ENERYA
Kuruçeşme

Son dakika haberleri- Aydın'ın haber sitesi SES Gazetesi'nde

  • Dolar 4.7177
  • Euro 5.5240
  • GR ALTIN 197.15
  • ÇEYREK 321.76

30 yıllık hayal gerçek oluyor

AK Parti Karpuzlu İlçe Başkanı Süleyman Taner Çakar, Karpuzlu halkının 30 yıldır hayalini kurduğu Karpuzlu-Milas bağlantı yolunun tamamıyla hizmete açılması için gün saydıklarını söyledi. 

30 yıllık hayal gerçek oluyor
  • 17 Temmuz 2017, Pazartesi 9:12

 

Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün son 600 metrelik kısmında yapım çalışmalarını tüm hızıyla sürdürdüğü Karpuzlu-Milas Bağlantı Yolu’nun, Ağustos ayı sonuna doğru tamamlanacağını söyleyen Başkan Çakar, “30 yıldır halkımızın beklediği yola nihayet kavuşuyoruz. Karpuzlu, AK icraatlarla kabuğunu kırıyor” dedi. 

“BAŞARIMIZIN SEBEBİ HALKIMIZLA BÜTÜNLEŞMEMİZ”

22 Kasım 2014’te gerçekleşen kongrede AK Parti Karpuzlu İlçe Başkanı seçilen Süleyman Taner Çakar, aradan geçen sürece ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Göreve seçildiği günden beri ilçe teşkilatını tekrar toparlayıp güçlendirme aşamasında mücadele verdiklerini söyleyen Çakar, “Partimiz, yerel seçimden çıkmıştı. Mahalle teşkilatı, gençlik, kadın kolları ve yönetimimizle iyi bir ekip kurduk. Bunun ardından 7 Haziran Seçimleri’ni atlattık. 7 Haziran’da yüzde 47 oy oranıyla ilçemizde birinci parti olduk. Türkiye Geneli istediğimiz gibi olmadı ama 1 Kasım Seçimleri’nde de yüzde 50’nin üzerinde oy oranına çıktık. İlçemizde yine açık ara önde birinci parti olmuştuk. Daha sonrasındaysa 16 Nisan Halkoylaması’nda da yüzde 56,5 oy oranıyla il genelinde Evet oyunu Köşk’ten sonra en yüksek çıkaran ikinci ilçe olduk. Bu teşkilatımızla, halkımızla bütünleşmemiz sayesinde oldu. Şeffaf bir yönetim anlayışımızla bu mümkün oldu. Sürekli halkın içinde bulunarak sıkıntılarını dinlememiz ve çözüm arayışı için bunu milletvekillerimize iletmemizle bu başarıları yakaladık” dedi.

“İHTİYAÇ DUYDUĞUMUZ GÖLETLER BİR BİR HAYATA GEÇECEK”

Karpuzlu’da hükümet yatırımları nezdinde iyi işler yapılmaya başlandığını söyleyen Çakar, “2009-2014 yılları arasında il genel meclisi üyeliği görevimizi yaptığımız süreçte başlattığımız işleri artık birer birer neticelendirmeye başladık. Hatipkışla Çamköy Göleti, yaklaşık 10.5 milyon liralık maliyetle yapılıyor. Biz bu göleti 2013 yılında proje kapsamına aldırmıştık. Şimdi inşaatına başlayalı 1 yıl oldu. Geçtiğimiz günlerde AK Parti Aydın Milletvekilimiz Mustafa Savaş ile birlikte ilçemizi ziyaret ettiğinde de gölette incelemelerde bulunduk. Meriçler Göleti tamamlandı, Şenköy Göleti yapım çalışmaları devam ediyor. Bunlar DSİ’den programa aldırarak yaptırmakta olduğumuz göletlerdir. Şimdi de Akçaabat Göleti’nin ilk kazması vuruldu. Bu göletin maliyeti de 2.5 milyon liradır. Bunun yanında uzun süredir istediğimiz bizim için büyük önemi olan en büyük mahallemiz Tekeler’e de bir gölet yaptırmak için bir yıla yakın süredir girişimlerde bulunuyorduk. 30 Mayıs’ta Tekeler Göleti’nin proje ihalesi yapıldı. Şu anda DSİ, ihale ettiği projeyi bir firma aracılığıyla yaptırıyor. Bu yıl sonuna doğru da inşaat ihalesine çıkılacak ve Tekeler Mahallesi de gölet inşaatıyla susuzluğuna en azından bir çare bulacak. Yine Umcular ve Güney’e de iki göleti programa aldırdık. Bu yıl sonuna doğru bu küçük çaplı göletlerimizin de inşaatı başlayacak. Yağşılar Mahallesi’nde de gölet yaptırmak için şu anda uygun yer aranıyor” dedi. 

