Garpark
Kuruçeşme

Son dakika haberleri- Aydın'ın haber sitesi SES Gazetesi'nde

  • Dolar 3.9081
  • Euro 4.8367
  • GR ALTIN 167.21
  • ÇEYREK 272.37

Müşterisi olduğu restoranın patronu oldu

26 Mayıs 2017’de Mehmet Ok, Şükrü Ok, Kenan Bölükbaşı, Serkan Kınak ve Arif Ersoy ortaklığında Kuşadası’nda hizmete açılan Oksa Marina Balık Restaurant, 28 çeşit zengin meze menüsünün yanı sıra günlük taze mevsim balıklarıyla müdavimlerinin damak tadına benzersiz lezzetler sunuyor.   

Müşterisi olduğu restoranın patronu oldu
  • 23 Ağustos 2017, Çarşamba 13:13

Bölgenin en eski oteli olan Kısmet Otel’in altında yaklaşık 1.5 yıldır kapalı vaziyetteki restoranı devralmalarının ardından restorasyondan geçirerek yeniden hizmete açtıklarını söyleyen Oksa Marina Balık Restaurant ortaklarından Kenan Bölükbaşı, Ege Bölgesi’nden ziyade Türkiye’nin de hemen hemen en güzel deniz manzarasına sahip restoranlarının 2.5 aylık süreçte geniş bir müşteri portföyüne ulaştığını söyledi. 
  “DÜNYA MUTFAĞINDAN LEZZETLER SUNUYORUZ”
  Yıllardır müşterisi olduğu restoranın patronu olarak Kuşadası halkına ve çevre ilçelerdeki elit kesime hizmet vermekten büyük bir memnuniyet duyduğunu söyleyen Bölükbaşı, işletmenin adını, ortaklarının adlarının baş harflerinden aldığını söyledi. İşletmenin ortağı Mehmet Şükrü Ok’un soyadındaki ‘O’, Kenan Bölükbaşı, Serkan Kınak ve Arif Ersoy’un baş harflerinden oluşan Oksa Marina Restaurant, ilerleyen süreçte zincir işletmeler ağı kurarak markalaşma yoluna gitmeyi hedefliyor. 
  Yıllardır balık restoranların daimi müşterisi olduğunu ve orada gördükleri bazı yanlışları düzelterek hizmete açtıkları restoranda lanse etmeye çalıştıklarını söyleyen Kenan Bölükbaşı, “Ben kendim 22 yıldır turizmin içerisindeyim. Profesyonel olarak da kendim turist rehberiyim. Aynı zamanda gurmeyim ve Dünya’nın birçok ülkesinde birçok lezzetleri tattım. Dünya mutfağından elde ettiğimiz tecrübemizi, hizmete açtığımız işletmemizde de lanse etmeye çalışıyoruz. İşletmemizde mutfak ve salon kadrosu olarak çok başarılı bir ekip oluşturduk. İşin gerçeği, Türkiye’nin hemen hemen en güzel manzarasına sahip restoranlarından biriyiz. Hizmete açtığımız işletme, bölgenin en eski oteli olan Kısmet Otel’in altında yaklaşık 1.5 yıldır kapalı vaziyetteydi” dedi. 
  “MUTFAĞIMIZDAKİ AŞÇILARIMIZ İŞİNİN EHLİ USTALARDIR” 
  “Kuşadası halkını böyle bir manzarada yemek yemekten mahrum bırakamazdık” diyen Bölükbaşı, “Artık vakti gelmişti. Bize nasip oldu bu işletmeyi tekrardan hizmete açtık. 2.5 aylık süreçte gayet de başarılı gidiyoruz ve lezzetlerimiz gerçekten de müşterilerimizin de beğenisini cezbediyor. Fiyatlarımız da yine piyasa şartlarına göre çok uygun. Menümüzde 28 çeşit mezemizle birlikte mevsim balıkları ve ara sıcaklarımızla damak tadına eşsiz lezzetler sunuyoruz. Mutfağımızdaki ustalarımız gerçekten işinin ehli ustalardır. Mutfak ve salon ekibimiz toplam 25 personelden oluşuyor” diye konuştu. 
  700 metrekarelik restoranın 400 müşteri kapasiteli olduğunu söyleyen Bölükbaşı, şunları kaydetti: “Müşteri portföyümüz günden güne sürekli genişliyor. Gerçekten işletmemizde ağırlıklı olarak elit misafirler ağırlıyoruz. Az zamanda hemen hemen birçok müteahhit, bürokrat, bankacı, iş adamı, esnaf ve turizm camiasının özellikle tercih ettiği uğrak bir mekan haline geldik. Bunun dışında yerli ve yabancı turistler de işletmemize yoğun ilgi gösteriyorlar."
