Garpark
Kuruçeşme

Son dakika haberleri- Aydın'ın haber sitesi SES Gazetesi'nde

  • Dolar 3.9331
  • Euro 4.8406
  • GR ALTIN 167.61
  • ÇEYREK 274.66

30 yıllık hayal gerçek oluyor

AK Parti Karpuzlu İlçe Başkanı Süleyman Taner Çakar, Karpuzlu halkının 30 yıldır hayalini kurduğu Karpuzlu-Milas bağlantı yolunun tamamıyla hizmete açılması için gün saydıklarını söyledi. 

30 yıllık hayal gerçek oluyor
  • 17 Temmuz 2017, Pazartesi 9:12

 

Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün son 600 metrelik kısmında yapım çalışmalarını tüm hızıyla sürdürdüğü Karpuzlu-Milas Bağlantı Yolu’nun, Ağustos ayı sonuna doğru tamamlanacağını söyleyen Başkan Çakar, “30 yıldır halkımızın beklediği yola nihayet kavuşuyoruz. Karpuzlu, AK icraatlarla kabuğunu kırıyor” dedi. 

“BAŞARIMIZIN SEBEBİ HALKIMIZLA BÜTÜNLEŞMEMİZ”

22 Kasım 2014’te gerçekleşen kongrede AK Parti Karpuzlu İlçe Başkanı seçilen Süleyman Taner Çakar, aradan geçen sürece ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Göreve seçildiği günden beri ilçe teşkilatını tekrar toparlayıp güçlendirme aşamasında mücadele verdiklerini söyleyen Çakar, “Partimiz, yerel seçimden çıkmıştı. Mahalle teşkilatı, gençlik, kadın kolları ve yönetimimizle iyi bir ekip kurduk. Bunun ardından 7 Haziran Seçimleri’ni atlattık. 7 Haziran’da yüzde 47 oy oranıyla ilçemizde birinci parti olduk. Türkiye Geneli istediğimiz gibi olmadı ama 1 Kasım Seçimleri’nde de yüzde 50’nin üzerinde oy oranına çıktık. İlçemizde yine açık ara önde birinci parti olmuştuk. Daha sonrasındaysa 16 Nisan Halkoylaması’nda da yüzde 56,5 oy oranıyla il genelinde Evet oyunu Köşk’ten sonra en yüksek çıkaran ikinci ilçe olduk. Bu teşkilatımızla, halkımızla bütünleşmemiz sayesinde oldu. Şeffaf bir yönetim anlayışımızla bu mümkün oldu. Sürekli halkın içinde bulunarak sıkıntılarını dinlememiz ve çözüm arayışı için bunu milletvekillerimize iletmemizle bu başarıları yakaladık” dedi.

“İHTİYAÇ DUYDUĞUMUZ GÖLETLER BİR BİR HAYATA GEÇECEK”

Karpuzlu’da hükümet yatırımları nezdinde iyi işler yapılmaya başlandığını söyleyen Çakar, “2009-2014 yılları arasında il genel meclisi üyeliği görevimizi yaptığımız süreçte başlattığımız işleri artık birer birer neticelendirmeye başladık. Hatipkışla Çamköy Göleti, yaklaşık 10.5 milyon liralık maliyetle yapılıyor. Biz bu göleti 2013 yılında proje kapsamına aldırmıştık. Şimdi inşaatına başlayalı 1 yıl oldu. Geçtiğimiz günlerde AK Parti Aydın Milletvekilimiz Mustafa Savaş ile birlikte ilçemizi ziyaret ettiğinde de gölette incelemelerde bulunduk. Meriçler Göleti tamamlandı, Şenköy Göleti yapım çalışmaları devam ediyor. Bunlar DSİ’den programa aldırarak yaptırmakta olduğumuz göletlerdir. Şimdi de Akçaabat Göleti’nin ilk kazması vuruldu. Bu göletin maliyeti de 2.5 milyon liradır. Bunun yanında uzun süredir istediğimiz bizim için büyük önemi olan en büyük mahallemiz Tekeler’e de bir gölet yaptırmak için bir yıla yakın süredir girişimlerde bulunuyorduk. 30 Mayıs’ta Tekeler Göleti’nin proje ihalesi yapıldı. Şu anda DSİ, ihale ettiği projeyi bir firma aracılığıyla yaptırıyor. Bu yıl sonuna doğru da inşaat ihalesine çıkılacak ve Tekeler Mahallesi de gölet inşaatıyla susuzluğuna en azından bir çare bulacak. Yine Umcular ve Güney’e de iki göleti programa aldırdık. Bu yıl sonuna doğru bu küçük çaplı göletlerimizin de inşaatı başlayacak. Yağşılar Mahallesi’nde de gölet yaptırmak için şu anda uygun yer aranıyor” dedi. 

