 17 9 6 2 14 33
4 Beşiktaş 17 8 6 3 13 30
5 Kayserispor 17 8 6 3 7 30
6 Göztepe 17 9 3 5 4 30
7 Trabzonspor 17 8 5 4 5 29
8 Demir Grup Sivasspor 17 8 2 7 -4 26
9 Bursaspor 17 7 4 6 9 25
10 Yeni Malatyaspor 17 6 4 7 -3 22
11 Kasımpaşa 17 5 4 8 -6 19
12 Akhisar Bld. Genç. 17 5 4 8 -8 19
13 Aytemiz Alanyaspor 17 5 3 9 -5 18
14 Osmanlıspor FK 17 5 2 10 -8 17
15 Antalyaspor 17 4 5 8 -12 17
16 Atiker Konyaspor 17 4 3 10 -7 15
17 Gençlerbirliği 17 3 5 9 -12 14
18 Karabükspor 17 2 3 12 -15 9
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 MKE Ankaragücü 17 10 4 3 12 34
2 Ümraniyespor 17 9 5 3 9 32
3 Çaykur Rizespor 17 9 4 4 11 31
4 Giresunspor 17 8 6 3 10 30
5 Adanaspor 17 7 5 5 -3 26
6 Boluspor 17 7 3 7 4 24
7 Erzurum BB 17 6 6 5 0 24
8 Balıkesirspor 17 7 5 5 4 23
9 Vartaş Elazığspor 17 6 5 6 2 23
10 İstanbulspor 17 6 5 6 1 23
11 Gazisehir Gaziantep FK 17 4 8 5 4 20
12 Altınordu 17 5 5 7 -1 20
13 Adana Demirspor 17 5 5 7 -3 20
14 Samsunspor 17 4 7 6 -6 19
15 Eskişehirspor 17 5 6 6 4 18
16 Denizlispor 17 3 5 9 -11 14
17 Manisaspor 17 6 2 9 -6 11
18 Gaziantepspor 17 1 4 12 -31 4
    Takımlar O G B M Av P
1 Menemen Belediyespor 17 12 2 3 27 38
2 Sivas Belediyespor 17 11 5 1 20 38
3 Hatayspor 17 12 2 3 18 38
4 Afjet Afyonspor 17 11 5 1 15 38
5 Keçiörengücü 17 10 2 5 24 32
6 Sancaktepe Belediyespor 17 9 5 3 12 32
7 İnegölspor 17 8 5 4 1 29
8 Sarıyer 17 7 3 7 3 24
9 Tokatspor 17 6 6 5 -3 24
10 Kastamonuspor 17 7 2 8 5 23
11 Amed Sportif 17 5 5 7 -1 20
12 Etimesgut Belediyespor 17 5 4 8 -4 19
13 Eyüpspor 17 5 3 9 -10 18
14 Bodrumspor 17 4 4 9 -10 16
15 Bucaspor 17 4 4 9 -7 13
16 Tuzlaspor 17 4 1 12 -15 13
17 Kocaeli Birlik Spor 17 2 2 13 -23 5
18 Mersin İdmanyurdu 17 1 0 16 -52 -9
    Takımlar O G B M Av P
1 Gümüşhanespor 17 11 3 3 18 36
2 Altay 17 9 5 3 12 32
3 Bandırmaspor 17 10 2 5 9 32
4 Bugsaşspor 17 9 4 4 13 31
5 Sakaryaspor 17 8 6 3 10 30
6 Sanliurfaspor 17 9 3 5 9 30
7 Hacettepe Spor 17 7 7 3 13 28
8 Kırklarelispor 17 7 5 5 3 26
9 Niğde Belediyespor 17 7 5 5 0 26
10 Zonguldak Kömürspor 17 6 5 6 -4 23
11 Konya Anadolu Selçukspor 17 5 6 6 -5 21
12 Pendikspor 17 5 5 7 -2 20
13 Fatih Karagümrük 17 5 2 10 -7 17
14 Fethiyespor 17 3 6 8 -10 15
15 Kahramanmaraşspor 17 3 5 9 -13 14
16 Karşıyaka 17 3 8 6 -6 11
17 Nazilli Belediyespor 17 2 4 11 -22 10
18 Silivrispor 17 1 5 11 -18 8
NAMAZ VAKİTLERİ
özge
yukarı çık