  “AHTAPOT SALATASININ FORMÜLÜ COCA COLA’NIN SIRRI GİBİ”
  Oksa Böreği ve herkes tarafından büyük takdir gören ahtapot salatasının restoranın müdavimlerince vazgeçilmez lezzetler arasında olduğunu söyleyen Bölükbaşı, “Ahtapot salatasının formülü adeta Coca Cola’nın formülü gibi ustamız tarafından sır gibi saklanıyor. Bunun dışında ara sıcaklarımız ve deniz mahsulü pazı sarmamız da bizi diğer balık restoranlardan da ayrı kılıyor. Yine dil sarmamız ve zengin meze menümüz her damak tadına uygun lezzetlerden oluşuyor. Günün menüsü olarak bizim de müşterilerimizin tatmasını istediğimiz özel lezzetleri de müdavimlerimize tattırıyoruz. Deniz ürünlerini ilk elden İzmir Hali’nden temin ediyoruz. Direkt arkadaşlarımız halden tedarik ediyorlar. Ayrıca haftanın iki üç günü de belirli tedarikçilerden taze ürün alımı yapıyoruz. Haftanın beş günü de işletmemize taze balık geliyor” ifadelerini kullandı. 
  “BAKLAVA GAZİANTEP, DONDURMA MARAŞ’TAN GELİYOR”
  Oksa Marina Restaurant’ı diğer işletmelerden ayıran farklılığın gerek menü zenginliği, gerekse hizmet kalitesi, hizmet hızı, mekanın güzelliği ve profesyonellik olduğuna değinen Bölükbaşı, “Benim asıl işim bu. Ben Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu’nun Servis ve Bar Bölümü mezunuyum. Bunun üzerine iki yükseğini daha okuyarak eğitimimi pekiştirdim. Diğer ortağım Arif ile ben gerçekten gurmeyizdir. Ben kendim elime bavulu aldım ve kırk gün boyunca bütün Türkiye’yi gezdim. Türk Mutfağı’nı çok iyi bilirim. Tüm Türkiye’de ne nerede yenir, en kalitelisi ve en lezzetlisi nereden temin edilir, hemen hemen bilirim. Örnek veriyorum; Cağ Kebabı Erzurum’a özgüdür ama bana göre Ankara Kalesi’nin dibinde bir yer var. Bana göre en güzel Cağ Kebabı’nı damak zevkinize göre orada yersiniz. Yine yurtdışında ABD, Avrupa ve Arap ülkelerinde de gerçekten lezzet neredeyse gittim, buldum. Bu ucuz, pahalı meselesi ya da uzaklık yakınlık meselesi değil. Damak tadı neredeyse ben ve Arif orada olduk. Ortağım Arif zaten Gaziantepli ve lezzete çekirdekten aşina birisi. Mesela baklavamız Gaziantep’ten, dondurmamızsa Kahramanmaraş’tan geliyor. Yine meyve sebzelerimizi de yöremizden en taze haliyle temin ediyoruz” diye konuştu. 
  “İLERİDE ZİNCİR İŞLETMELER AĞI KURMAK İSTİYORUZ”
  Oksa Marina Restaurant olarak ilerleyen süreçte hedeflerinin zincir işletme haline gelmek olduklarının altını çizen Bölükbaşı, şöyle dedi: “Bunun da startını verdik. Muğla’ya bağlı Bodrum Yalıkavak ve Marmaris’te şu anda Oksa Marina Yalıkavak ve Oksa Marina Marmaris adıyla işletme açmak için çalışmalara başladık. 6 ay ya da 1 sene içinde netlik kazanacak. Daha sonrasındaysa inşallah, Oksa Marina Alsancak, Oksa Marina İstanbul gibi de daha da geniş bir zincir işletmeler ağı kurmak istiyoruz. Balık restoranlara gidilmesinde insanların farklı sebepleri var. Fiyat, kalite ve manzara gibi sebepler müşteriyi etkiliyor. Kuşadası’nda yanılmıyorsam yaklaşık 19 balık restoranı var ama kategorileri farklı. Bazı balık restoranlarının fiyatları çok uygun, bazı balık restoranlarının manzaraları çok güzel, bazılarınınsa lezzeti çok güzel ve mezeleri zengin. Yine bazı balık restoranlarının fiyatları uygun ya da var olan manzarasına göre yüksek. Fakat biz piyasaya yeni girdiğimiz için ortalamanın tam ortasında bir fiyat politikası uyguluyoruz. Ne çok aşağı, ne de çok yüksek. Bu nedenle de fiyat konusunda hiçbir şikayet almıyoruz."