“AĞUSTOS SONUNDA KARPUZLU-MİLAS YOLU TAMAMLANACAK”

Karpuzlu’nun 30 yıldır hayali olan Karpuzlu-Milas arasındaki yolun son durumu hakkında da konuşan Çakar, “Göreve geldiğimizde bu yol inşaatı müteahhidin vefat etmesi nedeniyle durmuştu. Tekrardan ihale sürecini hızlandırılması için milletvekillerimize talep de bulunduk. Şu anda da Ağustos sonuna doğru firmanın taahhüt ettiği zaman doluyor. Yol büyük ölçüde tamamlanmak üzere. 600 metrelik bir kısım kaldı. Bir de ilçe merkezimizdeki en son varış noktası olan 800 metrelik alanda da AYDEM ve ASKİ’nin alt ve üst yapı çalışması bekleniyor. Bu çalışmalar bittikten sonra asfaltlama yapılarak Milas yolumuz ilçemizden 42 kilometre ve tamamıyla asfalt yol haline gelecek. Yolu şimdiden kullanan bazı hemşerilerimiz 25 dakikada Karpuzlu’dan Milas’a gittiklerini söylüyor. Bu yol sayesinde hem Milas’a Bodrum’a kolay erişim sağlanmış olacak. Bu yolun kullanıma açık olduğunun bilinmesi gerekiyor. İnşaat bittikten sonra bunun duyurulması için bizlere de büyük görev düşüyor. Bu yol, ANAP döneminden beri Karpuzlu’nun hayaliydi. Yaklaşık 30 yıllık hayal AK icraatlar kapsamında gerçek oluyor” dedi. 

“KARPUZLU’YA MODERN BİR HÜKÜMET KONAĞI İNŞA EDECEĞİZ”

Karpuzlu’daki sağlık ocağı binasının yetersizliğinden ötürü ihtiyaç duyduklarını entegre hastanesinin tamamlandığını belirten Çakar, “Göreve başladığımızda henüz kazma dahi vurulmamıştı. Şu andan hastanemiz yeni binaya taşındı. Halkımıza yeni binada hizmet vermeye başladık. 15 yataklı hastanemizde röntgen çekilebiliyor. Önceden bu hizmetler yoktu. Daha da teşekküllü hale gelmesi için girişimlerimiz sürüyor. Milli Eğitim Projeleri kapsamında ilçemizde bir İmam Hatip Ortaokulu binası yapılmasını talep etmiştik. Bu okulumuzun da inşaatı başladı. Şu anda üç katı yapıldı artık iç ve dış düzenlemeler yapılıyor. Okulumuzun Eylül ayına yetiştirilmesini istiyoruz. Firmanın da bize taahhüdü yeni eğitim-öğretim sezonuna yetiştirileceği yönündeydi. Bunun yanında ilçemiz hükümet konağı baya tahrip olmuş durumda. Uzun yıllardır hizmet veren binamızda derin çatlaklar var. Çatısında deforme olmuş kısımlar var. Komple büyük bir onarımdan geçmesi gerekiyor. Büyük onarımdan ziyade esasında yenisinin yapılması daha uygun olacak. Bu çerçevede yeni hükümet konağı binamızın inşaatını da programa aldırdık. Önümüzdeki yıl inşaatın başlamasını bekliyoruz. Mevcut hükümet konağımızın bulunduğu yerde eski yıkılarak ilçemize yakışan bir şekilde modern bir hükümet konağına kavuşacağız” diye konuştu. 

“ORTAK AKIL VE BİRLİĞE İHTİYACIMIZ VAR”

Karpuzlu’da devlet yatırım ve hizmetlerinin hayata geçmesi için ortak akıl ve birliğe ihtiyaç duyduklarını söyleyen Çakar, “Biz burada birliği sağlayamazsak Ankara’dan ya da Aydın’dan bir şey istememiz gerçekten zor olur. Karpuzlu Belediye Başkanı Tuğrul Ozan’dan biz böyle bir birlik ve beraberlik göremedik. Yani yanına bazı STK başkanlarını üniversite için gelin, oturalım, konuşalım denmesiyle ilçemize üniversitenin gelmesinin ben mümkün olacağını zannetmiyorum. Karpuzlu’da öncelikle tüm STK temsilcileriyle siyasi parti teşkilatları hep birlikte el ele vererek üniversite ile ilgili olarak milletvekillerimizin de desteğiyle bir mücadeleye girilmesi gerekiyor. Bunun dışında gelişen konuları, şahsım olarak sadece halkı suni gündem maddeleriyle oyalamak olarak görüyorum. Başkan Ozan’ın, ‘Karpuzlu’ya bir askeri üs kurduracağım’ gibi açıklamaları da vardı. Daha önce bunun da suni bir gündem maddesi olduğu ortaya çıktı. Biz öncelikle ilçemizde birlik ve beraberliği sağlamalıyız. Karpuzlu’nun kaybedecek bir günü bile yok. İlçemiz gerek nüfus gerekse coğrafi konum olarak ilimizin en uçta kalmış ilçelerinden birisi. Karpuzlu hizmete aç. Allah’ın izniyle birçok hizmeti hükümet kurumlarımızdan da alıyoruz. Daha da ilçemizin güzelleşmeye ve gelişmeye ihtiyacı var. İlçemizi daha da güzelleştirmek için birlik ve beraberliği geliştirmemiz şart” dedi. 