“AĞUSTOS SONUNDA KARPUZLU-MİLAS YOLU TAMAMLANACAK”

Karpuzlu’nun 30 yıldır hayali olan Karpuzlu-Milas arasındaki yolun son durumu hakkında da konuşan Çakar, “Göreve geldiğimizde bu yol inşaatı müteahhidin vefat etmesi nedeniyle durmuştu. Tekrardan ihale sürecini hızlandırılması için milletvekillerimize talep de bulunduk. Şu anda da Ağustos sonuna doğru firmanın taahhüt ettiği zaman doluyor. Yol büyük ölçüde tamamlanmak üzere. 600 metrelik bir kısım kaldı. Bir de ilçe merkezimizdeki en son varış noktası olan 800 metrelik alanda da AYDEM ve ASKİ’nin alt ve üst yapı çalışması bekleniyor. Bu çalışmalar bittikten sonra asfaltlama yapılarak Milas yolumuz ilçemizden 42 kilometre ve tamamıyla asfalt yol haline gelecek. Yolu şimdiden kullanan bazı hemşerilerimiz 25 dakikada Karpuzlu’dan Milas’a gittiklerini söylüyor. Bu yol sayesinde hem Milas’a Bodrum’a kolay erişim sağlanmış olacak. Bu yolun kullanıma açık olduğunun bilinmesi gerekiyor. İnşaat bittikten sonra bunun duyurulması için bizlere de büyük görev düşüyor. Bu yol, ANAP döneminden beri Karpuzlu’nun hayaliydi. Yaklaşık 30 yıllık hayal AK icraatlar kapsamında gerçek oluyor” dedi. 

“KARPUZLU’YA MODERN BİR HÜKÜMET KONAĞI İNŞA EDECEĞİZ”

Karpuzlu’daki sağlık ocağı binasının yetersizliğinden ötürü ihtiyaç duyduklarını entegre hastanesinin tamamlandığını belirten Çakar, “Göreve başladığımızda henüz kazma dahi vurulmamıştı. Şu andan hastanemiz yeni binaya taşındı. Halkımıza yeni binada hizmet vermeye başladık. 15 yataklı hastanemizde röntgen çekilebiliyor. Önceden bu hizmetler yoktu. Daha da teşekküllü hale gelmesi için girişimlerimiz sürüyor. Milli Eğitim Projeleri kapsamında ilçemizde bir İmam Hatip Ortaokulu binası yapılmasını talep etmiştik. Bu okulumuzun da inşaatı başladı. Şu anda üç katı yapıldı artık iç ve dış düzenlemeler yapılıyor. Okulumuzun Eylül ayına yetiştirilmesini istiyoruz. Firmanın da bize taahhüdü yeni eğitim-öğretim sezonuna yetiştirileceği yönündeydi. Bunun yanında ilçemiz hükümet konağı baya tahrip olmuş durumda. Uzun yıllardır hizmet veren binamızda derin çatlaklar var. Çatısında deforme olmuş kısımlar var. Komple büyük bir onarımdan geçmesi gerekiyor. Büyük onarımdan ziyade esasında yenisinin yapılması daha uygun olacak. Bu çerçevede yeni hükümet konağı binamızın inşaatını da programa aldırdık. Önümüzdeki yıl inşaatın başlamasını bekliyoruz. Mevcut hükümet konağımızın bulunduğu yerde eski yıkılarak ilçemize yakışan bir şekilde modern bir hükümet konağına kavuşacağız” diye konuştu. 

“ORTAK AKIL VE BİRLİĞE İHTİYACIMIZ VAR”

Karpuzlu’da devlet yatırım ve hizmetlerinin hayata geçmesi için ortak akıl ve birliğe ihtiyaç duyduklarını söyleyen Çakar, “Biz burada birliği sağlayamazsak Ankara’dan ya da Aydın’dan bir şey istememiz gerçekten zor olur. Karpuzlu Belediye Başkanı Tuğrul Ozan’dan biz böyle bir birlik ve beraberlik göremedik. Yani yanına bazı STK başkanlarını üniversite için gelin, oturalım, konuşalım denmesiyle ilçemize üniversitenin gelmesinin ben mümkün olacağını zannetmiyorum. Karpuzlu’da öncelikle tüm STK temsilcileriyle siyasi parti teşkilatları hep birlikte el ele vererek üniversite ile ilgili olarak milletvekillerimizin de desteğiyle bir mücadeleye girilmesi gerekiyor. Bunun dışında gelişen konuları, şahsım olarak sadece halkı suni gündem maddeleriyle oyalamak olarak görüyorum. Başkan Ozan’ın, ‘Karpuzlu’ya bir askeri üs kurduracağım’ gibi açıklamaları da vardı. Daha önce bunun da suni bir gündem maddesi olduğu ortaya çıktı. Biz öncelikle ilçemizde birlik ve beraberliği sağlamalıyız. Karpuzlu’nun kaybedecek bir günü bile yok. İlçemiz gerek nüfus gerekse coğrafi konum olarak ilimizin en uçta kalmış ilçelerinden birisi. Karpuzlu hizmete aç. Allah’ın izniyle birçok hizmeti hükümet kurumlarımızdan da alıyoruz. Daha da ilçemizin güzelleşmeye ve gelişmeye ihtiyacı var. İlçemizi daha da güzelleştirmek için birlik ve beraberliği geliştirmemiz şart” dedi. 