  “SERPME KAHVALTI HİZMETİ DE VERİYORUZ”
  “Lezzetten müthiş takdir almamızla birlikte bazen ufak tefek eksikliklerimiz de olabiliyor” diyen Bölükbaşı, “Bunları da zaman içerisinde hızlı bir şekilde çözmeye çalışıyoruz. Çok şükür de hem Kuşadası hem de Kuşadası’nın etrafındaki ilçeler de çok kısa zamanda bizi tanıdı. O yüzden cuma, cumartesi ve pazar günleri de özellikle rezervasyon artık şart. Hafta içini de bu anlamda hızlandırmaya çalışıyoruz. Tabi ki bu sezonla ilgili bir durum. Kışın illaki işler biraz düşecektir ama kışın da açık olan mekanımızı komple camekan ile kapatacağız. Yani kışın da müşterilerimiz yazın yemek yedikleri manzaradan mahrum olmayacaklar. Sadece balık restoranla  almakla kalmıyor aynı zamanda haftanın yedi günü işletmemizde yüksek kalite serpme kahvaltı da veriliyor. Deniz manzaralı serpme kahvaltımızın fiyatı yalnızca 25 liradır. Biz sadece burayı balık restoran olarak da düşünmek istemedik. Kuşadası ve Ege Bölgesi halkını, böyle bir manzarada kahvaltı yapmaktan da mahrum bırakamazdık, bu hizmeti de koyduk” şeklinde konuştu. 
  “REFERANSIMIZ, GÜZEL MANZARA, GÜZEL LEZZET, GÜZEL HİZMET VE UYGUN FİYAT”
  Oksa Marina Restaurant’ın lokasyon itibariyle çok merkezi bir konumda olduğunu söyleyen Bölükbaşı, “Gerçekten Kuşadası’nda bunun üstünde bir manzara yok. Lokasyonumuzun bulunduğu nokta bir yarımada. Mekanımız, hem şehri, hem şehrin ışıklarının denize yansımasını, hem Marina’yı, hem Kuşadası Kalesi’ni, hem de açık denizi rahatlıkla görebilen tek yerdir. İşletmemizin açık kısmında hangi konumda oturulursa oturulsun, ilk ya da en sondaki masadan da aynı manzarayı görürsünüz. Yani bizim burada sunduğumuz güzel manzara, güzel lezzet, güzel hizmet ve uygun fiyattır. Biz burayı 26 Mayıs 2017’de hizmete açtık. 1.5 yıldır kapalı olduğu için ciddi bir yatırımla tekrar bir restorasyondan geçirdik. Bu yıl itibariyle 2017 sezonu belki de Cumhuriyet tarihinin en kötü turizm sezonu. Bunun sebebini biliyorsunuz. Güvenlik dolayısıyla buradaki kruvaziyer gemilerinin iptal olması piyasaya ve Kuşadası esnafına çok büyük darbe vurdu” dedi. 
  “RAMAZAN BAYRAMI’NDA DOLULUK İBREMİZ ZİRVEYE YÜKSELDİ”
  Kuşadası Limanı’na bundan 2-3 sene öncesine kadar 700-800 arası gemi gelirken bu sene itibariyle 80-90 arası gemi geldiğini de sözlerine ekleyen Bölükbaşı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu çok ciddi bir düşüş demektir. Haliyle bu büyük ölçüde kruvaziyer  turizminden geçinen Kuşadası’nı olumsuz etkiledi. Haliyle bu, balık ve et restoranlarının yanı sıra diğer sektörleri de olumsuz etkiliyor. O açıdan biz burayı açmadan önce zamanlamamızın yanlış olduğunu söylediler. Biz burayı Ramazan Ayı başlamadan bir gün önce açtık. Ertesi gün Ramazan Ayı’na girmemizle birlikte Allah da bize yardım etti ve bir aylık süreci çok rahat atlattık. Ramazan Bayramı’nda da öyle bir ivme kazandık ki doluluk ibresi yukarıya çıktı. Sosyal medya çalışmalarımız da buna ciddi şekilde yardımcı oldu ancak en büyük reklam iyi ve kaliteli bir hizmet verdiğinizde kulak kulağa yayılan fısıltı gazetesidir."