“TEKELER’İN SUSUZLUK SORUNU BİR TÜRLÜ ÇÖZEMEDİ”

Karpuzlu Belediye Başkanı Ozan’ın belediyenin yapması gereken asli işlere eğilim göstermeyip örneğin gerektiği kadar önem gösterilmesi gereken futbola orantısız destek sağlamasının bazı sıkıntılara yol açtığını söyleyen Çakar, “Duyuyoruz, belediyemiz maddi olarak da baya bir borç içerisine girmiş durumda. İşçilerin maaşları duyduğumuza göre iki aydır ödenmiyormuş. Halk geçen seneki spor kulübüne aşırı şekilde orantısız bir maddi kaynak aktarımından ötürü şikayetçi. Biz bu ilçede yaşıyoruz. Biz ilçemizin belediyesinin em maddi hem manevi anlamda da güçlü olmasını isteriz. İlçemizde susuzluk sorunu var. Örneğin Tekeler Mahallesi’nin nüfusu 2 bin olmasına rağmen şu anda dört günde bir su veriliyor. Bunu DSİ yetkililerine anlattığımızda inanamadılar. ASKİ ne yazık ki bir türlü Tekeler’in susuzluk sorununa çare bulamadı. DSİ kendilerine yetki verilirse gereğini yapacağını söylüyor. Tekeler Mahallesi’ni susuz bırakmak istemiyoruz. Gölet önümüzdeki senenin kış yağmurlarını tutacak ve halkımız bahçe sulamalarını bu göletten yapacak. İçme suyunu sulamada değil de sadece içme suyunda kullandıklarında bir daha susuzluk sıkıntısı çekilmeyecek diye de düşünüyoruz” dedi. 

“9 KİLOMETRELİK YOL BİR AN ÖNCE GENİŞLETİLMELİ”

Tekeler-Şenköy-Yağşılar Grup Yolu’nun 3 bin kişilik nüfusa hizmet veren bir yol olduğunu söyleyen Çakar, “Biz geçen dönem il genel meclisi üyeliğimiz döneminde bunun genişletilmesi için çok mücadele ettik. Ancak kamulaştırılması gereken araziler vardı. Özelleştirme kamulaştırma yapmadan vatandaşın rızasını istiyordu. Liste çıkarttık. Vatandaşın belli bir kısmı rıza gösterdi, bir kısmıysa rıza göstermedi. Bu yüzden yolun genişletilmesini yapamadık. Yolun Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından genişletilmesi gerekiyor ya da bunla ilgili ciddi mücadele sarf edilmesi gerekiyor. 3 mahalle muhtarımız için Mustafa Savaş milletvekilimizle görüşüp Aydın Valiliği’nden randevu aldık. Bunun ardından Aydın BŞB tarafından yol ölçümlerine başlandı ancak bunun devamı gelmedi. Biz yolun bir an önce genişletilmesini istiyoruz. Burada arıcılıkla uğraşan vatandaşlarımız var. Buraya artık uzun tırlar girmekte. Bu yol ilçemizin turistik tanıtımında da önemli role sahip olan Alinda Antik Kenti’ne de hizmet ediyor. Bu 9 kilometrelik yolun genişletilmesi için bizler de mücadele edeceğiz. Bu yol bir an önce Aydın BŞB tarafından genişletilmeli” dedi. 
  AK Parti Karpuzlu İlçe Başkanı Süleyman Taner Çakar, 15 Temmuz şehitlerini yad edip, 'Allah bu milleti bir daha böyle günler yaşatmaması' temennisinde bulundu. 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
Kaynak:

