NUMUNE TEK

Son dakika haberleri- Aydın'ın haber sitesi SES Gazetesi'nde

“Cumhurbaşkanımız Erdoğan’dan güç alıyoruz” 

Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç, ‘Başkanlar Konuşuyor’ adlı röportaj dizimizin konuğu oldu.   

“Cumhurbaşkanımız Erdoğan’dan güç alıyoruz” 
  • 07 Aralık 2017, Perşembe 10:44

İlk olarak 2009 Yerel Seçimleri’nde Köşk Belediye Başkanı seçilen Rıfat Kadri Kılınç, Büyükşehir Yasası ile birlikte hizmet alanı genişleyen ilçedeki ikinci döneminde de hükümet yatırımları ve belediye olarak hayata geçirdikleri hizmetlerin, ilçenin kabuğunun kırılmasında büyük etken olduğunu söyledi. 
  “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, partimiz ve davamızdan güç alıyoruz” diyen Belediye Başkanı Kılınç, Büyükşehir Yasası nedeniyle ekonomik anlamda zorluklar çektiklerini ve 2019’da Köşk’e hizmet için yeniden aday olmaya talip olduğunu belirtirken, “Hiçbir şekilde bize ağlama edebiyatı yakışmaz ve mazeret başarıya engel değildir. Zaten Cumhurbaşkanımızın azimkarlığı da ortada. Çok büyük bir cefa çekerek durmadan çalışma şevkini sürdürüyor. Biz de bu anlamda ‘Durmak yok, yola devam’ sözüyle hareket ediyoruz” dedi. 
  “200 ARAÇLIK OTOPARK ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR”
  İkinci döneminde Büyükşehir Yasası nedeniyle 24 köyün mahalleye dönüşerek Köşk’e bağlandığını söyleyen Kılınç, “Hizmet interlandımızın genişlemesiyle 25 kilometre uzaklıktaki dağ mahallelerimize de hizmet götürme uğraşısındayız. Bu uzak mahallelerimizin her birine birer düğün salonu veya iki mahallemize ortak bir halı saha yaparak, yeni yetişmekte olan gençlerimizi de kötü alışkanlıklardan hem korumak, hem de sporu sevdirerek Atatürk’ün de söylediği gibi ‘Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur’ anlayışıyla yetiştirmek istiyoruz. Bu anlamda halı sahalara önem vermekle birlikte 3.5 yıllık süreçte tüm mahallelerimizin parke taşı döşeme işlemlerini de yapmaya devam ediyoruz. Merkezimizdeki meydan projemiz de gerçekleşmek üzere. Geçen dönem Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Köşk Meslek Yüksekokulu’nu girişimlerimiz sonucunda ilçemize kazandırdık. Yine 200 araçlık kapalı otopark çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu.  
  “VERDİĞİMİZ SÖZLERİN HEPSİNİ YERİNE GETİRDİK”
  Süreç dahilinde ortaya koydukları girişimler sonucunda Hükümet Konağı’nı da tamamlayarak hizmete açılmasını sağladıklarını kaydeden Kılınç, “Bunun yanında şu anda mevcut hizmet vermekte olduğumuz belediye hizmet binamızı da hamd olsun hayata geçirdik. Kapalı spor salonumuzun yapım çalışmaları devam ediyor. Kültür Merkezi’nin de projesi de şu an çiziliyor. İnşallah onu da en kısa zamanda halkımızın hizmetine sunacağız. Hükümet yatırımları kapsamındaki Köşk Anadolu Lisesi’nin yapımı şu anda tamamlandı ve teslim alınmak üzere. Hastane projemiz de Sağlık Bakanlığı’ndan son edindiğimiz bilgilere göre Aralık ayı içerisinde ihaleye çıkılacak. Hizmet bitmez. Biz seçim beyannamemizde halkımıza verdiğimiz sözler ve vermediğimiz sözlerle birlikte hepsini yerine getirdik. Köşk Çayı Islahı yaklaşık olarak 3.5 kilometreye tekabül ediyor. Bunun etrafından da güzel bir peyzaj çalışması ile yürüyüş yolu ve mesire alanı gibi halkımızın hoşça vakit geçireceği bir alanı da hayata geçireceğiz. Köşk Çayı üzerinde mahallelerimizin ihtiyacı olan dört köprü yapımını da tamamladık” diye konuştu. 