“TEKELER’İN SUSUZLUK SORUNU BİR TÜRLÜ ÇÖZEMEDİ”

Karpuzlu Belediye Başkanı Ozan’ın belediyenin yapması gereken asli işlere eğilim göstermeyip örneğin gerektiği kadar önem gösterilmesi gereken futbola orantısız destek sağlamasının bazı sıkıntılara yol açtığını söyleyen Çakar, “Duyuyoruz, belediyemiz maddi olarak da baya bir borç içerisine girmiş durumda. İşçilerin maaşları duyduğumuza göre iki aydır ödenmiyormuş. Halk geçen seneki spor kulübüne aşırı şekilde orantısız bir maddi kaynak aktarımından ötürü şikayetçi. Biz bu ilçede yaşıyoruz. Biz ilçemizin belediyesinin em maddi hem manevi anlamda da güçlü olmasını isteriz. İlçemizde susuzluk sorunu var. Örneğin Tekeler Mahallesi’nin nüfusu 2 bin olmasına rağmen şu anda dört günde bir su veriliyor. Bunu DSİ yetkililerine anlattığımızda inanamadılar. ASKİ ne yazık ki bir türlü Tekeler’in susuzluk sorununa çare bulamadı. DSİ kendilerine yetki verilirse gereğini yapacağını söylüyor. Tekeler Mahallesi’ni susuz bırakmak istemiyoruz. Gölet önümüzdeki senenin kış yağmurlarını tutacak ve halkımız bahçe sulamalarını bu göletten yapacak. İçme suyunu sulamada değil de sadece içme suyunda kullandıklarında bir daha susuzluk sıkıntısı çekilmeyecek diye de düşünüyoruz” dedi. 

“9 KİLOMETRELİK YOL BİR AN ÖNCE GENİŞLETİLMELİ”

Tekeler-Şenköy-Yağşılar Grup Yolu’nun 3 bin kişilik nüfusa hizmet veren bir yol olduğunu söyleyen Çakar, “Biz geçen dönem il genel meclisi üyeliğimiz döneminde bunun genişletilmesi için çok mücadele ettik. Ancak kamulaştırılması gereken araziler vardı. Özelleştirme kamulaştırma yapmadan vatandaşın rızasını istiyordu. Liste çıkarttık. Vatandaşın belli bir kısmı rıza gösterdi, bir kısmıysa rıza göstermedi. Bu yüzden yolun genişletilmesini yapamadık. Yolun Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından genişletilmesi gerekiyor ya da bunla ilgili ciddi mücadele sarf edilmesi gerekiyor. 3 mahalle muhtarımız için Mustafa Savaş milletvekilimizle görüşüp Aydın Valiliği’nden randevu aldık. Bunun ardından Aydın BŞB tarafından yol ölçümlerine başlandı ancak bunun devamı gelmedi. Biz yolun bir an önce genişletilmesini istiyoruz. Burada arıcılıkla uğraşan vatandaşlarımız var. Buraya artık uzun tırlar girmekte. Bu yol ilçemizin turistik tanıtımında da önemli role sahip olan Alinda Antik Kenti’ne de hizmet ediyor. Bu 9 kilometrelik yolun genişletilmesi için bizler de mücadele edeceğiz. Bu yol bir an önce Aydın BŞB tarafından genişletilmeli” dedi. 
  AK Parti Karpuzlu İlçe Başkanı Süleyman Taner Çakar, 15 Temmuz şehitlerini yad edip, 'Allah bu milleti bir daha böyle günler yaşatmaması' temennisinde bulundu. 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
Kaynak:

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Davut Davut 17.07.2017

Tekeler koyunun yol su problemi akp iktidara gelmezden de vardı sonrasında da devam etmekte 15 . Yılına devretmesine rağmen halen belediye büyük şehir diyor büyük şehir hükümet diyor ege nin en büyük köyü olan tekeler ve çevre köylerinin sandıklardan çıkan Tüm güven oylarının boş olduğunun bi ispatıdır bir vatandaş olarak benim talebim verdiğimiz oylarının hakkinin odenmesi

yükleniyor
ANKET

Cumhurbaşkanı kim olmalı?