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
Kaynak:

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 26 17 3 6 33 54
2 İstanbul Başakşehir 26 16 5 5 20 53
3 Beşiktaş 26 14 8 4 24 50
4 Fenerbahçe 26 13 9 4 19 48
5 Trabzonspor 26 11 9 6 8 42
6 Kayserispor 26 11 8 7 4 41
7 Göztepe 26 11 7 8 0 40
8 Demir Grup Sivasspor 26 11 5 10 -2 38
9 Akhisar Bld. Genç. 26 9 7 10 -4 34
10 Yeni Malatyaspor 26 9 7 10 -6 34
11 Bursaspor 26 9 6 11 -1 33
12 Kasımpaşa 26 8 7 11 -5 31
13 Aytemiz Alanyaspor 26 8 4 14 -6 28
14 Antalyaspor 26 7 7 12 -16 28
15 Osmanlıspor FK 26 7 6 13 -7 27
16 Gençlerbirliği 26 6 9 11 -8 27
17 Atiker Konyaspor 26 6 6 14 -10 24
18 Karabükspor 26 3 3 20 -43 12
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 Çaykur Rizespor 28 15 8 5 22 53
2 MKE Ankaragücü 28 15 7 6 15 52
3 Ümraniyespor 28 15 5 8 13 50
4 Altınordu 28 14 6 8 10 48
5 Gazisehir Gaziantep FK 28 13 8 7 25 47
6 Boluspor 28 13 5 10 15 44
7 İstanbulspor 28 12 6 10 1 42
8 Vartaş Elazığspor 28 11 8 9 7 41
9 Erzurum BB 28 10 10 8 3 40
10 Balıkesirspor 28 12 6 10 4 39
11 Giresunspor 28 10 7 11 5 37
12 Adana Demirspor 28 9 7 12 -2 34
13 Adanaspor 28 9 7 12 -12 34
14 Samsunspor 28 7 12 9 -7 33
15 Eskişehirspor 28 9 7 12 1 31
16 Denizlispor 28 8 6 14 -9 30
17 Manisaspor 28 7 3 18 -27 15
18 Gaziantepspor 28 2 4 22 -64 1
    Takımlar O G B M Av P
1 Menemen Belediyespor 27 19 4 4 37 61
2 Hatayspor 27 18 5 4 36 59
3 Afjet Afyonspor 27 17 7 3 27 58
4 Sivas Belediyespor 27 16 7 4 22 55
5 Sancaktepe Belediyespor 27 13 10 4 20 49
6 İnegölspor 27 14 7 6 9 49
7 Keçiörengücü 27 14 6 7 30 48
8 Sarıyer 27 11 4 12 4 37
9 Kastamonuspor 27 11 3 13 3 36
10 Tokatspor 27 9 8 10 -8 35
11 Etimesgut Belediyespor 27 9 6 12 -7 33
12 Eyüpspor 27 9 4 14 -13 31
13 Amed Sportif 27 9 6 12 -1 30
14 Bucaspor 27 8 6 13 -7 27
15 Tuzlaspor 27 7 5 15 -12 26
16 Bodrumspor 27 5 7 15 -21 22
17 Kocaeli Birlik Spor 27 4 3 20 -34 12
18 Mersin İdmanyurdu 27 1 0 26 -85 -18
    Takımlar O G B M Av P
1 Gümüşhanespor 27 16 4 7 21 52
2 Altay 27 14 8 5 21 50
3 Bugsaşspor 27 14 6 7 19 48
4 Sanliurfaspor 27 15 3 9 13 48
5 Sakaryaspor 27 13 8 6 13 47
6 Hacettepe Spor 27 12 10 5 18 46
7 Bandırmaspor 27 13 6 8 9 45
8 Konya Anadolu Selçukspor 27 11 9 7 -1 42
9 Niğde Belediyespor 27 11 6 10 -2 39
10 Kırklarelispor 27 10 8 9 0 38
11 Zonguldak Kömürspor 27 9 7 11 -6 34
12 Kahramanmaraşspor 27 8 9 10 -9 33
13 Pendikspor 27 8 7 12 -8 31
14 Fatih Karagümrük 27 9 3 15 -12 30
15 Nazilli Belediyespor 27 5 8 14 -17 23
16 Fethiyespor 27 4 10 13 -18 22
17 Karşıyaka 27 4 9 14 -16 15
18 Silivrispor 27 2 9 16 -25 15
NAMAZ VAKİTLERİ
özge
yukarı çık