  “İLÇEMİZE 100 MİLYON LİRALIK YATIRIM KAZANDIRDIK”
  “Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu, AK Parti’li milletvekillerimiz ve DSİ Bölge Müdürlüğü yetkililerimiz sağ olsunlar bizleri kırmadılar” diyen Kılınç, “Köşk için her talebimizle ilgili olarak gerekeni fazlasıyla yerine getirdiler. Biz bütün bu hizmetleri yaparken İller Bankası desteğiyle, merkezi hükümetimizin desteğiyle gerçekleştiriyoruz. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Binali Yıldırım ile birlikte Sayın Bakanımız Atilla Koç da Köşk’ün bir ağabeyi, bir ferdi olarak da büyük destekler sağlamaya devam ediyor. Yapmış olduğumuz çalışmalar, Köşk için yeterli değil. Elbette daha güzel, daha ileriye dönük projelerimiz de olacak. Sarıçam, Kıran ve Kızılcaköy Mahallesi’nde hükümet yatırımlarımız kapsamında 3 okul daha yapılacak. Yine Köşk merkezde geçen dönem bir İmam Hatip Lisesi yapmıştık. Yaklaşık olarak devletimizden aldığımız yardımlarla birlikte ilçemize 100 milyonluk yatırım kazandırdık. Bu tabi ki sadece belediye değil hükümetimizin hayata geçirdiği yatırımlar da var” ifadelerini kullandı. 
  “HÜKÜMETİMİZDEN AZIMSANMAYACAK DESTEKLER ALIYORUZ”
  Yeni hazırladıkları projeler kapsamında Köşk’te Gençlik Merkezi Projesi’ni de hayata geçireceklerini vurgulayan Kılınç, şunları kaydetti: "İlerleyen süreçte ilçemize, kapalı pazar yeri ve yüzme havuzu da kazandıracağız. İlçemizde geleneksel boğa ve deve güreşlerinin gerçekleşmesi için bir arena projesi de çizdirdik. Elbette bunların hepsi zaman içerisinde olacak işlerdir. Mücadele vermeye devam edeceğiz. Biz yola çıkarken, 'İktidar Partisi’nin desteğiyle Ankara ile Köşk arasında bir köprü vazifesi göreceğiz' dedik. Süreç dahilinde desteklerini esirgemeyen AK Parti Aydın Milletvekilleri Mustafa Savaş, Mehmet Erdem ve Abdurrahman Öz’e de ayrıca teşekkür ediyorum. Biz hizmet yapıyorken ve verdiğimiz sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşarken, hükümetimizden aldığımız desteğin de azımsanmayacak kadar fazla olduğunun bilincindeyiz."
  “DAHA GENİŞ ÇAPLI HİZMETLERİ DE HAYATA GEÇİRECEĞİZ”
  “Büyükşehir Yasası ekonomik yönden gelirlerimizin azalmasına bağlı olarak bizi ekonomik yönden sıkıntılara soktu” diyen Kılınç, “İnşallah bunlar da ileriye dönük olarak aşılacak konulardır. Zaman geliyor ki ucu ucuna hizmeti yetiştiriyoruz ancak öyle ya da böyle yapacak olduğumuz hizmetlerden de asla taviz vermiyoruz. Hiçbir şekilde bize ağlama edebiyatı yakışmaz ve mazeret başarıya engel değildir. Zaten Cumhurbaşkanımızın azimkarlığı da ortada. Çok büyük bir cefa çekerek durmadan çalışma şevkini sürdürüyor. Biz de bu anlamda ‘Durmak yok, yola devam’ sözüyle hareket ediyoruz. Bunun için de durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Biz halkımızın emrinde bir hizmetkarız. Belediyemizde odamızın kapısı, 24 saat halkımıza açıktır. Hiçbir zaman kapalı kapılar ardından bir işimiz olsun diye mücadele vermedik, vermeyeceğiz. Allah da bize nasip etmesin. Sonuç olarak Allah nasip eder, partimiz tekrar beni aday olarak gösterir, halk da teveccüh gösterirse, hizmetkarlığımıza devam edeceğiz. Köşk’te ilerleyen süreçte daha vizyoner yaklaşımlarla daha geniş çaplı hizmetleri de hayata geçirmeye talibiz” şeklinde konuştu. 