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 34 24 3 7 42 75
2 Fenerbahçe 34 21 9 4 42 72
3 İstanbul Başakşehir 34 22 6 6 28 72
4 Beşiktaş 34 21 8 5 39 71
5 Trabzonspor 34 15 10 9 12 55
6 Göztepe 34 13 10 11 -1 49
7 Demir Grup Sivasspor 34 14 7 13 -8 49
8 Kasımpaşa 34 13 7 14 -1 46
9 Kayserispor 34 12 8 14 -11 44
10 Yeni Malatyaspor 34 11 10 13 -7 43
11 Akhisarspor 34 11 9 14 -9 42
12 Aytemiz Alanyaspor 34 11 7 16 -4 40
13 Bursaspor 34 11 6 17 -5 39
14 Antalyaspor 34 10 8 16 -19 38
15 Atiker Konyaspor 34 9 9 16 -4 36
16 Osmanlıspor FK 34 8 9 17 -11 33
17 Gençlerbirliği 34 8 9 17 -17 33
18 Karabükspor 34 3 3 28 -66 12
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 Çaykur Rizespor 34 20 9 5 30 69
2 MKE Ankaragücü 34 18 9 7 21 63
3 Boluspor 34 18 6 10 23 60
4 Ümraniyespor 34 17 8 9 14 59
5 Erzurum BB 34 14 11 9 12 53
6 Gazisehir Gaziantep FK 34 15 8 11 19 53
7 Altınordu 34 15 8 11 10 53
8 Balıkesirspor 34 16 7 11 10 52
9 İstanbulspor 34 14 8 12 6 50
10 Vartaş Elazığspor 34 13 9 12 9 48
11 Giresunspor 34 13 8 13 6 47
12 Adanaspor 34 12 7 15 -15 43
13 Adana Demirspor 34 11 8 15 -3 41
14 Eskişehirspor 34 12 8 14 7 41
15 Denizlispor 34 10 8 16 -4 38
16 Samsunspor 34 7 15 12 -14 36
17 Manisaspor 34 7 3 24 -49 12
18 Gaziantepspor 34 2 4 28 -82 1
    Takımlar O G B M Av P
1 Hatayspor 34 23 7 4 48 76
2 Menemen Belediyespor 34 22 8 4 42 74
3 Afjet Afyonspor 34 21 7 6 31 70
4 Sivas Belediyespor 34 19 10 5 28 67
5 Keçiörengücü 34 19 7 8 36 64
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 11 7 26 59
7 İnegölspor 34 17 8 9 12 59
8 Sarıyer 34 13 5 16 -1 44
9 Tokatspor 34 11 10 13 -8 43
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 9 14 -3 42
11 Kastamonuspor 34 12 4 18 -3 40
12 Eyüpspor 34 11 6 17 -10 39
13 Tuzlaspor 34 10 8 16 -9 38
14 Bodrumspor 34 10 8 16 -14 38
15 Amed Sportif 34 10 10 14 -4 37
16 Bucaspor 34 10 9 15 -9 36
17 Kocaeli Birlik Spor 34 4 4 26 -48 13
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 1 32 -114 -17
    Takımlar O G B M Av P
1 Altay 34 19 9 6 30 66
2 Bandırmaspor 34 19 7 8 22 64
3 Gümüşhanespor 34 19 7 8 25 64
4 Sanliurfaspor 34 19 6 9 21 63
5 Sakaryaspor 34 17 10 7 15 61
6 Bugsaşspor 34 15 11 8 20 56
7 Hacettepe Spor 34 15 11 8 16 56
8 Konya Anadolu Selçukspor 34 15 10 9 7 55
9 Niğde Belediyespor 34 14 7 13 -1 49
10 Kırklarelispor 34 11 9 14 -9 42
11 Kahramanmaraşspor 34 9 12 13 -14 39
12 Zonguldak Kömürspor 34 9 11 14 -14 38
13 Pendikspor 34 9 10 15 -13 37
14 Fethiyespor 34 8 12 14 -9 36
15 Fatih Karagümrük 34 10 6 18 -16 36
16 Nazilli Belediyespor 34 7 8 19 -24 29
17 Karşıyaka 34 6 9 19 -22 21
18 Silivrispor 34 2 11 21 -34 17
NAMAZ VAKİTLERİ
özge
yukarı çık