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Davut Davut 17.07.2017

Tekeler koyunun yol su problemi akp iktidara gelmezden de vardı sonrasında da devam etmekte 15 . Yılına devretmesine rağmen halen belediye büyük şehir diyor büyük şehir hükümet diyor ege nin en büyük köyü olan tekeler ve çevre köylerinin sandıklardan çıkan Tüm güven oylarının boş olduğunun bi ispatıdır bir vatandaş olarak benim talebim verdiğimiz oylarının hakkinin odenmesi

yükleniyor
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 26 17 3 6 33 54
2 İstanbul Başakşehir 26 16 5 5 20 53
3 Beşiktaş 26 14 8 4 24 50
4 Fenerbahçe 26 13 9 4 19 48
5 Trabzonspor 26 11 9 6 8 42
6 Kayserispor 26 11 8 7 4 41
7 Göztepe 26 11 7 8 0 40
8 Demir Grup Sivasspor 26 11 5 10 -2 38
9 Akhisar Bld. Genç. 26 9 7 10 -4 34
10 Yeni Malatyaspor 26 9 7 10 -6 34
11 Bursaspor 26 9 6 11 -1 33
12 Kasımpaşa 26 8 7 11 -5 31
13 Aytemiz Alanyaspor 26 8 4 14 -6 28
14 Antalyaspor 26 7 7 12 -16 28
15 Osmanlıspor FK 26 7 6 13 -7 27
16 Gençlerbirliği 26 6 9 11 -8 27
17 Atiker Konyaspor 26 6 6 14 -10 24
18 Karabükspor 26 3 3 20 -43 12
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 Çaykur Rizespor 28 15 8 5 22 53
2 MKE Ankaragücü 28 15 7 6 15 52
3 Ümraniyespor 28 15 5 8 13 50
4 Altınordu 28 14 6 8 10 48
5 Gazisehir Gaziantep FK 28 13 8 7 25 47
6 Boluspor 28 13 5 10 15 44
7 İstanbulspor 28 12 6 10 1 42
8 Vartaş Elazığspor 28 11 8 9 7 41
9 Erzurum BB 28 10 10 8 3 40
10 Balıkesirspor 28 12 6 10 4 39
11 Giresunspor 28 10 7 11 5 37
12 Adana Demirspor 28 9 7 12 -2 34
13 Adanaspor 28 9 7 12 -12 34
14 Samsunspor 28 7 12 9 -7 33
15 Eskişehirspor 28 9 7 12 1 31
16 Denizlispor 28 8 6 14 -9 30
17 Manisaspor 28 7 3 18 -27 15
18 Gaziantepspor 28 2 4 22 -64 1
    Takımlar O G B M Av P
1 Menemen Belediyespor 27 19 4 4 37 61
2 Hatayspor 27 18 5 4 36 59
3 Afjet Afyonspor 27 17 7 3 27 58
4 Sivas Belediyespor 27 16 7 4 22 55
5 Sancaktepe Belediyespor 27 13 10 4 20 49
6 İnegölspor 27 14 7 6 9 49
7 Keçiörengücü 27 14 6 7 30 48
8 Sarıyer 27 11 4 12 4 37
9 Kastamonuspor 27 11 3 13 3 36
10 Tokatspor 27 9 8 10 -8 35
11 Etimesgut Belediyespor 27 9 6 12 -7 33
12 Eyüpspor 27 9 4 14 -13 31
13 Amed Sportif 27 9 6 12 -1 30
14 Bucaspor 27 8 6 13 -7 27
15 Tuzlaspor 27 7 5 15 -12 26
16 Bodrumspor 27 5 7 15 -21 22
17 Kocaeli Birlik Spor 27 4 3 20 -34 12
18 Mersin İdmanyurdu 27 1 0 26 -85 -18
    Takımlar O G B M Av P
1 Gümüşhanespor 27 16 4 7 21 52
2 Altay 27 14 8 5 21 50
3 Bugsaşspor 27 14 6 7 19 48
4 Sanliurfaspor 27 15 3 9 13 48
5 Sakaryaspor 27 13 8 6 13 47
6 Hacettepe Spor 27 12 10 5 18 46
7 Bandırmaspor 27 13 6 8 9 45
8 Konya Anadolu Selçukspor 27 11 9 7 -1 42
9 Niğde Belediyespor 27 11 6 10 -2 39
10 Kırklarelispor 27 10 8 9 0 38
11 Zonguldak Kömürspor 27 9 7 11 -6 34
12 Kahramanmaraşspor 27 8 9 10 -9 33
13 Pendikspor 27 8 7 12 -8 31
14 Fatih Karagümrük 27 9 3 15 -12 30
15 Nazilli Belediyespor 27 5 8 14 -17 23
16 Fethiyespor 27 4 10 13 -18 22
17 Karşıyaka 27 4 9 14 -16 15
18 Silivrispor 27 2 9 16 -25 15
NAMAZ VAKİTLERİ
özge
yukarı çık