  “İLERİDE KÖŞK’TE OSB’DE KURULABİLİR”
  Köşk’te ilerleyen süreçte jeotermal kaynaklı merkezi ısıtma projesini düşündüklerini söyleyen Kılınç, “Yeni yapılanma olan apartmanlarda bu iş daha ergonomik oluyor. Bugün iki katlı ev var, oraya da bir bağlantı yapılacak, 20-30 dairelik bir apartmana da bağlantı yapılacak ve daire başına maliyet daha az olacak. Netice itibariyle jeotermalle ilçemizi ısıtmayı düşünüyoruz. Jeotermalden faydalanmak için ilerleyen süreçte girişimlerimiz sıklaşacak. AK Parti Aydın İl Başkanımız Ahmet Ertürk ile de bu konuda istişareler yaptık. İnşallah ileride bunu başarırız. Artık göç alan bir ilçe halinde geldik. İleride Köşk’te Organize Sanayi Bölgesi (OSB) de kurulabilir ama bizim buralarda hazine arazimiz yok. Mevcut arazilerimiz tarım için daha elverişli. Konum itibariyle de Efeler bize yakın. Fırsat oluştukça ileride Köşk’de OSB de kurulabilir” dedi. 
   “ŞU ANDA AK PARTİ’NİN İLÇEMİZDEKİ OYU YÜZDE 60’TIR”
  “AK Parti sayesinde yücelmiş bir belediye başkanıyım” ifadelerini kullanan Kılınç, "Biz partimiz, davamız ve Cumhurbaşkanımızdan güç alıyoruz. Biz bu güce güç katmak için mücadele halindeyiz. Halkımızın teveccühü ortada. Şu anda yüzde 60 desteğe sahibiz. Göreve geldiğimizde oy oranımız yüzde 36-40 arasındaydı. Hükümetimizin  bize verdiği desteklerle yapmış olduğumuz yatırımlar sayesinde bir oy artışımız söz konusu. Hizmetkarlığımız ve aradaki elçiliğimiz de ortada. Köşk, AK yatırımlarla kabuğunu kırıyor. İyi hizmetler yapmaya çalışıyoruz ve halk da bunu takdir ediyor. İktidar partisi olmasak bu yatırımları hayata geçirmesek zor. Hayatım boyunca teferruatı sevmedim, önemli olan icraattır. Bürokrasi ve teferruata fazla takılmadan icraat odaklı çalışma yöntemimiz var. Bu yöntemle ilçemize daha da vizyoner dokunuşlarda bulunmak için canla başla çalışmaya gayreti içindeyiz” diye konuştu. 
  “5 YILDA 3 BİN ÖĞRENCİYE ULAŞACAĞIZ” 
  Köşk Meslek Yüksekokulu’nda bin 300’e yakın öğrencinin öğrenim gördüğünüz söyleyen Kılınç, sözlerini şöyle tamamladı: “Şu anda mevcut 3 programımız var. Allah nasip ederse her sene bir program açacağız. Üniversitemizin toplam kapasitesi dolduğunda, toplamda 3 bin öğrenci ilçemizde öğrenim görmüş olacak. Seneye de hedefimiz bin 500 öğrenciye ulaşmaktır. Bankacılık, Dış Ticaret, Gıda Teknolojisi gibi buna benzer bölümlerde ilerleyen süreçte açılacak. 5 yıl sonra 2 bin 500-3 bin öğrencinin ilçemizde öğrenim görmesi, ilçemize de sosyoekonomik bir canlılık katacaktır. Üniversite ilçemiz için çok önemli. Bu anlamda belediye olarak da her türlü desteğe hazırız."


 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
Kaynak:

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
sanalbasin.com üyesidir
NAMAZ VAKİTLERİ
Nazilli Belediyesi Tanıtım
yukarı çık